Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,961 meets 1,046,150 performances
 
 
 

Ocean Breeze Holiday Festival

Friday, December 30, 2016    Location: Ocean Breeze
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 16/17

Race: Final(Blue)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.02 Christian Fils-amie North Babylon  
2 07.36 Anthony Mapuyan Archbishop Molloy  
3 07.43 Rob Skorupski 12 Hauppauge  
4 07.72 Mike Coccaro North Babylon  
5 07.83 Nico Bordanaro 12 Hauppauge  
6 08.00 Jaden Ortiz North Babylon  
7 08.16 Lucas Cavanagh 10 Hauppauge  
8 08.55 Michael Giambruno 11 North Babylon  
9 08.90 Mike Antenoa North Babylon  
 

Race: Final(Red)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.61 Christopher Borzor 11 Uniondale  
2 06.85 Jaden Antoine 11 Holy Trinity  
 

Race: Final(White)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.00 Chinemerem Ononiwu 11 Archbishop Molloy  
2 07.04 Michael Augustin 12 Canisius  
3 07.22 Scott Powers 12 Long Beach  
4 07.34 Brendan Diddier North Babylon  
5 07.35 Dakota Cerro 12 Hauppauge  
6 07.42 Enrique Ruiz 12 Canisius  
7 07.43 Anthony Ferrara 10 Hauppauge  
8 07.54 Josiah Thomas 10 East Meadow  
9 07.69 Mitchell Rubin 10 East Meadow  
10 07.78 Michael Pido 10 North Babylon  
 

Race: Preliminaries(Red)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.66 Christopher Borzor 11 Uniondale  
2 06.80 Jaden Antoine 11 Holy Trinity  
3 06.83 Tyler Dingle 12 Holy Trinity  
4 06.84 Joel Nicholas Canisius  
5 06.90 Jelani Stoddard 11 Brentwood  
6 06.91 Oluwatomide Alao 12 Archbishop Molloy  
7 06.96 Jared Leake 12 Huntington  
8 06.98 Joshua Titus 11 Archbishop Molloy  
9 07.18 Christopher Lee 10 Holy Trinity  
10 07.19 Walter St Cilien 12 Uniondale  
11 07.39 Kei'Ron Byrams 12 Huntington  
 

Race: Final(Event 1)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.95 Dawshawn Williams 12 Uniondale  
 

Race: Final(Red)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.95 Dawshawn Williams 12 Uniondale  
 

Race: Final(White)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.39 Chris Desir Archbishop Molloy  
2 09.04 Justin Hidalgo 10 Archbishop Molloy  
3 09.26 Garret Lavelle Archbishop Molloy  
4 09.42 Adam Chin 12 Roslyn  
5 09.63 Jeremy Anderson 12 Brentwood  
6 09.90 Peter Ackermann 10 Roslyn  
7 10.02 Shane Khan Archbishop Molloy  
8 10.27 Liam Coen Archbishop Molloy  
9 10.46 Rene Amoga-Aggla 10 North Babylon  
10 10.47 Mateo Caamal Archbishop Molloy  
11 10.83 Kamau Hawthorne 9 Archbishop Molloy  
12 10.88 Justin Shao 11 Jericho  
13 11.11 Jason Acas 9 Archbishop Molloy  
14 12.04 Nicholas Dacosta Archbishop Molloy  
 

Race: Preliminaries(Red)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.10 Michael Hartcorn 12 East Meadow  
2 08.10 Jalen Logan 12 North Babylon  
3 08.11 Dawshawn Williams 12 Uniondale  
4 08.23 Asiel King 10 Uniondale  
5 08.27 Matthew Sanchez 12 Holy Trinity  
6 08.36 Justin Crawford 12 Archbishop Molloy  
7 08.89 Yurik McCray 11 Hauppauge  
8 09.04 Lamar Aitcheson 12 Uniondale  
9 10.30 Walter St Cilien 12 Uniondale  
10 10.50 Michael Politi St. Peter's