Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Nassau Coaches Meet

Saturday, October 20, 2007    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2007

Race: JV     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 18:51.7 John Rohan 12 Wantagh  
2 19:02.5 Andrew Friedman 10 Wantagh  
3 19:17.0 Marty Egan 9 Wantagh  
4 19:22.4 Jeremy Pagirsky 10 South Side  
5 19:22.7 Kyle O'Neil 10 South Side  
6 19:31.6 Ethan Koreff 10 Wantagh  
7 19:44.9 Patrick Campbell 11 Wantagh  
8 19:46.1 Jacob Friedman 12 Port Washington  
9 19:49.5 Brian Weber 12 Wantagh  
10 20:02.8 Billy Walsh 12 Wantagh  
11 20:06.3 Ryan Alles 11 South Side  
12 20:12.2 Joseph Palzaaolo 11 South Side  
13 20:14.2 Mike Lawoo 11 Mepham  
14 20:14.6 David Myers 11 Mepham  
15 20:36.1 Nick Moneta 12 Mepham  
16 20:41.1 Eric Weber 9 Wantagh  
17 20:42.9 Ryan Herlihy 11 Mepham  
18 20:45.2 Kevin Alexander 11 South Side  
19 20:50.3 Daniel Gabrielli 11 Port Washington  
20 20:59.9 Yoni Ginor 12 Great Neck South  
21 21:01.0 Michael Marciano 12 Oceanside  
22 21:07.7 Steven Coyle 11 Bethpage  
23 21:22.2 Brian Sheehan 11 Mepham  
24 21:22.9 Jared Corwin 10 South Side  
25 21:23.3 Edward Rosentel 11 Bethpage  
26 21:26.9 Mike Tavolacci 11 Wheatley  
27 21:29.0 Tom Nethaway 10 Wantagh  
28 21:30.5 Ryan Akley 11 Wantagh  
29 21:32.7 Noel Simon 11 Great Neck South  
30 21:44.7 Ben Kutner 10 South Side  
31 21:46.9 Chris Wink 11 Seaford  
32 21:47.3 James Kim 12 Port Washington  
33 21:48.2 Joseph Viola 12 Roslyn  
34 21:51.5 Michael Niczky 9 Bethpage  
35 21:56.8 Bert Geng 10 Bethpage  
36 22:00.3 Steven Pineman 11 West Hemp  
37 22:09.9 Patrick Riley 10 Wantagh  
38 22:10.3 Travis Bloecker 11 Plainview Kennedy  
39 22:13.7 Jason Wu 12 Great Neck North  
40 22:50.1 Steve Chang 11 Bethpage  
41 22:51.3 Nicholas Rivera 12 Plainview Kennedy  
42 22:54.2 Jordan Richmond 10 Roslyn  
43 22:56.3 Max Rubin 10 Roslyn  
44 22:57.2 Anthony Maffetone 11 Seaford  
45 23:00.8 Tony Huang 12 Great Neck South  
46 23:05.3 Kevin Moriarty 10 Wantagh  
47 23:08.7 Arie Fischman 11 Great Neck North  
48 23:13.4 Mike Fallon 11 Bethpage  
49 23:20.9 Chris Basile 12 Jericho  
50 23:21.2 Chris Sieb 12 Jericho  
51 23:24.6 Vinay Kumbar 9 Hicksville  
52 23:26.3 Kevin Siragusa 12 Plainview Kennedy  
53 23:38.5 Billy Walsh 12 Wantagh  
54 23:38.9 Mike Elasasser 11 Mepham  
55 23:45.4 Matt Nealon 9 Wantagh  
56 24:00.4 Guiseppe Yumminello 10 Bethpage  
57 24:11.2 Mike Grabow 9 Wantagh  
58 24:22.3 Matt Park 10 Great Neck South  
59 24:28.8 Jared Saporta 10 Herricks  
60 24:42.8 Joseph Niczky 11 Bethpage  
61 24:49.7 Brandon Marino 9 Bethpage  
62 24:50.3 Jonathan Lee 10 Oceanside  
63 25:03.1 William Speranza 9 Hicksville  
64 25:03.4 Joshua Kent 12 Herricks  
65 25:05.6 Josh Spears 12 Bethpage  
66 25:16.7 Aaron Feld 10 Bethpage  
67 25:23.5 Matt Wojis 12 Mineola  
68 25:25.5 Kevin Crilley 9 Wantagh  
69 25:34.4 Dean Rivera 12 Bethpage  
70 25:36.4 Kevin Xu 10 Roslyn  
71 25:42.6 Dan Bloch 11 Bethpage  
72 25:57.3 Antonio Jemmot 12 VS Central  
73 26:07.4 James Jahrsdorfer 9 Oyster Bay  
74 26:24.3 Patrick Heffernan 11 Wantagh  
75 26:37.3 Howard Warkow 11 Bethpage  
76 26:45.7 Corey Rockower 11 Plainview Kennedy  
77 26:50.2 Nikola Hadzibabic 10 Roslyn  
78 27:04.1 David Schwall 12 Mepham  
79 27:10.3 Criss Brash 12 VS Central  
80 27:13.0 Jeremy Nagler 11 Plainview Kennedy  
81 27:21.8 Matt Halitzer 10 Great Neck South  
82 27:25.3 Ron Law 11 Jericho  
83 27:36.0 Patrick Lyons 12 Roslyn  
84 27:37.2 4oshua Mayourian 10 Roslyn  
85 27:47.5 Patrick Mannion 11 Port Washington  
86 28:18.8 Sam Dietchweiler 11 Plainview Kennedy  
87 28:58.8 Christopher Corona 9 Herricks  
88 28:59.4 Edward Demaria 11 Oyster Bay  
89 30:03.8 David Chase 12 Roslyn  
90 30:10.7 Jacob Levy 12 Roslyn  
91 30:30.4 Spencer Shiff 10 Great Neck South  
92 30:46.7 Kevin Seo 10 Herricks  
 

Race: Sophomore     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:51.4 Dan Kovler 10 Farmingdale  
2 18:15.1 Luke Alber 10 Farmingdale  
3 18:26.7 Justin Svegliato 10 Massapequa  
4 18:47.9 Tom Mastropasqua 10 Farmingdale  
5 18:48.9 Pat Morgan 10 Massapequa  
6 19:01.6 Brian Dillman 10 Oyster Bay  
7 19:03.8 Steven Ferraro 10 Hewlett  
8 19:06.4 1ominick Vulpis 10 East Rockaway  
9 19:14.6 Scott Mendlinger 10 Great Neck South  
10 19:18.6 Justin Shanahan 10 Clarke  
11 19:18.9 Mike Dioguardi 10 Massapequa  
12 19:24.3 Brian Klaus 11 Massapequa  
13 19:36.0 Nick Connolly 10 Farmingdale  
14 19:36.3 Tommy Roach 11 Herricks  
15 19:36.7 Dominick Brasiello 10 Glen Cove  
16 19:55.2 Ernst Dessource 10 Uniondale  
17 20:05.2 Mike Roach 10 Massapequa  
18 20:10.6 Derek Venezia 10 Farmingdale  
19 20:23.7 Nicholas Turk 10 Division Avenue  
20 20:27.2 Mario Ferone 10 Plainview Kennedy  
21 20:30.7 Kevin Demott 10 East Rockaway  
22 20:35.3 Matt Stupak 10 Hewlett  
23 20:40.9 Michael Amoroso 10 VS Central  
24 20:43.0 Greg Quinn 10 Seaford  
25 20:53.3 Bhavya Shah 11 Bethpage  
26 21:09.6 James DeJesus 9 Seaford  
27 21:10.6 Michael Breidenbach 10 East Rockaway  
28 21:26.6 Jordan Snaider 10 Seaford  
29 21:27.1 Evan Auguste 10 Great Neck South  
30 21:27.4 Richard Eng 10 Clarke  
31 21:31.8 David Wittlin 10 Plainview Kennedy  
32 21:32.8 Kevin Carlin 10 Wheatley  
33 21:38.5 Sal Massa 10 Mineola  
34 21:41.6 Chris Ajemian 10 Garden City  
35 21:42.3 Peter Mahoney 10 Massapequa  
36 21:53.8 Sean Cooke 10 MacArthur  
37 21:57.4 Jeremy Roberts 10 JFK Bellmore  
38 21:57.6 Kyle Mahoney 10 Massapequa  
39 22:05.2 Stanley Soman 10 Sewanhaka  
40 22:07.3 Jared Staton 10 Freeport  
41 22:08.7 Jason Ho 10 Glen Cove  
42 22:12.6 Nate Cho 10 Hewlett  
43 22:18.6 Jason J. Lee 10 Great Neck South  
44 22:22.0 Craig Reid 9 Freeport  
45 22:23.1 Luigi Coscarelli 10 Glen Cove  
46 22:23.8 Michael Ruane 10 Division Avenue  
47 22:35.3 Adam Ramadan 10 Glen Cove  
48 22:42.1 Andrew Frieman 10 Hewlett  
49 22:48.3 William Choi 10 Great Neck South  
50 22:51.5 Matt Faso 10 Seaford  
51 22:55.4 Jeremy Bein 10 Massapequa  
52 22:57.0 Jon Falcon 10 Hewlett  
53 23:00.2 Thomas Bauer 10 MacArthur  
54 23:01.2 Zach Schoenhut 10 Friends Academy  
55 23:18.0 Richard Grove 10 Port Washington  
56 23:22.7 Tyler Hastings 11 MacArthur  
57 23:38.7 James Nyreen 10 Massapequa  
58 24:02.8 James McGlone 10 East Rockaway  
59 24:09.2 Stephen Germana 10 Great Neck South  
60 24:23.0 John Venza 10 East Rockaway  
61 24:33.0 Jahzeal Lewis 10 Great Neck North  
62 24:44.3 Connor Ryall 10 Clarke  
63 24:50.9 Daniel Bornstein 10 JFK Bellmore  
64 24:51.3 Michael Reilly 10 MacArthur  
65 24:55.7 Kenneth Lehanka 10 Clarke  
66 25:10.7 Andrew Burke 10 Massapequa  
67 25:10.9 Will Tabone 10 Hewlett  
68 25:30.1 Daniel Balder 10 East Rockaway  
69 26:00.2 Justin Park 10 Great Neck South  
70 26:12.3 Daniel Seniuk 9 CSH  
71 26:15.0 Matthew Topielski 10 East Rockaway  
72 26:24.3 Conner McCauley 10 Division Avenue  
73 26:35.6 Jobin Abraham 10 Mineola  
74 26:45.0 Patrick Hoffman 10 VS Central  
75 27:08.3 Mohammad Hussain 10 Freeport  
76 28:50.6 Max Blanco 10 Hewlett  
77 29:30.1 Michael Berardi 10 East Rockaway  
78 32:21.0 Ivan Leiva 9 Freeport  
 

Race: Freshman     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 18:44.0 Nick Russo 9 Farmingdale  
2 19:01.8 Neil Cohen 9 Hewlett  
3 19:16.9 Ryan Schwartz 8 Port Washington  
4 19:33.7 Daniel Siegel 9 Great Neck South  
5 19:59.9 Jose Madrigal 9 Great Neck South  
6 20:03.5 Jeremy Kaplowitz 9 Hewlett  
7 20:04.3 Taylor Health 9 Hewlett  
8 20:05.7 Adam Shalit 9 Wheatley  
9 20:09.0 Chun Liu 9 Port Washington  
10 20:12.8 Diomedezekiel Rodriguez 9 Sewanhaka  
11 20:36.2 Jason Babazadeh 9 Roslyn  
12 20:42.1 Tom Mishra 9 Great Neck South  
13 20:44.6 Michael Leonard 9 Clarke  
14 20:49.7 Isiah Levy 9 Great Neck South  
15 20:50.3 Patrick Chambers 9 Hewlett  
16 20:55.9 Tom DiTrani 9 Massapequa  
17 21:06.9 Patrick Coons 9 JFK Bellmore  
18 21:08.1 Tyler Keegan 9 Seaford  
19 21:10.0 Kevin Drurly 7 Seaford  
20 21:22.6 Brian Depalma 11 Farmingdale  
21 21:29.5 Aaron Goodman 9 Port Washington  
22 21:33.0 Lucas Smith 9 Port Washington  
23 21:37.2 Adam Oshrain 9 Hewlett  
24 21:44.5 Tom Tong 9 Great Neck South  
25 21:47.3 Robert Comegna 9 Hewlett  
26 21:48.0 Luke Mino-Altherr 9 Massapequa  
27 21:48.2 Jack Nicoletti 9 East Rockaway  
28 21:58.3 Harry Mann 9 Port Washington  
29 22:00.0 Robert Colucci 9 Oceanside  
30 22:02.4 Louis Dietchweiler 9 Plainview Kennedy  
31 22:08.8 Matthew Au 9 Roslyn  
32 22:09.0 Daniel Berk 9 CSH  
33 22:16.6 Dan Beecher 9 Garden City  
34 22:22.1 Yususf Abdulla 9 Freeport  
35 22:22.9 Elias Blinkoff 7 Glen Cove  
36 22:23.9 Jeremy Diaz 9 Roslyn  
37 22:24.7 Alex Morris 9 Garden City  
38 22:27.5 Mike Mongelli 9 Garden City  
39 22:29.0 Kamyar Noori 9 Roslyn  
40 22:29.3 Michael Falco 9 Carey  
41 22:29.6 William Donnelly 9 Wheatley  
42 22:30.9 Matthew Fuller 9 East Rockaway  
43 22:31.2 Robert Nitzsky 9 Wheatley  
44 22:33.9 Michael Murphy 10 Port Washington  
45 22:41.7 Chris Loh 9 Hewlett  
46 22:43.6 Jake Kugler 9 Massapequa  
47 22:44.8 Michael Cervini 9 Seaford  
48 22:51.4 Christopher Barber 9 VS Central  
49 22:58.1 Joe Kmiotek 9 Massapequa  
50 23:05.3 Corey Schoenfeld 9 Great Neck South  
51 23:09.0 Matthew Provenzano 9 Seaford  
52 23:17.0 Sean O'Hara 9 East Rockaway  
53 23:20.2 Nickolas Tursi 9 East Rockaway  
54 23:20.3 Armin Weinman 9 Farmingdale  
55 23:24.2 Daniel Halpern 9 Wheatley  
56 23:29.0 Chris Kulis 9 Oyster Bay  
57 23:29.3 Matthew Bancone 9 Wheatley  
58 23:34.0 Kevin Dugan 9 East Rockaway  
59 24:01.0 Chris Abel 9 Farmingdale  
60 24:07.6 Andrew Chen 9 Wheatley  
61 24:14.6 Matthew Eajman 9 Wheatley  
62 24:25.0 Brian Murillo 9 Roslyn  
63 24:29.7 Andre Herring 9 Freeport  
64 24:34.1 Max Gulant 9 Jericho  
65 24:58.8 Brendan McQuillan 9 Massapequa  
66 25:21.9 Jonathan Taryan 9 Great Neck North  
67 25:23.6 Peter Blanco 9 Hewlett  
68 25:36.3 Sam Klein 9 Lawrence  
69 25:57.4 Jordan Ginor 9 Great Neck South  
70 26:11.1 Saad Khanzada 9 Wheatley  
71 26:26.3 David Hobbs 9 East Rockaway  
72 26:27.5 Luke Burgraff 9 East Rockaway  
73 27:23.6 Michael Tasik 9 VS Central  
74 27:50.4 Scott Grodofsky 10 Great Neck South  
75 27:53.1 Daniel Wicks 9 Wheatley  
76 28:26.6 Kevin Liaw 9 Wheatley  
77 29:26.1 Jesse Langille 9 Oceanside  
78 29:48.8 Joe Ferreri 9 Mepham  
79 29:49.6 Michael Pomerantz 9 Great Neck North  
80 29:51.3 Paul Zhang 9 Great Neck North  
81 29:54.6 Hans Hui 9 Great Neck South  
 

Race: Class     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:48.6 Joe Lasher 10 Seaford  
2 18:06.4 Joseph Argueta 11 Freeport  
3 18:07.3 Chad Hall 12 Uniondale  
4 18:09.4 Michael Fuller 12 East Rockaway  
5 18:17.3 Kyle Dunning 12 East Rockaway  
6 18:26.3 Eric Castillo 11 Friends Academy  
7 18:30.9 Stephen LaRosa 11 Plainview Kennedy  
8 18:34.1 Brian Eng 12 Clarke  
9 18:37.7 Stefan Schwarz 11 Wheatley  
10 18:39.8 Ryan Rosmarin 10 Friends Academy  
11 18:42.2 Brandon Pastor 12 Hewlett  
12 19:02.5 Andrew Strunk 11 Lawrence  
13 19:03.8 Ben Curran 11 Friends Academy  
14 19:05.4 Pierce Wezenaar 11 Port Washington  
15 19:08.7 Kevin Ouyang 12 Port Washington  
16 19:10.9 David Desalvo 10 Plainedge  
17 19:12.4 Dimitri Belkin 11 Port Washington  
18 19:15.2 Alex Kozin 12 Seaford  
19 19:19.5 Eddie Kim 12 Carle Place  
20 19:32.0 Chad Snaider 12 Seaford  
21 19:36.4 Tiago Pereira 11 Clarke  
22 19:37.0 Francesco DiPalermo 12 Seaford  
23 19:39.2 Keith Durante 10 Friends Academy  
24 19:44.7 Nicholas DiBenedetto 11 Seaford  
25 19:45.9 Brian Spangler 10 Carle Place  
26 19:49.9 Victor Flores 11 Uniondale  
27 19:52.2 Thomas Speicher 10 Division Avenue  
28 19:56.5 Stephen Spurgeon 11 Plainedge  
29 19:59.8 Matthew Savino 9 Seaford  
30 20:01.9 Elvis Aran 12 Freeport  
31 20:03.9 Todd Levine 12 Plainview Kennedy  
32 20:08.5 James Fitzpatrick 11 Oceanside  
33 20:09.9 Jason Poblodor 11 Wheatley  
34 20:14.3 Scott Park 12 Jericho  
35 20:15.1 Matthew Biggin 12 Plainedge  
36 20:18.4 Gary Cruz 12 Port Washington  
37 20:26.1 Josh Cooper 11 Wheatley  
38 20:26.6 Raphael Perelstein 11 Glen Cove  
39 20:26.8 Matthew Botta 11 Plainview Kennedy  
40 20:26.9 Bryan Vesely 11 Mineola  
41 20:27.1 Rohitvarma Basavarga 10 Jericho  
42 20:33.0 Eugene Yesilveskiy 11 Hewlett  
43 20:36.8 Anthony Williams 11 Freeport  
44 20:37.5 Joseph Claps 12 Plainedge  
45 20:39.0 CJ Maddey 9 Carle Place  
46 20:42.2 Kaleel Watkins 11 Uniondale  
47 20:43.3 Bernard Kang 11 Jericho  
48 20:44.3 Christian Hall 11 Uniondale  
49 20:51.1 Marquis Fernandes 12 Freeport  
50 20:51.9 Michael Marciano 12 Oceanside  
51 20:59.3 Shon Butani 10 Friends Academy  
52 21:00.7 Alvin Jeon 10 Jericho  
53 21:02.7 Jesse Forman 10 JFK Bellmore  
54 21:05.9 Joe Wellbrock 11 Mineola  
55 21:07.3 Ali Odeh 11 Hewlett  
56 21:08.3 Brett Constant 11 New Hyde Park  
57 21:09.4 Byron Liu 12 Jericho  
58 21:09.9 Andrew Riggio 11 Massapequa  
59 21:10.2 Scott Simon 11 Jericho  
60 21:22.4 Michael Slott 12 Oceanside  
61 21:24.8 Sean Stagnari 12 Wheatley  
62 21:25.9 Eddie Einhaus 11 Port Washington  
63 21:27.1 Chris Gariglio 12 Massapequa  
64 21:28.4 Stephen Suozzi 12 Glen Cove  
65 21:30.0 Nick Delgatto 12 Wheatley  
66 21:36.6 Matt Havron 11 Mineola  
67 21:41.4 Timothy McCauliffe 11 Plainedge  
68 21:49.6 Colin Youngwall 11 Friends Academy  
69 21:52.8 Frank Rocco 12 Sewanhaka  
70 21:59.6 Harrison Balisky 11 Glen Cove  
71 22:04.7 Ruchir Patel 12 Friends Academy  
72 22:11.5 Michael Chandler 10 Jericho  
73 22:13.7 Steven Schnabel 10 Carle Place  
74 22:14.7 Scott Waldman 11 Plainview Kennedy  
75 22:23.9 Philip Eslick 12 Plainview Kennedy  
76 22:30.3 Kevin Sung 11 Mineola  
77 22:33.1 Mike Garland 12 Massapequa  
78 22:35.6 Colby Stern 10 Oceanside  
79 22:38.6 Brian Klaus 11 Massapequa  
80 22:53.8 Frank Destefano 9 Plainedge  
81 23:04.8 Robert Wu 10 Jericho  
82 23:22.7 Daniel Waterbury 9 Plainedge  
83 23:51.1 Jared Leventhal 12 Hewlett  
84 24:02.5 David Dursunian 11 Mineola  
85 24:09.6 Nicholas Hunt 11 Uniondale  
86 24:20.5 Andrew Descovich 11 Plainview Kennedy  
87 24:21.5 Michael Issacs 11 Hewlett  
88 24:38.1 Ryan Fitzgerald 11 Carle Place  
89 24:47.2 William Descovich 11 Plainview Kennedy  
90 24:51.2 Julius Rutherford 12 Uniondale  
91 25:04.8 Matt Karp 11 Freeport  
92 26:08.9 Jon Kashinsky 11 Plainedge  
93 26:32.9 Jordan Jorisch 11 Massapequa  
94 27:08.6 Jay Kingston 9 Carle Place  
95 28:30.2 Jeffrey Pino 10 Plainedge  
96 30:35.7 Jordan Krasne 12 Hewlett  
 

Race: Varsity 1     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 16:07.6 Brian Riley 12 South Side  
2 16:49.3 Brandon Abasolo 11 Long Beach  
3 16:51.8 Quimes Delacruz 11 Wantagh  
4 17:03.4 Mike Yang 11 Oceanside  
5 17:04.8 David Coletta 11 South Side  
6 17:22.3 Nick Balsamo 12 Mepham  
7 17:33.3 Tom Clark 11 Wantagh  
8 17:35.0 Andrew Coelho 11 Wantagh  
9 17:42.9 Christian Altamura 11 MacArthur  
10 17:50.3 Jordan Ashley 11 JFK Bellmore  
11 17:57.5 Sean Mullooly 12 Garden City  
12 17:58.5 Mike Gattus 12 MacArthur  
13 18:03.7 Chris Lewis 11 Wantagh  
14 18:07.0 Jordan Ogurcak 11 Oceanside  
15 18:10.9 Anthony Roberto 12 Mepham  
16 18:13.2 Ryan Hupfer 12 Hicksville  
17 18:13.8 Richard Morin 11 South Side  
18 18:20.9 Joe Morris 11 Farmingdale  
19 18:22.9 Nick Fillipazzo 10 Wantagh  
20 18:23.9 John Greisheimer 11 Wantagh  
21 18:29.0 Joe DeMarco 12 Mepham  
22 18:38.9 Jeffrey Benesch 10 Oceanside  
23 18:41.2 Jon Stein 12 Mepham  
24 18:44.5 Alex Bertuccio 12 Oceanside  
25 18:46.2 Eric De La Haba 11 Herricks  
26 19:03.7 Colin Moriarty 12 South Side  
27 19:06.4 Michael Colucci 12 Oceanside  
28 19:10.8 Jesse Weiss 10 South Side  
29 19:12.1 Ryan Lester 12 JFK Bellmore  
30 19:14.4 Rob Marvin 11 Mepham  
31 19:17.7 Matt Osterman 12 Garden City  
32 19:23.8 Eric Kessler 11 South Side  
33 19:25.0 Paul Chilelli 12 Garden City  
34 19:30.9 Adam Rieff 12 South Side  
35 19:34.9 Jared Silverman 12 Oceanside  
36 19:38.8 Luke Milano 11 Wantagh  
37 19:40.4 Aman Patel 10 Mepham  
38 19:44.0 Gregory Kirschner 11 Herricks  
39 20:12.0 Peter Barry 11 Garden City  
40 20:14.0 Jake Evans 12 CSH  
41 20:14.5 Zachary Kenny 10 Hicksville  
42 20:22.9 Oceanside Athlete 11 Oceanside  
43 20:39.4 Tyler Dunne 10 MacArthur  
44 20:44.1 Jose Marino 11 Farmingdale  
45 20:47.9 Shane Fitzmaurice 12 Hicksville  
46 20:54.1 Stephen Cavallo 12 MacArthur  
47 21:02.9 Sebastian Harrison 11 CSH  
48 21:09.8 Alex Megala 11 Farmingdale  
49 21:18.3 Matthew Chuchul 11 Herricks  
50 21:26.0 Brandon Martz 11 Long Beach  
51 21:39.3 Ryan Contarino 12 Farmingdale  
52 21:55.9 Justin Fischgrund 11 Long Beach  
53 21:59.0 Alex Strzelecki 11 Herricks  
54 22:07.2 Nick Canova 12 Farmingdale  
55 22:09.9 Max Green 11 JFK Bellmore  
56 22:50.5 Nelson Adams 10 Garden City  
57 22:53.4 Joseph Cuccaro 11 Hicksville  
58 22:57.8 Chris Bacchi 12 Hicksville  
59 23:04.9 Ryan Berger 11 JFK Bellmore  
60 23:12.7 Tom Malinowski 10 MacArthur  
61 23:24.7 Ehrlich Harrison 11 JFK Bellmore  
62 23:28.1 Dylan Jensen 9 Hicksville  
63 23:54.6 Imani Parker 11 Roosevelt  
64 24:33.2 Eric Kanata 11 CSH  
65 24:52.2 Greg Kirsch 11 CSH  
66 26:25.2 Jake Sporn 11 Herricks  
 

Race: Varsity 2     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 16:35.9 Marco Bertolotti 10 Port Washington  
2 17:08.0 Frankie Dioguardi 12 Massapequa  
3 17:17.1 Tom Lipari 12 Roslyn  
4 17:32.5 Terrance Livingston 11 Great Neck South  
5 17:42.4 Joseph Jazwinski 11 Oyster Bay  
6 17:43.8 Matthew Murillo 12 Roslyn  
7 17:44.8 Kevin Bickard 11 Bethpage  
8 17:48.7 Renan Del Valle 12 Port Washington  
9 17:54.8 Walter Mendoza 10 Roslyn  
10 18:03.8 Oren Rafii 12 Great Neck North  
11 18:11.5 Justin Nakrin 11 Oyster Bay  
12 18:15.8 Noah Bondy 11 Port Washington  
13 18:22.3 Jordon Holtzman 12 Great Neck South  
14 18:26.7 Eric Ruvio 12 Port Washington  
15 18:27.7 Scott Schlacter 11 Roslyn  
16 18:29.6 Jeffrey D'elia 11 Port Washington  
17 18:34.1 Max Novitsky 12 Great Neck South  
18 18:34.6 Chris Poelker 12 Oyster Bay  
19 18:40.6 Robbie Rubinstein 12 Port Washington  
20 18:41.2 Eric Wong 11 Massapequa  
21 18:44.2 Eric Vondunn 11 Massapequa  
22 18:45.8 Kevin Becerra 11 Roslyn  
23 18:57.0 Tom Garcia 9 Floral Park  
24 19:05.9 Tomas Gil 12 Bethpage  
25 19:07.6 Brandon Franklin 10 Floral Park  
26 19:07.9 Francis Mitra 11 Elmont  
27 19:13.3 Arnie Cooper 11 Great Neck South  
28 19:18.5 Jacob Levine 10 Port Washington  
29 19:22.8 Bill Dmuchowski 11 Island Trees  
30 19:31.6 Yoni Ginor 12 Great Neck South  
31 19:37.3 Josh Sailor 10 Island Trees  
32 19:38.2 Eric Zeleznik 12 Bethpage  
33 19:38.5 Will Grennan 11 Massapequa  
34 19:38.9 TJ Hynes 11 Bethpage  
35 19:45.5 Sherwin Grenville 10 VS Central  
36 19:46.8 Shawn Lawrence 11 Elmont  
37 19:51.3 Justin Koch 12 Bethpage  
38 20:01.5 Ryan Press 9 Great Neck North  
39 20:04.9 Justin Ellis 12 VS Central  
40 20:10.6 Raymond Hoffman 11 VS Central  
41 20:11.1 Chris Martinez 12 Island Trees  
42 20:13.8 Steven Korzeniowski 11 Floral Park  
43 20:15.4 Derek Lin 10 Roslyn  
44 20:25.2 Jesse Allen-Dicker 11 Great Neck South  
45 20:33.5 Matthew Phillips 8 Floral Park  
46 20:48.7 Noel Brown 10 Elmont  
47 20:49.8 Jason Bastida 11 Great Neck North  
48 20:57.3 Jacob Lewitt 10 Roslyn  
49 21:04.1 Jean Desrosiers 12 Elmont  
50 21:05.2 Kyle Robertson 11 VS Central  
51 21:09.0 Matthew Choi 10 Great Neck North  
52 21:16.8 Kevin Goddard 12 Floral Park  
53 21:21.8 Luke Scarpa 11 VS Central  
54 21:23.8 Tom Moskowitz 12 Massapequa  
55 21:24.9 Paul Timothe 12 Elmont  
56 21:47.2 Conrad Skuza 12 Bethpage  
57 21:48.3 Matthew Torkian 11 Great Neck North  
58 21:49.1 Jon Khalily 10 Great Neck North  
59 22:01.0 Zach Pek 10 Great Neck North  
60 22:02.4 John Pizzo 11 Island Trees  
61 22:20.9 Chris Tzanavaras 12 Oyster Bay  
62 22:48.2 Jeffery Hallock 10 Floral Park  
63 22:51.1 Scott Harrigan 12 Oyster Bay  
64 23:28.2 Chris Bourgade 11 Island Trees  
65 23:28.4 Nick Spitaletta 11 Island Trees  
66 23:39.3 Peter Mrakovcic 11 Great Neck South  
67 23:56.2 Chinedu Agu 12 Floral Park  
68 24:17.1 Peter Finn 9 Oyster Bay  
69 25:21.4 Rob Mansky 11 Island Trees  
70 25:28.1 Mark Munoz 11 Island Trees