Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Conference 6 Championships

Tuesday, January 12, 2016    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 15/16

Race: Final(Conference 6)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.85 Brandon Atchison 12 Clarke  
2 06.90 Justin Brister 12 Clarke  
3 07.04 Jared Bernstein 12 Wheatley  
4 07.17 Luke Cuomo 12 Wheatley  
5 07.18 John Craine 11 Island Trees  
6 07.51 Jalijah Daniels 12 Friends Academy  
 

Race: Semi(Conference 6)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.98 Justin Brister 12 Clarke  
2 06.99 Brandon Atchison 12 Clarke  
3 06.99 Jalijah Daniels 12 Friends Academy  
4 07.05 Luke Cuomo 12 Wheatley  
5 07.05 Jared Bernstein 12 Wheatley  
6 07.09 Gus Kasper 12 CSH  
7 07.16 John Craine 11 Island Trees  
8 07.18 Sahill Yadav 10 Oyster Bay  
9 07.21 Frank Porcelli 12 Seaford  
10 07.24 Alec Bernstein 12 Wheatley  
11 07.27 Nate Shepherd-Tyson 12 Friends Academy  
12 07.29 Anthony Muscarello 12 Island Trees  
13 07.29 Max Harouche 10 CSH  
14 07.30 Alex Rosenthal 11 Clarke  
15 07.44 Timmy Bosques 9 Malverne  
16 07.45 Matt Lardi 9 Island Trees  
17 07.59 Christopher Nishimura 11 Friends Academy  
18 07.62 Chad Myers 11 Oyster Bay  
19 07.62 Devon Eskarge 10 Malverne  
20 07.64 Benjamin Rivera 9 Oyster Bay  
21 08.37 Felix McLymont 9 CSH  
22 08.44 Idrees Khwaja 9 Locust Valley  
23 08.48 Jeremy Mastrodomenico 8 Locust Valley  
24 08.55 Darian Best 9 Malverne  
 

Race: Final(Conference 6)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.24 Nicholas Vazquez 12 Wheatley  
2 08.49 Brandon Garcia 12 Clarke  
3 08.94 Christopher Vazquez 12 Wheatley  
4 09.42 Ezra Brody 11 CSH  
5 09.61 William Pinsent 11 Island Trees  
6 10.03 Tony Kasper 11 CSH  
7 10.19 Dennis Mejia 10 Oyster Bay  
8 10.53 Matthew Amarante 9 Seaford  
9 10.61 Anthony Cuchel 10 Seaford  
10 10.68 Ryan Mott 11 Island Trees  
11 10.69 David Mascolo 10 Seaford  
12 11.07 Michael Crisci 11 Locust Valley  
 

Race: Final(Conference 6)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.23 Christopher Meacham 12 Malverne  
2 37.55 Brandon Atchison 12 Clarke  
3 37.98 Maurice Teachey Jr 11 Malverne  
4 38.47 Alec Bernstein 12 Wheatley  
5 38.65 Jared Bernstein 12 Wheatley  
6 38.66 Brandon Garcia 12 Clarke  
7 39.24 Gus Kasper 12 CSH  
8 39.46 John Craine 11 Island Trees  
9 39.59 Nicholas Minerva 10 Seaford  
10 39.82 Max Harouche 10 CSH  
11 40.15 Kyle Schiralli 12 Seaford  
12 40.21 Jerry Ochoa 12 Oyster Bay  
13 40.37 Jalijah Daniels 12 Friends Academy  
14 41.06 Richard Imbro 9 Island Trees  
15 43.13 Spencer Starr 12 CSH  
16 43.35 JUSTIN CRUZ 11 Malverne  
17 43.48 Justin Melkun 12 Clarke  
18 44.08 Johnny Tretolo 9 Wheatley  
19 44.56 Christopher Nishimura 11 Friends Academy  
20 46.55 Ryan Johnson 10 Island Trees  
21 46.72 Idrees Khwaja 9 Locust Valley  
22 46.84 Devon Forsyth 9 Friends Academy