Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,495 meets 994,120 performances
 
 
 

St. Anthony's Invitational

Friday, October 6, 2017    Location: Sunken Meadow State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2017

Race: Final(Varsity)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 16:03.5 Mason Gatewood 12 St. Anthony  
2 16:39.1 Matt Fusco 12 Somers HS  
3 16:42.9 Greg Fusco 12 Somers HS  
4 17:05.6 Justin Allone 12 Sachem  
5 17:15.1 Patrick Kain 12 St. John The Baptist  
6 17:17.2 Brendan Dearie 11 St. Anthony  
7 17:17.6 Jack Rosencrans 11 North Shore  
8 17:33.2 Ryan Fowkes 11 East Hampton  
9 17:36.4 Kyle McCormack 12 St. John The Baptist  
10 17:38.3 Ryan Famiglietti 11 Sachem  
11 17:44.2 Michael Silveri 9 Eastport/SouthMano  
12 17:47.7 Patrick Fiorillo 10 St. John The Baptist  
13 17:49.0 Colin O Sullivan 12 North Shore  
14 17:49.3 Joseph Krause 11 Shoreham Wad  
15 17:54.5 Adam Zelin 10 Shoreham Wad  
16 17:56.3 Andrew Paules 10 West Islip  
17 17:57.3 Ryan Carrick 11 Riverhead  
18 17:58.0 Hunter Vierling 11 St. Anthony  
19 17:58.3 Patrick Kutch 12 St. Anthony  
20 18:00.9 Jake Meyers 12 Plainview Kennedy  
21 18:02.0 Thomas Brock 12 Bellport  
22 18:03.7 Brandon McCormick 12 Connetquot  
23 18:04.0 Aidan Healy 12 St. John The Baptist  
24 18:05.9 Zalen Nelson 12 St. Francis Prep  
25 18:06.5 Christian Schiavone 12 Plainview Kennedy  
26 18:07.0 Christian Berberich 10 Sachem  
27 18:08.4 Constantinos Athanailos 11 St. Francis Prep  
28 18:08.9 Patrick Smyth 11 Farmingdale  
29 18:10.7 Oscar Varela 12 North Shore  
30 18:12.2 Nicholas Boncore 11 Eastport/SouthMano  
31 18:15.9 Maor Amar 11 Great Neck North  
32 18:16.9 Ethan Loring 12 North Shore  
33 18:21.3 Aaron Li 11 Hicksville  
34 18:23.3 Scott Henneberger 10 Garden City  
35 18:26.0 Richard Kanders 10 Great Neck South  
36 18:26.4 Kevin Engel 12 Sachem  
37 18:26.7 Anton Majewski 12 Riverhead  
38 18:28.7 Thomas Fasano 11 Eastport/SouthMano  
39 18:30.3 Michael Barbaro-Barnett 11 St. Anthony  
40 18:30.8 Christian Cicilia 10 VS North  
41 18:34.1 Joseph Berberich 10 Sachem  
42 18:35.9 Brennan Lopez 11 St. Anthony  
43 18:36.2 Colm Smith 12 Massapequa  
44 18:37.4 Kelby Bishop 10 Connetquot  
45 18:37.8 Kenneth Tan 11 Great Neck South  
46 18:39.5 Smith Ronan 12 St. Mary's  
47 18:40.0 Kyle Perez 11 Kings Park  
48 18:41.3 Brendan Moehringer 11 Mepham  
49 18:42.0 Matt Reimann 10 Somers HS  
50 18:42.2 Kevin Carballo 10 Eastport/SouthMano  
51 18:44.0 Mike DiSalvo 11 Kings Park  
52 18:48.0 Christian Sekosan 11 Hicksville  
53 18:48.3 Grant Frevert 11 Eastport/SouthMano  
54 18:49.8 Enmanuel Cruz 12 Fordham Prep  
55 18:51.1 christian demchak 11 Mattituck  
56 18:52.9 Matthew Payamps 11 St. Anthony  
57 18:55.5 Nicholas Mangiamele 11 West Islip  
58 18:57.0 Matt Sabolenko 11 Bellport  
59 18:57.6 Chris Collins 12 South Side  
60 18:58.2 Luis Carrillo Rubio 10 Hicksville  
61 18:59.8 Pablo Hernandez 12 VS North  
62 19:01.5 Omar Leon 12 East Hampton  
63 19:04.1 Joseph Pfeffer 12 Eastport/SouthMano  
64 19:05.5 John Ostling 10 Archbishop Molloy  
65 19:07.5 Michael Luvin 12 South Side  
66 19:08.9 Jake Pulis 12 Massapequa  
67 19:09.2 Matt Lopez 11 Connetquot  
68 19:10.3 Thomas Roulette 12 St. John The Baptist  
69 19:11.4 Luke Strand 11 Hauppauge  
70 19:12.8 Greg Bove 12 West Islip  
71 19:14.1 Desmond Benton 12 West Islip  
72 19:14.5 Josh Tetro 11 Somers HS  
73 19:15.9 William O'Connor 12 Fordham Prep  
74 19:16.7 Mike Turner 11 Massapequa  
75 19:17.0 Matt Marrone 10 VS North  
76 19:17.2 Dean D'Addario 12 Fordham Prep  
77 19:18.0 Brian Healy 10 St. John The Baptist  
78 19:18.5 Sean Allen 11 Riverhead  
79 19:19.3 Bryan Murphy 11 Wantagh  
80 19:20.2 Chris Tracy 11 Archbishop Molloy  
81 19:21.9 Kamau Hawthorne 10 Archbishop Molloy  
82 19:22.9 Matthew Liu 10 John Glenn  
83 19:23.5 Ethan McCormac 11 East Hampton  
84 19:24.4 Charles LaMassa 11 Massapequa  
85 19:24.8 Grant Krawiec 10 Garden City  
86 19:26.3 Michael Greco 11 Garden City  
87 19:26.9 Bryan Horn 12 Plainview Kennedy  
88 19:27.2 Ryan Keane 11 Riverhead  
89 19:30.7 Raymond LaPorte 12 Shoreham Wad  
90 19:31.0 Sean Duffy 12 Fordham Prep  
91 19:31.8 Anthony Velasquez 12 Copiague  
92 19:32.0 Peter Martorana 11 Mepham  
93 19:32.3 Samuel Mueck 12 Massapequa  
94 19:32.6 Matthew Cerrato 11 John Glenn  
95 19:32.8 Zac Mobius 9 Southampton  
96 19:33.1 Michael Senica 11 Mercy  
97 19:33.7 Dinizeo Chris 10 Mattituck  
98 19:35.8 Tyler Goldstein 11 Plainview Kennedy  
99 19:36.4 Michael Cunningham 11 Riverhead  
100 19:38.3 Kiernan Smith 10 Archbishop Molloy  
101 19:39.4 Jack Lynch 11 St. Francis Prep  
102 19:42.2 Tyler Glaser 9 Eastport/SouthMano  
103 19:43.0 Nick Lacomba 12 North Shore  
104 19:43.7 Daniel Mardkha 11 Kings Park  
105 19:44.0 Diego llanos 10 St. Francis Prep  
106 19:44.5 Derick Seneus 11 Hauppauge  
107 19:45.7 Christian Snyder 10 Massapequa  
108 19:46.8 Brandon Gong 12 Garden City  
109 19:47.3 Shane Johnson 12 VS North  
110 19:48.4 Peter Argerakis 12 Sachem  
111 19:50.0 Jack McGowan 11 South Side  
112 19:50.7 Brian Cho 11 Great Neck South  
113 19:50.9 Louis Wang 12 Stony Brook  
114 19:51.7 Garrick Neuner 9 VS North  
115 19:54.5 Thomas Parisi 10 Somers HS  
116 19:56.2 Frank Bellucci 10 East Hampton  
117 19:57.2 Michael Lu 11 Great Neck South  
118 19:58.8 Robert Weiss 12 East Hampton  
119 20:00.8 Jack Torre 12 Somers HS  
120 20:02.0 Tyler Nolan 11 Connetquot  
121 20:02.8 Sean Cudia 12 Connetquot  
122 20:05.8 Antonio Aguilar 12 Hicksville  
123 20:06.6 Justin Hu 10 Great Neck South  
124 20:06.9 Alex Bensen 11 Garden City  
125 20:07.8 David Cheque 11 VS North  
126 20:08.1 Andrew Campbell 12 Sachem  
127 20:09.4 Jordan Sealey-Ashford 12 St. Dominic  
128 20:10.3 Ryan Fodero 11 Fordham Prep  
129 20:10.7 Jack Michael 12 Islip  
130 20:14.0 Bobby Elias 11 Copiague  
131 20:14.8 Peter MacNeil 10 Somers HS  
132 20:15.3 Patrick Lane 12 Shoreham Wad  
133 20:15.6 Aryes Garrett 11 Copiague  
134 20:18.0 Qai Hardy 12 John Glenn  
135 20:18.9 JP Grace 11 Locust Valley  
136 20:19.3 Chris D'Antonio 12 Wantagh  
137 20:20.7 Glenn Fiocca 12 St. Francis Prep  
138 20:21.7 Jason Reynolds 12 Connetquot  
139 20:23.1 Matt Ferrara 10 Plainview Kennedy  
140 20:23.9 Ben Liu 10 Great Neck South  
141 20:24.2 Alexander Mejia 9 Garden City  
142 20:24.7 Tom Moeller 11 Kings Park  
143 20:25.4 Jacob Grant 12 South Side  
144 20:26.8 Kevin Wrobleski 12 Hauppauge  
145 20:27.1 Patrick Giambruno 12 John Glenn  
146 20:27.3 Jacob Schoenfeld 11 VS North  
147 20:27.6 Craig Certo 12 Fordham Prep  
148 20:31.6 Evan Miller 10 VS South  
149 20:34.6 Jared Bazan 12 North Shore  
150 20:35.2 Chris Schmidt 10 Riverhead  
151 20:39.0 Thomas Bodendorf 11 Mepham  
152 20:42.3 Wyatt Yustat 12 Wantagh  
153 20:43.0 William Drexel 12 North Shore  
154 20:43.6 William Villatoro 10 Copiague  
155 20:44.5 Jonathan Cruz 11 VS South  
156 20:45.0 Daniel Finning 11 South Side  
157 20:45.4 Jonathan Downward 12 Archbishop Molloy  
158 20:45.8 Hassan Raja 12 VS North  
159 20:46.1 Justin Liu 12 Great Neck South  
160 20:46.9 Joseph Georgiou 12 Stony Brook  
161 20:49.9 Joseph Malone 11 Mepham  
162 20:50.5 Aidan Harrigan 8 Stony Brook  
163 20:52.9 Sam Moritz 10 Wantagh  
164 20:54.1 Charles OHanian 10 South Side  
165 20:54.5 Kevin Anglin 12 Massapequa  
166 20:58.8 Kennedy Kirk 11 Archbishop Molloy  
167 20:59.7 Eli Pullaro 10 South Side  
168 21:03.6 Sam Daly 11 Kings Park  
169 21:05.4 Matthew Seaman 12 Wantagh  
170 21:07.0 Michael Silverman 10 Wantagh  
171 21:07.6 Joseph Lostritto 10 Friends Academy  
172 21:08.0 Micah Moore 10 Copiague  
173 21:08.3 Julian Jimenez 10 Division Avenue  
174 21:08.6 Dylan Chambers 12 Islip  
175 21:08.9 Shabue (Sky) Mosley 11 East Rockaway  
176 21:10.9 Danny Claps 12 Hauppauge  
177 21:11.4 Michael Sensale 10 Friends Academy  
178 21:12.5 Kevin Howard 12 East Rockaway  
179 21:13.8 Emmanuel Ajewole 10 Stony Brook  
180 21:18.6 Sean Murphy 12 John Glenn  
181 21:21.6 Jorge Ramos 12 Copiague  
182 21:23.5 John Bensen 11 Garden City  
183 21:28.6 Marco Castelli 11 St. Francis Prep  
184 21:30.8 Justin Reisert 10 Wantagh  
185 21:32.4 Steven Chale 10 Locust Valley  
186 21:32.7 Dillon Pekoff 11 Mepham  
187 21:33.2 Zachary Vila Deer Park  
188 21:33.5 Connor Hamilton 11 Rocky Point  
189 21:33.7 James Kearney 11 Southampton  
190 21:36.5 Robert Mongitore 11 Farmingdale  
191 21:40.7 Christian Velasquez 12 Division Avenue  
192 21:45.3 Daniel Vilchek 12 Plainview Kennedy  
193 21:47.4 Joshua Starling 12 VS South  
194 21:47.8 Thomas Geddes 11 Farmingdale  
195 21:49.8 Elijah Halsey 10 Southampton  
196 21:50.7 Andrew Bacile St. Francis Prep  
197 21:52.6 Justin Wolf 12 Plainview Kennedy  
198 21:53.0 Tom Casey Rocky Point  
199 21:54.8 Joe Mahoney 12 Locust Valley  
200 21:55.2 Pedro Martinez 12 Uniondale  
201 22:00.6 Matthew Solomon 12 Hicksville  
202 22:04.2 Nicholas Drivas 12 Hicksville  
203 22:04.7 James Pizaro 11 Division Avenue  
204 22:05.7 Ryan Devitt 10 John Glenn  
205 22:06.2 Jason McGlynn 12 Bellport  
206 22:07.2 Joseph Badalamenti 12 Farmingdale  
207 22:09.6 Matthew Devitt 10 John Glenn  
208 22:12.6 Sean Rea 10 Farmingdale  
209 22:13.7 Darious Pickett 12 Uniondale  
210 22:18.2 Eriks Zamurs 10 Locust Valley  
211 22:20.0 Wilson Guillen 12 Glen Cove  
212 22:22.6 Tyler Hanratty 10 John Glenn  
213 22:24.5 Daniel Sedgh 10 Great Neck North  
214 22:26.3 Christopher Vedder 11 Shoreham Wad  
215 22:27.7 Steven An 12 Stony Brook  
216 22:31.2 Ebed Pineda 10 Islip  
217 22:33.7 Jack Grossman Rocky Point  
218 22:39.7 David Bellante 10 Bellport  
219 22:41.5 Thomas Hilbert 11 Farmingdale  
220 22:42.7 Daniel Salazar 12 East Rockaway  
221 22:44.3 Matt Murcott 11 Locust Valley  
222 22:47.3 Matt Guerra 11 Locust Valley  
223 22:53.6 Daniel O'Moore 12 East Rockaway  
224 22:54.2 Justin Ahye 11 VS South  
225 23:00.3 Steven Bailey 10 Glen Cove  
226 23:00.8 Connor Fawcett 10 Farmingdale  
227 23:01.9 Derek Castillo 11 Hicksville  
228 23:04.6 Nathan Agpalo 11 VS South  
229 23:11.4 Christopher Lu 11 Great Neck North  
230 23:12.8 Robert Dewitt 10 Mercy  
231 23:15.6 Antonio Marine 11 Mattituck  
232 23:19.0 Spencer Boos 12 Islip  
233 23:51.0 Michael Derenzo 12 Division Avenue  
234 24:09.4 Szymon Frye 11 Glen Cove  
235 24:12.5 Jan Kaluta 10 Great Neck North  
236 24:21.2 Tyler Brock 11 Bellport  
237 24:22.0 Juha Yoon 10 Great Neck North  
238 24:29.2 Daniel Chitsaz 11 Great Neck North  
239 24:34.4 Jared Astrof 9 Great Neck North  
240 25:00.9 John Dong 12 Glen Cove  
241 25:11.7 Kyle Markland 12 Rocky Point  
242 25:14.2 Brendan Piszczatowski 12 Glen Cove  
243 25:15.3 Christopher Saisa 12 St. Mary's  
244 25:45.2 Nichalos Batson 9 Uniondale  
245 25:47.4 Peter Leonard 12 Islip  
246 25:58.5 Vincent Famiglietti 11 Islip  
247 26:06.0 Nathaniel Miller 11 Uniondale  
248 26:20.9 Erik Allen 11 Uniondale  
249 26:54.0 Malik Barrett 11 Uniondale  
250 26:56.5 Ethan Sobel 10 Friends Academy  
251 27:24.6 Daniel Acosta 12 VS North  
252 27:27.1 Robert Penn 11 Mercy  
253 27:27.3 Richard Chen 11 VS North  
254 27:27.6 Eric Szydlowski 11 St. Dominic  
255 27:48.8 Jahmari Rance 11 Uniondale  
256 27:52.2 Jaime Macias 12 Division Avenue  
257 27:54.0 Cristian Cueva-Bonilla 11 Glen Cove  
258 27:59.3 Andrew Thais 12 St. Dominic  
259 28:20.0 Leo D'Auria-Gupta 12 Locust Valley  
260 28:39.2 Alex Rice 11 Locust Valley  
261 28:43.4 Alec (AJ) Rovner 11 East Rockaway  
 

Race: Final(Frosh)     Event: 1.5 Mi XC

Place Time Name Grade School 
1 07:53.9 Nick Scheiner Bellport  
2 08:07.3 Thomas Burfeind 9 North Shore  
3 08:23.8 Michael Cuomo 9 Hicksville  
4 08:28.1 David Carlson Bellport  
5 08:36.3 Asher Waller Bellport  
6 08:40.5 Nick Tardugno 9 Oyster Bay  
7 08:45.8 Izzy Silver 9 Oyster Bay  
8 08:47.5 Jake Cresser 9 VS North  
9 08:52.2 Thomas Casy 9 North Shore  
10 09:06.8 Sam Cordova 9 Farmingdale  
11 09:09.7 Paul Bauccio 9 Farmingdale  
12 09:10.9 Carson Winters 9 Hicksville  
13 09:15.6 Riley Keffer 9 Oyster Bay  
14 09:16.6 Gerardo Castillo 12 Locust Valley  
15 09:19.5 Matt Yerkes 9 Oyster Bay  
16 09:20.7 Robert Drexel 9 North Shore  
17 09:27.5 Sean Wilde 9 Massapequa  
18 09:29.7 Caleb Loring 9 North Shore  
19 09:31.5 Liam Biscari 8 Islip  
20 09:32.9 Andrew Vermillion Hauppauge  
21 09:33.5 Neal Mehtev 9 Oyster Bay  
22 09:37.3 Thomas Siatsis 8 VS North  
23 09:40.0 William Capone 9 Oyster Bay  
24 09:44.9 Justin Schwender Bellport  
25 09:45.8 Brandon Haffner 9 Mepham  
26 09:48.3 Dylan Nerud 9 North Shore  
27 09:48.8 Zac Sullivan 9 North Shore  
28 09:52.6 Vincent Manzi 9 Massapequa  
29 09:53.8 Joseph Schnatterr 9 Massapequa  
30 10:08.3 Michael Ponzio 9 Farmingdale  
31 10:08.9 Stephen Kessler 9 Farmingdale  
32 10:15.9 Marco McCormack 9 Locust Valley  
33 10:18.1 Deaglan Doyle 9 North Shore  
34 10:33.8 David Haro 9 Division Avenue  
35 10:39.4 Vincent Mallon 9 Massapequa  
36 10:40.4 Michael DiMartini 11 John Glenn  
37 10:40.8 Richard Perez 9 North Shore  
38 10:42.3 Joseph Gavin 9 Division Avenue  
39 10:44.9 Alexander De La Rosa 9 Division Avenue  
40 10:56.4 Dean Valenti 9 Farmingdale  
41 11:00.5 Jonathan Thomson 9 VS North  
42 11:36.7 Joshua Baer 9 Division Avenue  
43 11:37.3 Peter Pistone 9 Locust Valley  
44 12:03.3 Thomas McNally 9 Farmingdale  
45 12:08.3 Juan Pinilla 9 Glen Cove  
46 12:14.6 Marvin Colato 9 Division Avenue  
47 12:38.4 Anthony DePippo 9 VS North