Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

Conferences 4, 5

Tuesday, January 7, 2014    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 13/14

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06:00.84 Elijah Smith 12 Sewanhaka  
2 06:00.85 Enrique Mcfarlane 12 West Hemp  
3 06:00.87 Elijah Smith 12 Sewanhaka  
4 06:00.90 Denzel Barnes 11 Roosevelt  
5 06:00.91 Denzel Barnes 11 Roosevelt  
6 06:00.96 Enrique Mcfarlane 12 West Hemp  
7 06:00.97 Joe Tansey 12 Hewlett  
8 06:00.98 Robert Louis 12 Roslyn  
9 06:00.98 Joe Tansey 12 Hewlett  
10 07:00.00 Bruce Gibbs 12 West Hemp  
11 07:00.01 Philip Sellitto 11 Island Trees  
12 07:00.05 Dan Reiskin 12 Lawrence  
13 07:00.06 Robert Louis 12 Roslyn  
14 07:00.10 Jermaine Gordon 12 Sewanhaka  
15 07:00.10 Corey Bull 9 Roosevelt  
16 07:00.11 Shamari Kirkpatrick 11 Roosevelt  
17 07:00.12 Daveed Smith 11 Lawrence  
18 07:00.13 Ryan Phanord 12 Hewlett  
19 07:00.15 Jesse DiMeglio 11 VS North  
20 07:00.19 Michael Murray 12 VS South  
21 07:00.19 Dan Springsteen 11 Lynbrook  
22 07:00.22 Calvin Bartholomew 11 VS South  
23 07:00.23 TJ Magno 11 VS North  
24 07:00.25 Matthew Tomazic 12 Great Neck North  
25 07:00.26 Siaori Stewart 12 Division Avenue  
26 07:00.29 Jorgensen Matt 10 Island Trees  
27 07:00.31 Jackson Krush 10 Roslyn  
28 07:00.34 Jonathon Tonico 11 VS North  
29 07:00.37 Shane Knipe 11 Lynbrook  
30 07:00.39 Ori Ran 10 Great Neck North  
31 07:00.45 Alex Laurens 10 North Shore  
32 07:00.46 Paul Grivas 12 New Hyde Park  
33 07:00.47 Kyle Cherry 10 Manhasset HS  
34 07:00.47 Steve Sumba 12 New Hyde Park  
35 07:00.51 Brenton Mighty 11 Sewanhaka  
36 07:00.59 Kevin Cribbin 11 Lynbrook  
37 07:00.59 Joe Darcy 12 Island Trees  
38 07:00.60 Shane DeFreitas 10 VS South  
39 07:00.61 abdul kyaten 12 West Hemp  
40 07:00.62 Joseph Carabott 11 Plainedge  
41 07:00.62 Josh Rodriguez 11 New Hyde Park  
42 07:00.66 Mahim Rahman 11 Roslyn  
43 07:00.68 Jihoon Heo 11 Division Avenue  
44 07:00.73 Raymond Salazar 11 Glen Cove  
45 07:00.74 Christian Riccobono 10 Plainedge  
46 07:00.76 Dane Cohen 10 North Shore  
47 07:00.77 Greg Walsh 11 Bethpage  
48 07:00.78 jack Goettleman 11 North Shore  
49 07:00.81 Alizander Lizaso 10 Glen Cove  
50 07:00.85 Philson Caballas 10 Floral Park  
51 07:00.97 Dante Castillo 10 Glen Cove  
52 08:00.00 Brendan Butler 11 Floral Park  
53 08:00.01 Matthew Torpe 12 Manhasset HS  
54 08:00.22 Matthew Rabinal 10 Glen Cove  
55 08:00.26 Christopher Guevarra 11 Glen Cove  
56 08:00.37 Aditya Sridhar 12 Plainedge  
57 08:00.41 Victor Morfessis 9 Floral Park  
58 09:00.30 Jesse Alvarado 10 Glen Cove  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08:00.51 Isaiah Paige 11 VS North  
2 08:00.81 Alex Bellucia 12 Hewlett  
3 09:00.00 Jomar Pascal 12 VS North  
4 09:00.32 Derrick Sitt 10 Lynbrook  
5 09:00.49 Tevine Johnson 11 Lawrence  
6 09:00.56 Shahzeel Farooqi 11 VS North  
7 09:00.74 Anthony Zee 12 Lynbrook  
8 09:00.90 Matt Libbey 10 Lawrence  
9 09:00.92 Danny Dmuchowski 11 Island Trees  
10 09:00.93 Anish Mohile 10 Lynbrook  
11 09:00.93 Nicholas Furci 10 Roslyn  
12 10:00.34 Femi Fagbemi 12 VS North  
13 10:00.39 Samuel Peters 11 Sewanhaka  
14 10:00.55 Marc Levine 10 Lynbrook  
15 10:00.59 Adam Chin 9 Roslyn  
16 10:00.60 Micjael Caldwell 11 North Shore  
17 10:00.73 Dylan Feliu 10 VS North  
18 10:00.76 Edwin Argueta 12 Sewanhaka  
19 11:00.01 Mike Deegan 10 Lynbrook  
20 11:00.26 Zach Milack 12 Island Trees  
21 11:00.31 George Rincon 9 Island Trees  
22 12:00.67 William Pinsent 9 Island Trees  
23 14:00.71 Matias Weilmann 10 Sewanhaka  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37:00.40 Elijah Smith 12 Sewanhaka  
2 37:00.88 Dan Reiskin 12 Lawrence  
3 38:00.17 Philip Sellitto 11 Island Trees  
4 38:00.86 Robert Louis 12 Roslyn  
5 39:00.13 Shamari Kirkpatrick 11 Roosevelt  
6 39:00.20 Corey Bull 9 Roosevelt  
7 39:00.43 Tevine Johnson 11 Lawrence  
8 39:00.57 Jorgensen Matt 10 Island Trees  
9 39:00.67 Isaiah Paige 11 VS North  
10 39:00.71 Jackson Krush 10 Roslyn  
11 40:00.11 Calvin Bartholomew 11 VS South  
12 40:00.17 Jermaine Gordon 12 Sewanhaka  
13 40:00.31 Jesse DiMeglio 11 VS North  
14 40:00.33 Michael Murray 12 VS South  
15 40:00.41 Alex Laurens 10 North Shore  
16 41:00.10 Raymond Yung 11 Roslyn  
17 41:00.17 Fritznel Pierre 12 VS North  
18 41:00.20 Joseph Carabott 11 Plainedge  
19 41:00.32 Audrique Jean Louis 12 Sewanhaka  
20 41:00.44 Gabriel Argueta 11 Glen Cove  
21 41:00.53 Kyle Cherry 10 Manhasset HS  
22 41:00.58 Siaori Stewart 12 Division Avenue  
23 41:00.63 Danny Dmuchowski 11 Island Trees  
24 41:00.90 Freemon Nigel 10 Roosevelt  
25 42:00.02 Dane Cohen 10 North Shore  
26 42:00.03 Josh Rodriguez 11 New Hyde Park  
27 42:00.64 Chris Battaglia 10 Manhasset HS  
28 42:00.91 Christian Riccobono 10 Plainedge  
29 43:00.31 Philson Caballas 10 Floral Park  
30 43:00.44 Mahim Rahman 11 Roslyn  
31 43:00.65 John Terracciano 10 Plainedge  
32 43:00.88 Jihoon Heo 11 Division Avenue  
33 45:00.75 Brandon Diaz 10 Island Trees