Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,961 meets 1,046,150 performances
 
 
 

Conference 3 Championships

Thursday, January 18, 2018    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 17/18

Race: Final(Event 4 Conference 3)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.76 Matthew Storch 11 Friends Academy  
2 06.82 Nolan Alexander-Baker 12 Elmont  
3 07.06 Nick Kerins 11 MacArthur  
4 07.10 Marco Motroni 9 Manhasset HS  
5 07.15 Chris Russo 12 MacArthur  
6 07.30 Michael Djalo 12 Elmont  
 

Race: Preliminaries(Event 4 Conference 3)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.87 Nolan Alexander-Baker 12 Elmont  
2 06.89 Matthew Storch 11 Friends Academy  
3 06.92 Michael Djalo 12 Elmont  
4 07.10 Nick Kerins 11 MacArthur  
5 07.13 Marco Motroni 9 Manhasset HS  
6 07.17 Chris Russo 12 MacArthur  
7 07.18 Nicholas Pili 11 Carey  
8 07.29 Abdul Dawoodbhai 11 Carey  
9 07.30 Christian Bellia 12 MacArthur  
10 07.35 Jack Schamroth 9 Friends Academy  
11 07.36 Lucas Molina 11 New Hyde Park  
12 07.38 Nicholas Ng 10 New Hyde Park  
13 07.51 Paul Mata 9 South Side  
14 07.53 Max Lou 12 New Hyde Park  
15 07.54 Jordan Gangaram 9 Manhasset HS  
16 07.57 Andrew Schneider 9 Garden City  
17 07.58 Jephte Joseph 11 Elmont  
18 07.62 Brian Matzelle 10 Carey  
19 07.63 Chris Cusak 12 South Side  
20 07.67 Matthew Marooney 11 Garden City  
21 07.76 Spencer Flynn 11 Manhasset HS  
22 08.22 Feige Wang 10 Great Neck North  
23 09.92 Shane Modlin 10 Great Neck North  
 

Race: Final(Event 10 Conference 3)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.10 Kenny Ciulla 12 Carey  
2 09.24 Jake Cizmarik 10 Manhasset HS  
3 09.49 Alex D'Aloisio 11 Garden City  
4 09.60 Thomas Blaney 11 Manhasset HS  
5 09.68 Brando Mateo 10 South Side  
6 10.02 Wassam Qayyum 12 Manhasset HS  
7 10.33 Matthew Schneider 10 New Hyde Park  
8 10.37 Dante Valentini 11 Carey  
9 10.57 Vincent Valentini 11 Carey  
10 10.91 Chris Vartoukian 9 MacArthur  
11 11.01 Thomas McAuley 9 Garden City  
12 13.26 Brandon Wong 10 New Hyde Park  
 

Race: Final(Event 14 Conference 3)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 36.89 Demoni Gilkes 12 Elmont  
2 37.80 Sherman Sawyer 12 South Side  
3 38.15 Anthony Edwards 11 Elmont  
4 38.96 Eric Tacheci 11 Manhasset HS  
5 39.03 Meldon Grant 11 Manhasset HS  
6 39.04 Andrew Tang 12 Garden City  
7 39.21 Andrew Jiang 11 Manhasset HS  
8 39.43 Jacob Grant 12 South Side  
9 40.16 Ike Kanu 12 Elmont  
10 40.18 Daniel Murphy 12 MacArthur  
11 40.64 Chris Russo 12 MacArthur  
12 40.79 Devon Roth 10 New Hyde Park  
13 40.98 John Marcus Fuentes 12 Carey  
14 41.10 Christopher Saji 10 New Hyde Park  
15 41.81 Oscar Martinez 11 MacArthur  
16 42.28 Chris Cusak 12 South Side  
17 43.45 Christian McGannon 11 Garden City  
18 43.47 Nicholas Bentivenga 12 New Hyde Park  
19 46.50 Juha Yoon 10 Great Neck North  
20 48.57 Brandon Siles 9 Carey  
21 48.93 Jan Kaluta 10 Great Neck North  
22 49.30 Ben Olkhovetsky 10 Great Neck North