Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,539 meets 1,004,805 performances
 
 
 

Division 2B Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Tuesday, May 16, 2017    Location: Jericho HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.17 Lucas Mathieu 12 Elmont  
2 11.26 Adam Fields 12 Carey  
3 11.65 Ryan Gomez 12 Jericho  
4 11.66 Nolan Alexander-Baker 11 Elmont  
5 11.70 Quentin Bucknor 11 Garden City  
6 11.94 Micky Peters 11 Jericho  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.20 Lucas Mathieu 12 Elmont  
2 11.51 Adam Fields 12 Carey  
3 11.68 Ryan Gomez 12 Jericho  
4 11.73 Quentin Bucknor 11 Garden City  
5 11.84 Nolan Alexander-Baker 11 Elmont  
6 11.85 Micky Peters 11 Jericho  
7 11.89 Corry Brinken 11 Carey  
8 11.94 Donal Mahoney 12 Garden City  
9 11.95 Marty Lee-Mitchell 12 Sewanhaka  
10 12.00 Joshua Zabih 11 Great Neck North  
11 12.23 Sevin Malcolm 12 Elmont  
12 12.44 Patrick O'Rourke 12 Garden City  
13 12.45 Kervens Lucien 10 Sewanhaka  
14 12.48 louis Pais 12 Great Neck North  
15 12.51 Anthony Maffucci 12 JFK Bellmore  
16 12.97 Kevin Ivers 10 JFK Bellmore  
17 12.98 Jack Racer 9 JFK Bellmore  
18 13.49 Jacob Landerer 10 Great Neck North  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.00 Anthony Edwards 10 Elmont  
2 13.00 Tavis Charvis 11 Elmont  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.44 Ryan Cummings 12 JFK Bellmore  
2 15.53 Kenneth Ciulla 11 Carey  
3 16.86 Kevin wu 12 Great Neck North  
4 17.79 Brian Zhang 11 Jericho  
5 18.39 Rashamel Beathea 12 Sewanhaka  
6 18.54 Justin Shao 11 Jericho  
7 19.06 Matthew Sheen 11 Jericho  
8 19.18 Ryeem Zia 11 Garden City  
9 19.95 Jacob Rahmani 10 Great Neck North  
10 20.10 Anthony D'Erasmo 10 Carey  
11 20.12 Erick Vasquez 12 Great Neck North  
12 20.71 Christopher Chao 11 JFK Bellmore  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.91 Demoni Gilkes 11 Elmont  
2 22.98 Lucas Mathieu 12 Elmont  
3 23.39 Adam Fields 12 Carey  
4 23.75 James Lin 10 Jericho  
5 24.03 Shawn King 11 JFK Bellmore  
6 24.44 Marty Lee-Mitchell 12 Sewanhaka  
7 24.55 Donal Mahoney 12 Garden City  
8 24.63 Corry Brinken 11 Carey  
9 25.33 Michael Lin 10 Jericho  
10 25.77 Kervens Lucien 10 Sewanhaka  
11 25.89 Liam Hollis 12 Garden City  
12 25.95 Daniel Sedgh 9 Great Neck North  
13 26.00 Patrick O'Rourke 12 Garden City  
14 26.21 Anthony Maffucci 12 JFK Bellmore  
15 26.60 Rashamel Beathea 12 Sewanhaka  
16 26.76 Erick Vasquez 12 Great Neck North  
17 27.26 Kevin Ivers 10 JFK Bellmore  
18 27.67 Daniel Gidon 9 Great Neck North