Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

Division 2A Championships

Tuesday, May 15, 2018    Location: MacArthur HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.20 Nicholas Simonetti 12 MacArthur  
2 11.50 Chris Russo 12 MacArthur  
3 11.90 Chris Dinoro 10 MacArthur  
 

Race: Final(Event 4)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.88 Zaahir Forbes 12 VS Central  
2 11.68 Eric Hasselberger 11 Manhasset HS  
3 11.69 Nicholas Simonetti 12 MacArthur  
4 11.70 Jermaine Williams-Richard 12 VS Central  
5 11.77 Christopher Genirs 12 Mepham  
6 11.89 Ikponmwosa (Ik) Ekhator 12 VS Central  
 

Race: Preliminaries(Event 4)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.03 Zaahir Forbes 12 VS Central  
2 11.49 Nicholas Simonetti 12 MacArthur  
3 11.57 Ikponmwosa (Ik) Ekhator 12 VS Central  
4 11.58 Eric Hasselberger 11 Manhasset HS  
5 11.62 Jermaine Williams-Richard 12 VS Central  
6 11.65 Christopher Genirs 12 Mepham  
7 11.70 Dylan Olson 10 Calhoun  
8 11.72 Nathaniel Bastien 10 Calhoun  
9 11.76 Chris Russo 12 MacArthur  
10 11.77 Anthony Novello 11 Mepham  
11 11.91 Chris Dinoro 10 MacArthur  
12 12.06 Lucas Cowen 12 Great Neck South  
13 12.16 Luis Villalobos 10 Great Neck South  
14 12.25 Nicholas Miradoli 11 Manhasset HS  
15 12.42 Tyler Ohlmann 10 Manhasset HS  
16 12.60 Brandon Hsu 9 Mepham  
17 12.75 Jhewel Brathwaite 10 Long Beach  
18 12.78 Austin Lee 11 Great Neck South  
19 13.01 Tobias Harrington 11 Calhoun  
20 13.06 Matt Volpe 10 Long Beach  
21 13.20 Scott Defex 10 Long Beach  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.65 Christopher Genirs 12 Mepham  
2 11.77 Anthony Novello 11 Mepham  
3 12.60 Brandon Hsu 9 Mepham  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 20.50 Chris Vartoukian 9 MacArthur  
 

Race: Final(Event 10)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.30 Gavin Jones 12 Mepham  
2 16.40 Matthew Condenzio 11 Calhoun  
3 16.80 Christian Robinson 12 VS Central  
4 17.20 Najee Langaigne-Philip 12 VS Central  
5 17.20 Nick Langel 11 Great Neck South  
6 17.50 Sean Condenzio 9 Calhoun  
7 17.60 Jake Cizmarik 10 Manhasset HS  
8 18.30 Justin Liu 10 Manhasset HS  
9 18.40 Henry Hou 9 Great Neck South  
10 18.70 Thomas Blaney 11 Manhasset HS  
11 20.50 Chris Vartoukian 9 MacArthur  
12 21.30 Casey Choung 9 Great Neck South  
13 22.50 Tyler Deutermann 9 Mepham  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.3 h Gavin Jones 12 Mepham  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.20 Daniel Murphy 12 MacArthur  
2 24.5 h Gavin Jones 12 Mepham  
3 24.60 Christian Bellia 12 MacArthur  
4 24.70 Nicholas Simonetti 12 MacArthur  
5 25.8 h Kevin Kazokas 10 Mepham  
6 26.2 h Brandon Hsu 9 Mepham  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.60 Oscar Martinez 11 MacArthur  
 

Race: Final(Event 16)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.30 Zaahir Forbes 12 VS Central  
2 23.80 Nicholas Quinn 11 Manhasset HS  
3 23.80 Dylan Olson 10 Calhoun  
4 23.90 Alexander Mazer 12 Manhasset HS  
5 24.20 Daniel Murphy 12 MacArthur  
6 24.40 Ashtin Johnson 12 VS Central  
7 24.50 Gavin Jones 12 Mepham  
8 24.50 Eric Hasselberger 11 Manhasset HS  
9 24.60 Ikponmwosa (Ik) Ekhator 12 VS Central  
10 24.70 Nicholas Simonetti 12 MacArthur  
11 24.80 Jared Weissberg 12 Long Beach  
12 24.90 Joseph Ponzio 12 Calhoun  
13 25.60 Christian Bellia 12 MacArthur  
14 25.80 Kevin Kazokas 10 Mepham  
15 26.00 Luis Villalobos 10 Great Neck South  
16 26.20 Brandon Hsu 9 Mepham  
17 26.70 Austin Lee 11 Great Neck South  
18 26.90 Jhewel Brathwaite 10 Long Beach  
19 27.20 Josh Wan 10 Great Neck South  
20 28.30 Scott Defex 10 Long Beach