Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

League Meet 3 - boys Conf. 1,3

Tuesday, April 12, 2016    Location: Uniondale HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.7 h Christopher Borzor 10 Uniondale  
2 10.9 h Ragilio Harriott 12 Uniondale  
3 10.9 h Dante Ellis 11 Freeport  
4 11.0 h Jevaughn Hanson 12 Uniondale  
5 11.0 h Cleveland Modest 12 Uniondale  
6 11.1 h Dawshawn Williams 11 Uniondale  
7 11.1 h Giordano Williams 9 Uniondale  
8 11.1 h Kenneth Hoursey 12 Baldwin  
9 11.2 h Ari Schachter 12 Port Washington  
10 11.4 h Lamar Aitcheson 11 Uniondale  
11 11.4 h Malik Barrett 9 Uniondale  
12 11.6 h Charles Restivo 12 Port Washington  
13 11.6 h Jordan Vailes 11 Freeport  
14 11.7 h Darren Butler 12 Freeport  
15 11.8 h Timothy Forehand 11 Uniondale  
16 11.9 h Kevin Yoon 12 Port Washington  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.4 h Victor Garrison 11 Freeport  
2 12.0 h Dante Bombardiere 11 Port Washington  
3 12.3 h William Pelzer 11 Freeport  
4 12.4 h Justin Mayers 11 Port Washington  
5 12.4 h Nicholas Deme 11 Port Washington  
6 12.4 h Luis Pena 9 Freeport  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 14.8 h Dawshawn Williams 11 Uniondale  
2 14.8 h Christopher Duhaney 12 Uniondale  
3 15.6 h Russell Johnson 10 Baldwin  
4 15.8 h Tyler Edmeade 10 Uniondale  
5 16.8 h Jeshurun Colon 11 Freeport  
6 19.9 h Elias Higgs 11 Freeport  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.8 h Christopher Borzor 10 Uniondale  
2 22.9 h Cleveland Modest 12 Uniondale  
3 22.9 h Giordano Williams 9 Uniondale  
4 23.1 h Dante Ellis 11 Freeport  
5 23.2 h Ragilio Harriott 12 Uniondale  
6 23.7 h Tyler Edmeade 10 Uniondale  
7 24.2 h Victor Garrison 11 Freeport  
8 24.3 h Lamar Aitcheson 11 Uniondale  
9 24.5 h Timothy Forehand 11 Uniondale  
10 24.5 h Jordan Vailes 11 Freeport  
11 25.2 h Damion Collins 9 Uniondale  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.7 h Ralph Cordeau 12 Baldwin  
2 24.5 h Ari Schachter 12 Port Washington  
3 24.8 h Charles Restivo 12 Port Washington  
4 25.1 h Dion Spradley 12 Baldwin  
5 25.2 h William Pelzer 11 Freeport  
6 25.5 h Clyde Jaccy 10 Freeport  
7 26.4 h Stefan Appel 11 Port Washington  
8 26.6 h Dante Bombardiere 11 Port Washington  
9 27.9 h Giovanni Martini 9 Freeport  
10 31.6 h Cristopher Medina 10 Freeport