Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Conferences 1, 5

Original result sheets: Boys | Girls

Wednesday, December 10, 2014    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 14/15

Race: Final(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.74 Corey Bull 10 Roosevelt  
2 06.84 Tyrus Colbert 12 Uniondale  
3 06.86 Chris Dasaro 11 Oceanside  
4 06.92 Joshua Stevenson 12 Roosevelt  
5 06.95 Philip Sellitto 12 Island Trees  
6 06.97 Tevaughn Owens 12 Uniondale  
 

Race: Semi(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.72 Corey Bull 10 Roosevelt  
2 06.84 Chris Dasaro 11 Oceanside  
3 06.87 Joshua Stevenson 12 Roosevelt  
4 06.89 Joel Salmon 11 Roosevelt  
5 06.90 Tevaughn Owens 12 Uniondale  
6 06.93 Tyrus Colbert 12 Uniondale  
7 06.94 Philip Sellitto 12 Island Trees  
8 06.95 Michael Outing 12 Farmingdale  
9 06.95 Ragilio Harriott 11 Uniondale  
10 07.00 Corey Spivey 12 Freeport  
11 07.02 Brett Clarke 12 Massapequa  
12 07.03 Danny Springsteen 12 Lynbrook  
13 07.04 Odane Artwell 11 Hempstead  
14 07.06 Rashad Tucker 10 Freeport  
15 07.12 Calvin Bartholomew 12 VS South  
16 07.13 Jesse DiMeglio 12 VS North  
17 07.15 Chris Nunez-Saunders 10 Baldwin  
18 07.18 Dion Spradley 11 Baldwin  
19 07.20 Dante Ellis 10 Freeport  
20 07.22 Ronny Andrew 11 Farmingdale  
21 07.23 Courtney Roberts 10 Lynbrook  
22 07.24 Ricky Tishler 12 Oceanside  
23 07.27 Jahmani Lindo 11 VS North  
24 07.29 Chavez Reece 12 Hempstead  
25 07.35 Brandon Hornedo 11 Farmingdale  
26 07.37 Jonathon Tonico 12 VS North  
27 07.37 Mike Piarulli 11 Massapequa  
28 07.46 John Craine 10 Island Trees  
29 07.48 Sean Clerici 12 Oceanside  
30 07.49 Shane Knipe 12 Lynbrook  
31 07.50 Kacper Bury 12 VS South  
32 07.52 Greg Walsh 12 Bethpage  
33 07.52 Matt Garland 11 Massapequa  
34 07.55 brandon johnson 12 Hempstead  
35 07.62 Chow Stanley 9 Port Washington  
36 07.75 Samuel Hincapie 11 Hicksville  
37 07.80 Thomas Mcmanus 11 Bethpage  
38 07.90 Brandon Leite 12 VS South  
39 07.94 Anthony Moran 12 Hicksville  
40 07.95 Anmol Gogia 10 Hicksville  
41 07.98 Justin Cano 10 Bethpage  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.13 Christopher Duhaney 11 Uniondale  
2 08.29 Isaiah Paige 12 VS North  
3 08.32 Michael Outing 12 Farmingdale  
4 08.36 Ronny Andrew 11 Farmingdale  
5 08.54 Joseph Dupkin 12 Massapequa  
6 08.57 Isaiah Williams 12 Freeport  
7 08.70 Brandon Garran 11 Baldwin  
8 09.02 Bradley Brown 12 Baldwin  
9 09.05 Anish Mohile 11 Lynbrook  
10 09.08 Alberto Laguerre 10 Lawrence  
11 09.30 Shazeel Farooqi 12 VS North  
12 09.30 Derek Sitt 11 Lynbrook  
13 09.41 Peter Viskoc 9 Farmingdale  
14 09.44 Marc Levine 11 Lynbrook  
15 09.49 Anthony Romeo 9 Oceanside  
16 09.74 Na'im Jones 11 Baldwin  
17 09.77 Matthew Libbey 11 Lawrence  
18 09.78 Robert Ferrara 10 Massapequa  
19 09.96 Frank Gargano 11 Lawrence  
20 09.99 Ryan Kaufman 11 Massapequa  
21 10.06 Raj Singh 12 VS North  
22 10.10 David Tomasello 11 Oceanside  
23 10.41 Lorvens Hyppolito 9 Farmingdale  
24 10.44 Vincent Elcock 12 Baldwin  
25 10.89 Samuel St. Preux 11 Uniondale  
26 10.91 Muhammad Daud 11 Oceanside  
27 11.09 Ryan Mott 10 Island Trees  
28 11.14 Ryan Marcis 10 Farmingdale  
29 11.40 Chrys Philemon 9 VS North  
30 12.70 Felix Taveras 11 Lawrence