Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,039 meets 936,200 performances
 
 
 

Crossover Meet A 2, 5

Thursday, January 30, 2014    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 13/14

Race: Finals(Final)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.71 Tim Gibson 10 East Meadow  
2 06.72 Josh Linster 11 Long Beach  
3 06.87 Denzel Barnes 11 Roosevelt  
4 07.00 Philip Sellitto 11 Island Trees  
5 07.03 Shogo Yamamoto 12 Port Washington  
6 07.05 Shamari Kirkpatrick 11 Roosevelt  
 

Race: Finals(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.83 Tim Gibson 10 East Meadow  
2 06.87 Josh Linster 11 Long Beach  
3 06.91 Denzel Barnes 11 Roosevelt  
4 06.98 Shogo Yamamoto 12 Port Washington  
5 07.07 Jesse DiMeglio 11 VS North  
6 07.08 Geoffrey Canada 11 VS Central  
7 07.10 Shamari Kirkpatrick 11 Roosevelt  
8 07.11 Kent Ortega 12 Port Washington  
9 07.11 Davud Bull 10 Roosevelt  
10 07.12 Corey Bull 9 Roosevelt  
11 07.15 Philip Sellitto 11 Island Trees  
12 07.15 Joshua Stevenson 11 Roosevelt  
13 07.18 Alex Wong 10 East Meadow  
14 07.18 Dan Springsteen 11 Lynbrook  
15 07.19 Jacanya Robinson 12 East Meadow  
16 07.22 Kevin Lawrence 11 Roosevelt  
17 07.24 Kevin Matthews 12 Long Beach  
18 07.25 Jonathon Tonico 11 VS North  
19 07.25 Corey Dender 12 Plainview Kennedy  
20 07.27 Kevin Cribbin 11 Lynbrook  
21 07.29 Claude Parola 9 VS Central  
22 07.35 Ben Ozur 12 Plainview Kennedy  
23 07.36 Yuji Choi 12 Port Washington  
24 07.36 Seth Johnson 11 VS Central  
25 07.37 Shane Knipe 11 Lynbrook  
26 07.37 Felipe Custudio 11 VS Central  
27 07.44 Alekos Mesiouris 11 Long Beach  
28 07.47 Andrew Zabala 12 Island Trees  
29 07.49 Fritznel Pierre 12 VS North  
30 07.52 Billy Turnbull 11 East Meadow  
31 07.54 Gabriel Argueta 11 Glen Cove  
32 07.57 Justin Mirville 10 VS Central  
33 07.59 Joe Darcy 12 Island Trees  
34 07.59 Tyrell Hurley 10 Roosevelt  
35 07.60 Collin Jones 10 VS Central  
36 07.60 Evan Peters 9 VS North  
37 07.61 Aidan Finnerty 10 Port Washington  
38 07.63 Thomas Cummings 9 MacArthur  
39 07.68 Troy Benson 9 Plainview Kennedy  
40 07.69 Hakeem Noel 11 Roosevelt  
41 07.69 Raymond Salazar 11 Glen Cove  
42 07.70 Sean Free 11 Roosevelt  
43 07.73 Ayyan Zubair 11 East Meadow  
44 07.82 George Rincon 9 Island Trees  
45 07.89 Malik Brown 15 Roosevelt  
46 08.06 Joe Folchetti 10 Bethpage  
47 08.21 Nicolas Escobar 9 Island Trees  
 

Race: Finals(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.43 Corey Parrish 11 VS Central  
2 08.44 Isaiah Paige 11 VS North  
3 08.63 Jomar Pascal 12 VS North  
4 09.43 Alex Barsky 12 Plainview Kennedy  
5 09.49 Derrick Sitt 10 Lynbrook  
6 09.60 Marc Levine 10 Lynbrook  
7 09.73 Jose Rojas 12 VS Central  
8 09.75 Shahzeel Farooqi 11 VS North  
9 09.78 Anish Mohile 10 Lynbrook  
10 09.97 Danny Dmuchowski 11 Island Trees  
11 09.97 Michael Hartcorn 9 East Meadow  
12 10.33 Jarrett Weitz 9 Long Beach  
13 10.87 Erik Simon 11 Plainview Kennedy  
14 11.22 Dean Perez 10 Long Beach  
15 11.83 Jeffrey Goldstein 10 Plainview Kennedy  
 

Race: Finals(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 36.44 Matthew Jones 12 VS Central  
2 36.88 Luke Germanakos 11 Lynbrook  
3 36.96 Philip Sellitto 11 Island Trees  
4 37.97 Kent Ortega 12 Port Washington  
5 38.09 Shogo Yamamoto 12 Port Washington  
6 38.59 Jorgensen Matt 10 Island Trees  
7 38.84 Isaiah Paige 11 VS North  
8 38.89 Brandon Green 12 VS South  
9 39.05 Benjamin Moy 12 Port Washington  
10 39.15 Felipe Custudio 11 VS Central  
11 39.21 Calvin Bartholomew 11 VS South  
12 39.25 Marco Echeandia 11 Floral Park  
13 39.42 Shamari Kirkpatrick 11 Roosevelt  
14 39.57 Kevin Cribbin 11 Lynbrook  
15 39.80 Rui Cunha 12 East Meadow  
16 39.85 Corey Parrish 11 VS Central  
17 40.09 Joshua Stevenson 11 Roosevelt  
18 40.18 Michael Gennusa 12 Port Washington  
19 40.20 Claude Parola 9 VS Central  
20 40.36 Michael Gordon 11 VS South  
21 40.39 Peter Vo 11 East Meadow  
22 40.53 Jacanya Robinson 12 East Meadow  
23 40.54 Michael Murray 12 VS South  
24 40.65 Geoffrey Canada 11 VS Central  
25 41.52 Jake Healy 11 East Meadow  
26 41.76 Christian Salas 12 VS Central  
27 42.09 Griffin Kreit 12 Lynbrook  
28 42.21 Justin Mirville 10 VS Central  
29 42.31 John Correa 9 East Meadow  
30 42.59 Joe Darcy 12 Island Trees