Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Blue & White Invitational

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Friday, April 12, 2019    Location: Oceanside HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2019

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.70 Jonathan Gamarra 11 Oceanside  
2 11.70 Horace Lane 12 South Side  
3 11.80 Eric Maisch 11 Oceanside  
4 11.90 Jahlil Treasure 12 Baldwin  
5 12.10 Joshua Cruz 12 Baldwin  
6 12.20 Marc Anthony Davis 11 Baldwin  
7 12.20 Nile Somers 10 Baldwin  
8 12.40 Robert Barna 10 Oceanside  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.80 Chanon Simmons 12 Lawrence  
2 11.40 Patrick Cave 11 Lawrence  
3 11.90 Matthew Seplowe 12 South Side  
4 12.10 Aquan Walker 10 Lawrence  
5 12.40 Nicholas Mauro 12 Oceanside  
6 12.40 Matthew Torrisi 12 Oceanside  
7 12.40 Daniel Brown 11 South Side  
8 12.50 Chris Worrell 12 Baldwin  
9 12.60 Carlos Pinckney 10 Baldwin  
10 12.60 Steven Elcock 9 Baldwin  
11 12.70 Nathaniel Mark 10 Baldwin  
12 13.00 Victor Arroyo 10 Lawrence  
13 13.00 Christopher Accomando 9 South Side  
14 13.10 Dante White 9 Baldwin  
15 13.20 Hugo Rios-Retana 10 Lawrence  
16 13.20 Matthew Torres 9 Baldwin  
17 13.30 Tyler Johnson 9 Baldwin  
18 13.50 Bryan Roy 9 Baldwin  
19 13.50 Marcus Aristy 9 South Side  
20 13.50 Edmund Lee 9 Baldwin  
21 13.60 Jonathan Koziarz 10 South Side  
22 13.60 Colin Saltzman 9 South Side  
23 13.80 Darius Dwyer 9 Baldwin  
24 13.90 Charlie Kelleher 9 South Side  
25 13.90 Jack MacAneney 10 South Side  
26 14.10 Chris Lin 9 South Side  
27 14.50 Jayden Simpson 9 Baldwin  
28 14.60 Marvin Lamour 9 Baldwin  
29 14.80 Kervin Borzor 9 Baldwin  
30 15.70 Josh Erazo 9 South Side  
31 15.70 TJ Egan 9 South Side  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 18.90 Brian McGrath 10 Oceanside  
2 19.20 Justin Ross 11 Baldwin  
3 20.10 Ryan Weber 11 South Side  
4 20.30 Quentin Starks 9 Baldwin  
5 20.80 Isaac Ocasio 10 Oceanside  
6 22.10 Tyler Lignowski 9 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.20 Alberto Rodriguez 11 Lawrence  
2 17.20 Zion Blackman 11 Hewlett  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.90 Carlos Pinckney 10 Baldwin  
2 26.10 Chris Worrell 12 Baldwin  
3 26.10 Steven Elcock 9 Baldwin  
4 26.10 Nile Somers 10 Baldwin  
5 27.10 Jonathan Koziarz 10 South Side  
6 27.60 Bryan Roy 9 Baldwin  
7 28.20 Tyler Johnson 9 Baldwin  
8 29.30 Chris Lin 9 South Side  
9 29.90 Marcus Aristy 9 South Side  
10 30.10 Marvin Lamour 9 Baldwin  
11 33.60 Jayden Simpson 9 Baldwin  
12 33.90 Matthew Torres 9 Baldwin  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.40 Jonathan Gamarra 11 Oceanside  
2 23.20 Horace Lane 12 South Side  
3 24.30 Jahlil Treasure 12 Baldwin  
4 24.80 Robert Barna 10 Oceanside  
5 25.10 Joshua Cruz 12 Baldwin  
6 25.50 Marc Anthony Davis 11 Baldwin  
7 25.70 Chris Esposito 11 South Side  
8 27.10 Dylan Saltzman 10 South Side  
9 27.50 Brandon Berkowitz 9 Oceanside  
10 28.70 Benjamin Mackoff 10 Oceanside  
 

Race: Final(Nonsoring)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.30 Nathaniel Mark 10 Baldwin  
2 26.10 Kimani Clarke 11 Baldwin  
3 26.30 Marlond Saint-Louis 9 Baldwin