Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

League Meet 4 - boys Conf. 1,3

Original result sheets: League Meet 4

Tuesday, April 24, 2018    Location: East Meadow HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.5 h Xavier Allen 12 Westbury  
2 11.6 h Sean Wissman 12 Massapequa  
3 11.9 h James Wagnac 10 East Meadow  
4 11.9 h Juan Arango 10 Massapequa  
5 12.1 h Kevens Leger 10 Westbury  
6 12.1 h Jarvis Kuunifaa 9 Westbury  
7 12.1 h Steve Giarratano 11 Massapequa  
8 12.1 h Alec Padron 9 Massapequa  
9 12.4 h Alperen Demir 12 East Meadow  
10 12.8 h Ethan Solis 10 East Meadow  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.5 h Chris Wade 10 East Meadow  
 

Race: Final(Nonsoring)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.8 h Steve Antoine 12 Westbury  
2 12.1 h Mickenson Simon 9 Westbury  
3 12.3 h Kevaugne Watson 9 Westbury  
 

Race: Final(Nonsoring)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 21.0 h Whil Dorce 11 Westbury  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 18.2 h Rodney Jerome 11 Westbury  
2 18.6 h Edracson Michel 9 Westbury  
3 18.9 h Michael Green 12 Westbury  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.5 h Anthony Squiciarino 12 East Meadow  
2 16.1 h Alperen Demir 12 East Meadow  
3 18.0 h Axel Torres 12 East Meadow  
4 18.2 h Jarod Quinones 10 East Meadow  
5 19.3 h Casseus Felton 9 East Meadow  
6 23.4 h Jordan Surlin 12 East Meadow  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.0 h Sean Wissman 12 Massapequa  
2 23.1 h Xavier Allen 12 Westbury  
3 23.4 h Jake Bresnihan 12 Massapequa  
4 24.2 h David Romaldo 10 East Meadow  
5 24.3 h Jarvis Kuunifaa 9 Westbury  
6 24.5 h Charles Gugel 12 Massapequa  
7 24.6 h James Wagnac 10 East Meadow  
8 25.1 h Kevens Leger 10 Westbury  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.3 h John Cataquet 12 East Meadow  
2 25.3 h Joshua Reynoso 10 East Meadow  
3 26.0 h Chris Wade 10 East Meadow  
4 27.6 h Aadil Abdullah 9 East Meadow  
5 28.7 h Garrett Nogid 9 East Meadow  
6 30.0 h Ali Jacksi 9 East Meadow  
7 34.4 h Jesus Felix 11 East Meadow  
 

Race: Final(Nonsoring)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.7 h Steve Antoine 12 Westbury  
2 25.7 h Mickenson Simon 9 Westbury  
3 26.4 h Whil Dorce 11 Westbury  
4 26.4 h Kevaugne Watson 9 Westbury  
5 28.2 h Albee Jules 9 Westbury  
6 28.4 h Justin Alleyne-Jackson 9 Westbury  
7 29.5 h Tra Reed 10 Westbury  
8 29.7 h Ajani Shallow 10 Westbury