Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Conference 4 Championships

Tuesday, January 9, 2018    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 17/18

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.95 Malcolm Livingston 12 Roosevelt  
2 06.97 Kevin Zhang 11 Jericho  
3 06.98 Brian Bornkamp 12 Plainedge  
4 07.03 Jonathan Abreu 11 Roosevelt  
5 07.13 Chadi Ali 12 Plainedge  
6 07.20 tyon grimes 12 Roosevelt  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.00 Malcolm Livingston 12 Roosevelt  
2 07.01 Brian Bornkamp 12 Plainedge  
3 07.01 Chadi Ali 12 Plainedge  
4 07.02 tyon grimes 12 Roosevelt  
5 07.05 Kevin Zhang 11 Jericho  
6 07.05 Jonathan Abreu 11 Roosevelt  
7 07.16 Andrew Ayroso 12 Plainedge  
8 07.16 James Lin 11 Jericho  
9 07.20 Brian Cheng 12 Jericho  
10 07.24 Shawn King 12 JFK Bellmore  
11 07.25 Alexander Hazel 12 Roslyn  
12 07.48 Kevin Charles 9 Sewanhaka  
13 07.49 Rahul Maharjan 9 Sewanhaka  
14 07.53 Eric Schwab 10 JFK Bellmore  
15 07.64 Kevin Ivers 11 JFK Bellmore  
16 07.66 Barr Berco 11 Roslyn  
17 07.67 isaac Sanchez 12 Sewanhaka  
18 07.80 Liam McDermott 12 Wantagh  
19 07.83 Chris Bernabe 12 Hewlett  
20 07.95 Henry Yu 9 Roslyn  
21 08.12 Andres Garcia 10 Glen Cove  
22 09.39 Franciso Canales 10 Glen Cove  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.41 Jayden Francis 11 Hewlett  
2 08.78 Peter Ackermann 11 Roslyn  
3 08.93 Brian Zhang 12 Jericho  
4 08.97 Justin Shao 12 Jericho  
5 08.99 Ryan Heffernan 12 Plainedge  
6 09.23 Ryan Bruce 10 Hewlett  
7 09.51 Kevin Finck 11 Plainedge  
8 09.99 Adam Ayroso 10 Plainedge  
9 10.12 Raz Yona 11 Hewlett  
10 10.53 Gabriel Saul 9 Sewanhaka  
11 10.66 Nathanael Griffin 9 Roslyn  
12 10.68 Dylan Norrby 9 Sewanhaka  
13 11.04 Giancarlo Gutierrez 9 Sewanhaka  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 38.46 Nicholas Leong 12 Roslyn  
2 39.37 Brian Bornkamp 12 Plainedge  
3 39.66 Marlon Castellon 11 Hewlett  
4 39.69 Stephen Scarry 12 Plainedge  
5 39.69 Matthew Drago 10 Wantagh  
6 40.23 Shawn King 12 JFK Bellmore  
7 40.24 Andrew Ayroso 12 Plainedge  
8 40.47 Justin Bradshaw 9 Roosevelt  
9 41.08 Kevin Paek 9 Jericho  
10 41.50 Rahul Maharjan 9 Sewanhaka  
11 41.66 Hunter Taubes 11 Jericho  
12 41.75 Rick Wang 10 Jericho  
13 42.51 Jonathan Abreu 11 Roosevelt  
14 43.53 Raz Yona 11 Hewlett  
15 43.57 Sulan Pathiranage 11 Hewlett  
16 44.28 Brian Fegan 12 JFK Bellmore  
17 44.35 Kevin Charles 9 Sewanhaka  
18 44.65 Joshua Thomas 9 Sewanhaka  
19 46.46 Fred Aquirre 10 Glen Cove  
20 46.89 Anthony Guillen 9 Glen Cove  
21 47.10 Zachary Baruch 12 Wantagh  
22 47.97 Malcolm Livingston 12 Roosevelt  
23 48.66 Luke Palladino 12 Wantagh  
24 52.06 Jerry Morales 9 Glen Cove