Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Frosh-Soph Meet

Monday, October 27, 2008    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2008

Race: Frosh     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 19:08.1 Nick Haile 9 Calhoun  
2 19:13.7 Charlie Morris 9 Manhasset HS  
3 19:15.2 Brendan Donohue 9 Mepham  
4 19:18.0 Ben Freudman 9 Great Neck North  
5 19:18.4 Nickolas Efthiimiades 9 MacArthur  
6 19:22.0 Ryan Schwartz 9 Port Washington  
7 19:26.6 Christopher Romero 9 Port Washington  
8 19:33.2 Daniel Minicucci 9 Port Washington  
9 19:33.5 Jakub Micko 9 Glen Cove  
10 19:37.2 Koei Uchida 9 Syosset  
11 19:41.1 Daniel Morgan 9 Massapequa  
12 19:41.4 Matt Artusa 9 Lawrence  
13 19:44.1 Aakaash Pillalamarri 9 Herricks  
14 19:45.5 Dai Oka 9 Herricks  
15 19:46.4 Kevin Sustad 9 JFK Bellmore  
16 19:46.7 Paolo Bertolotti 9 Port Washington  
17 19:47.2 Matt Phillips 9 Floral Park  
18 19:48.5 Sean Grady 9 East Meadow  
19 19:49.1 Nickolas Boroda 9 Massapequa  
20 19:49.7 Jonathan Mass 9 Plainview Kennedy  
21 19:50.4 Jordan Fisher 9 MacArthur  
22 19:51.4 Taylor Titcomb 9 Port Washington  
23 19:51.7 Alex Eberenz 9 Plainview Kennedy  
24 19:52.6 Alex Neal 9 North Shore  
25 19:56.1 Sean Culkin 9 South Side  
26 19:56.7 Henry Peltz 9 Port Washington  
27 19:59.4 Timmy Aughavin 9 North Shore  
28 20:01.8 Caleb Jenkinson 9 Port Washington  
29 20:04.0 Steven Tortora 9 Oyster Bay  
30 20:04.5 Elias Blinkoff 8 Glen Cove  
31 20:08.9 Mark Savinon 9 Carey  
32 20:09.2 Nick Mercurio 9 JFK Bellmore  
33 20:10.8 Nicholas Ross 9 Great Neck South  
34 20:12.6 Jack Leguelaff 9 Oyster Bay  
35 20:13.2 Daniel ` Eng 9 Oyster Bay  
36 20:13.9 James Geiser 9 East Rockaway  
37 20:15.0 Adam Gilbert 9 North Shore  
38 20:16.6 Brett Malamud 9 Plainview Kennedy  
39 20:17.9 Matthew McGoldrick 9 Lynbrook  
40 20:25.8 Gregory Carlin 9 Wheatley  
41 20:26.1 Yonatan Benyamini 9 Herricks  
42 20:36.1 Sam Peck 8 Seaford  
43 20:41.3 Joe Caraciolo 9 Massapequa  
44 20:42.4 John Daily 9 New Hyde Park  
45 20:43.9 Ryo Nakamura 8 Syosset  
46 20:48.3 Kevin Lao 9 Floral Park  
47 20:48.5 Cliff Heller 9 Syosset  
48 20:51.1 Paul Salvadon 9 Uniondale  
49 20:53.0 Brendan Nyreen 9 Massapequa  
50 20:54.4 Max Konten 9 North Shore  
51 20:57.8 Daniel Muller 9 Massapequa  
52 20:58.1 Jack McGuire 9 Herricks  
53 20:58.4 Edward Ferrall 9 Lynbrook  
54 20:58.7 Joash Mathew 9 Great Neck South  
55 21:00.1 Michael Dolan 9 Herricks  
56 21:00.9 Matthew Debenedittis 9 Wheatley  
57 21:04.1 Jon Klus 9 Long Beach  
58 21:07.2 Caleb Balbera 9 Roslyn  
59 21:10.5 Michael Au 9 Port Washington  
60 21:11.6 Matthew Provenzano 10 Seaford  
61 21:13.3 Chris Conte 9 Syosset  
62 21:13.9 Daniel O'Donnell 9 JFK Bellmore  
63 21:15.6 Spencer Nord 9 Massapequa  
64 21:18.5 Mark Hernandez 9 East Rockaway  
65 21:20.3 Kevin Drury 8 Seaford  
66 21:21.3 Andre Infante 9 East Meadow  
67 21:24.3 Steven Kahn 9 Seaford  
68 21:28.7 Ari Zarin 9 Wheatley  
69 21:30.4 Yonatan Benyamini 9 Herricks  
70 21:31.3 Tanner Ko 9 North Shore  
71 21:32.8 Taylor Kalbacher 9 Syosset  
72 21:33.5 Matt McAuliffe 9 Port Washington  
73 21:34.0 Neal Vespe 9 Massapequa  
74 21:37.6 Greg Morley 9 Syosset  
75 21:40.0 Anthony Bott 9 Oyster Bay  
76 21:41.0 Christian Smith 9 Massapequa  
77 21:43.0 Matthew Debenedittis 9 Wheatley  
78 21:44.4 Andrew Spera 9 Plainview Kennedy  
79 21:48.1 Joseph Cogliandro 9 Oyster Bay  
80 21:48.3 Paul Geraci 9 JFK Bellmore  
81 21:51.2 Chris Breidenbach 9 East Rockaway  
82 21:56.2 Ayal Ciobotaur 9 Lawrence  
83 21:58.3 Charles Yu 9 Wheatley  
84 22:01.8 Kent Ng 9 Great Neck South  
85 22:10.6 Jake Mavorach 9 Great Neck North  
86 22:25.0 Tom Lesniak 7 Seaford  
87 22:27.7 Christopher Nigro 9 Plainedge  
88 22:34.8 Louis Buckman 9 Plainview Kennedy  
89 22:38.2 John Coyle 9 East Meadow  
90 22:39.5 Zachery Lessen 9 Wheatley  
91 22:39.7 Sam Kim 10 Port Washington  
92 22:40.2 Kim Jerry 9 Bethpage  
93 22:41.8 Eric Balcarcel 9 West Hemp  
94 22:42.9 Justin Brounschweger 9 East Meadow  
95 22:45.3 Danny Barrett 9 MacArthur  
96 22:45.6 Joki Kano 9 Great Neck South  
97 22:48.7 Nick Genchi 9 JFK Bellmore  
98 22:57.7 Manuel Flores 9 Uniondale  
99 22:58.8 Evan Spinner 9 Roslyn  
100 23:04.2 Stephen Muir 9 Uniondale  
101 23:05.5 Andrew Moy 9 Roslyn  
102 23:26.8 Jason Steiner 9 West Hemp  
103 23:29.0 Eric Horowitz 9 Oyster Bay  
104 23:33.1 ARJUN RAMANI 9 Herricks  
105 23:34.4 Andrew Bourhill 9 Roslyn  
106 23:38.0 Corey Henderson 9 Lynbrook  
107 23:40.2 Andrew Bajo 9 JFK Bellmore  
108 23:40.8 Costa Devantis 9 Oyster Bay  
109 23:42.5 Sudheer Nuggehalli 9 Herricks  
110 23:48.5 Matthew Blasi 7 Seaford  
111 23:55.3 Daniel Borko 9 Plainview Kennedy  
112 23:58.6 Kosuke Yoshida 9 Plainview Kennedy  
113 24:01.0 Joseph Dejesus 9 Sewanhaka  
114 24:08.1 Ryan Sirlin 9 North Shore  
115 24:12.3 Michael Finklestein 9 Division Avenue  
116 24:14.1 Cody Golub 9 Plainedge  
117 24:14.4 Bradly Florio 9 Massapequa  
118 24:14.9 Kieran McQuillan 9 Massapequa  
119 24:20.5 Tarik Chaudry 9 Port Washington  
120 24:29.1 Emilio Teta 9 Herricks  
121 24:29.8 Matthew LaRosa 9 Oyster Bay  
122 24:30.7 Sean Blitt 7 Seaford  
123 24:31.9 Andrew You 9 Plainview Kennedy  
124 24:34.9 Donney Allen 7 Seaford  
125 24:35.2 John Joseph 9 Floral Park  
126 24:37.0 Michael Iadevaia 9 Carle Place  
127 24:40.2 Parsa Erfani 9 Plainview Kennedy  
128 24:44.3 Tom Wang 9 Wheatley  
129 24:47.1 Jeffery Mero 9 East Rockaway  
130 24:49.5 David Saxman 9 Plainview Kennedy  
131 24:51.3 Scott Sanders 9 East Meadow  
132 24:55.4 Jason Brenner 9 Plainview Kennedy  
133 25:02.3 Rob Restaino 9 East Meadow  
134 25:17.1 Michael Cervia 9 Roslyn  
135 25:18.7 Mathew Chian 9 Great Neck South  
136 25:22.5 Alexander Wang 9 Carle Place  
137 25:40.2 Gerard Ford 9 North Shore  
138 25:40.8 Sean Prendergast 9 North Shore  
139 25:44.2 Ian Ryan 9 Roslyn  
140 26:03.5 Benjamin Bushell 9 Roslyn  
141 26:12.2 Harrison Pravder 9 Great Neck South  
142 26:20.9 Perry Stein 9 Herricks  
143 26:47.7 Spencer Heiman 9 East Meadow  
144 26:58.1 Jeffrey Kim 9 Herricks  
145 27:04.7 Shunsuke Hagn 9 Great Neck North  
146 27:07.5 Justin Niosi 9 Syosset  
147 27:12.2 Seeyoon Park 9 Port Washington  
148 27:13.8 David Chang 9 Port Washington  
149 27:14.1 Liam Kinsella 9 Plainedge  
150 27:22.6 Christopher Pellizzari 9 Plainedge  
151 27:41.1 Rory O'Rielly 9 Sewanhaka  
152 27:46.0 Christopher Soldano 9 Herricks  
153 27:52.2 Marco Donatelli 9 Port Washington  
154 27:59.4 John Calzadilla 9 Division Avenue  
155 28:49.5 Andrew Cunningham 9 East Meadow  
156 29:28.5 Arash Nath 9 Wheatley  
157 29:35.7 Glen Cherian 9 Great Neck South  
158 30:25.2 Jack Engle 9 JFK Bellmore  
159 35:17.8 Devin White 9 Long Beach  
160 35:30.6 Gunner Andahazy 9 Oyster Bay  
161 35:35.2 Alex Febrzio 9 Long Beach  
 

Race: Soph     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:16.4 Daniel Siegel 10 Great Neck South  
2 17:48.4 Jonathan Thomas 10 Manhasset HS  
3 17:49.3 Kenny Woo 10 Calhoun  
4 17:52.9 Tom Garcia 10 Floral Park  
5 18:02.6 Mike Egan 10 Lawrence  
6 18:02.9 Nicholas Macaluso 10 Calhoun  
7 18:09.0 Alex Schifter 10 Great Neck North  
8 18:12.1 Casey Bader 10 Calhoun  
9 18:13.3 Timothy Callahan 10 Massapequa  
10 18:23.6 Brendan Abrams 10 Calhoun  
11 18:41.1 Nick Spear 10 Mepham  
12 18:47.5 Jose Madrigal 10 Great Neck South  
13 18:52.1 Ryan Press 10 Great Neck North  
14 18:55.8 Riley Brenner 10 Lynbrook  
15 18:56.0 Jeff Saint Macary 10 Carey  
16 18:56.7 Thomas Mishra 10 Great Neck South  
17 18:57.7 Tyler Moritz 10 Syosset  
18 18:58.9 Sagar Khona 10 Syosset  
19 19:01.0 Dean Goodspeed 10 Port Washington  
20 19:09.4 Wil Levine 10 Port Washington  
21 19:10.1 Andrew Ren 10 Plainview Kennedy  
22 19:10.4 Joseph LaCorte 10 Oyster Bay  
23 19:21.5 Jon Robeny 10 Great Neck North  
24 19:27.1 Chun Liu 10 Port Washington  
25 19:27.4 Tom DiTrani 10 Massapequa  
26 19:27.7 Alexander Taffet 10 Great Neck South  
27 19:31.0 Scott Selltitz 10 Seaford  
28 19:35.7 Andrew Wood 10 JFK Bellmore  
29 19:41.7 Luke Burgraff 10 East Rockaway  
30 19:44.6 Nick Gangi 10 Mepham  
31 19:46.4 Michael Niczky 10 Bethpage  
32 19:48.0 CJ Madey 10 Carle Place  
33 19:51.0 Kris Korpi 10 Syosset  
34 19:52.1 Thomas Tong 10 Great Neck South  
35 19:52.4 Stephen Cardone 10 Massapequa  
36 19:53.8 Daniel Waterbury 10 Plainedge  
37 19:55.7 Jon Abramson 10 JFK Bellmore  
38 19:56.7 Aaron Goodman 10 Port Washington  
39 19:57.1 Billy Donnelly 10 Wheatley  
40 19:59.7 Chris Fisina 10 Syosset  
41 19:59.9 Daniel Johnson 9 Garden City  
42 20:01.9 Devon Pazmino 10 Calhoun  
43 20:02.6 Ryan Malone 10 Locust Valley  
44 20:04.4 Nicholas Tursi 10 East Rockaway  
45 20:04.7 Jason Shuwall 10 Great Neck South  
46 20:05.3 Alexander Yee 10 Great Neck North  
47 20:12.5 Eric Feldman 10 Mepham  
48 20:18.6 Junho An 10 Mineola  
49 20:21.1 Matt Fuller 11 East Rockaway  
50 20:22.5 Louis Dietchweiler 10 Plainview Kennedy  
51 20:24.0 Frank DiStefano 10 Plainedge  
52 20:25.2 Lucas Smith 10 Port Washington  
53 20:31.4 Nick Parente 10 Locust Valley  
54 20:32.5 Blake Isaacs 10 Calhoun  
55 20:35.0 Michael Ganz 10 Bethpage  
56 20:38.9 Jake Kugler 10 Massapequa  
57 20:39.7 Christian Catanese 10 Syosset  
58 20:45.2 Michael Wolkis 10 Syosset  
59 20:49.1 Joe Kmiotek 10 Massapequa  
60 20:52.2 Eric Park 10 Mineola  
61 20:52.5 Robert Lauterborn 10 Oyster Bay  
62 20:56.9 Jonathon Roth 10 Syosset  
63 20:58.1 Nicholas Vitale 10 Farmingdale  
64 20:58.7 Edward Maher 10 Lynbrook  
65 21:02.2 James Green 12 Seaford  
66 21:07.5 James Fallon 10 New Hyde Park  
67 21:08.2 Zack Zieniewicz 10 Seaford  
68 21:09.1 Evan Asher 10 East Meadow  
69 21:14.2 Matthew Au 10 Roslyn  
70 21:15.4 Greg Ricken 10 Syosset  
71 21:16.0 Charles McGuinness 10 East Meadow  
72 21:17.4 Zach Hoffman 10 Mepham  
73 21:18.5 Jeremy Diaz 10 Roslyn  
74 21:19.1 Michael Murphy 11 Port Washington  
75 21:25.6 Sadd Khanzada 10 Wheatley  
76 21:35.9 Frank Kim 10 Great Neck South  
77 21:37.0 Jacob Krug 10 East Meadow  
78 21:39.3 Joshua Golub 10 Calhoun  
79 21:42.1 Derek Borut 10 South Side  
80 21:47.6 David Jolson 10 Syosset  
81 21:51.5 George Hartoularos 10 Lawrence  
82 21:54.6 Ron Varkey 10 Herricks  
83 21:56.2 Elon Packin 10 Lawrence  
84 21:58.1 Steven Rispoli 10 East Meadow  
85 22:08.6 Zachary Morris 10 Mineola  
86 22:10.1 Ryan Rivera 9 Bethpage  
87 22:16.8 Jack Pender 10 Lynbrook  
88 22:22.5 Andrew Chen 10 Wheatley  
89 22:25.9 Alex Cohen 10 Great Neck North  
90 22:29.0 Michael Falco 10 Carey  
91 22:33.6 Cristino Chavez 11 Glen Cove  
92 22:42.6 Chris Park 10 Great Neck South  
93 22:44.8 Luke Mino-Altherr 10 Massapequa  
94 22:45.2 Josh Ebrahimi 10 Great Neck South  
95 22:50.9 Andrew Rivera 10 Seaford  
96 22:51.1 Andy Su 10 Plainview Kennedy  
97 22:57.0 Mike Cervin 10 Seaford  
98 22:58.3 Joe Ferreri 10 Mepham  
99 23:00.3 James Reis 10 Division Avenue  
100 23:01.7 Andrew Storch 10 Lynbrook  
101 23:14.9 Sean Cha 10 Mineola  
102 23:27.9 Austin Mavraganis 10 Syosset  
103 23:33.9 Sean O'Hara 10 East Rockaway  
104 23:36.7 Alex Bossert 10 Division Avenue  
105 23:37.5 Jeremy Hirschler 10 JFK Bellmore  
106 23:39.0 Jerry Choi 10 Herricks  
107 23:39.3 Mike Moneta 10 Mepham  
108 23:39.7 Matthew Bancone 10 Wheatley  
109 23:47.7 Ryan Krakower 10 Roslyn  
110 23:51.2 Daniel Boll 10 East Rockaway  
111 23:51.6 James Jahrsdorfer 10 Oyster Bay  
112 23:53.7 Rob McGuinness 10 East Meadow  
113 23:54.0 Kris Saber 10 Syosset  
114 23:57.8 Eric Mauro 10 Lynbrook  
115 24:06.1 Jay Kingston 10 Carle Place  
116 24:17.2 Iaccarino Paul 9 Farmingdale  
117 24:30.7 Frank Sivilli 10 Carey  
118 24:34.2 Anthony Ruggiero 10 East Meadow  
119 24:59.3 Jordan Ginor 10 Great Neck South  
120 25:02.0 David Kahen 10 Roslyn  
121 25:12.7 Chris Mancino 10 East Meadow  
122 25:28.7 Ethan Shelkey 10 Locust Valley  
123 25:45.9 Adam Deitchman 10 Locust Valley  
124 26:01.4 David Hobbs 10 East Rockaway  
125 26:02.1 Milan Maksimovic 10 West Hemp  
126 26:11.8 Matthew Rajman 10 Wheatley  
127 26:22.6 Chris Hong 10 Syosset  
128 26:31.6 Cody Hirashima 10 East Rockaway  
129 26:47.5 Kevin Liaw 10 Wheatley  
130 26:54.6 Robert Aybinder 10 Wheatley  
131 27:36.2 Joe Gismondi 10 East Meadow  
132 27:40.1 Alex Goodson 9 Bethpage  
133 28:29.4 Christopher Rouse 10 Bethpage  
134 29:15.2 Jesse Adler 10 Long Beach  
135 29:34.8 Kevin Sanchez 10 New Hyde Park