Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,045 meets 1,069,286 performances
 
 
 

“Autism Awareness” Track & Field Invitational

Original result sheets: Results

Friday, April 21, 2017    Location: North Shore HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017 Girls Spring Track 2017

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.70 Scott Mansouri 12 Syosset  
2 11.00 Jonathan DiSiena 11 Syosset  
3 11.30 Kevin wu 12 Great Neck North  
4 11.40 Joshua Zabih 11 Great Neck North  
5 11.90 Magliocco Joe 11 North Shore  
6 12.00 Connor O'Brien 9 Syosset  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.60 Kevin wu 12 Great Neck North  
2 18.20 Dennis Mejia 11 Oyster Bay  
3 20.20 Keaton Danseglio 9 North Shore  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.50 Elia Alberts 11 North Shore  
2 23.90 Joshua Zabih 11 Great Neck North  
3 24.20 Nicholas Hoene 9 Hicksville  
4 24.60 Luca Marra 10 North Shore  
5 24.80 Connor O'Brien 9 Syosset  
6 25.10 Anthony Como 10 Syosset  
7 25.60 Daniel Sedgh 9 Great Neck North  
8 26.20 Christopher Syrett 11 Oyster Bay  
9 26.40 Christopher Horng 12 Hicksville  
10 26.70 Jett Shah 12 Syosset  
11 27.00 Rafeed Hossain 11 Hicksville  
12 27.10 Michael Ramirez 10 Oyster Bay  
13 27.20 William Dunphy 10 North Shore  
14 27.50 William Syrett 12 Oyster Bay  
15 27.60 Jacob Landerer 10 Great Neck North  
16 27.90 Jonathan Wong 11 Oyster Bay  
17 28.50 Joseph Taied 12 Great Neck North  
18 28.80 Cristian Garcia 11 Oyster Bay  
 
Girls Spring Track 2017 Boys Spring Track 2017

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.10 Njaure Ewa 12 Farmingdale  
2 12.60 Gabby Treble 8 Oyster Bay  
3 12.90 Celeste Costello 12 North Shore  
4 14.00 Grace Mohlin 9 Our Lady of Mercy  
5 14.20 Ariana Reynolds 9 Hicksville  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.90 Caroline Reiner 10 North Shore  
2 16.30 Victoria Wang 11 Syosset  
3 16.70 Odellia Etaat 12 Great Neck North  
4 17.10 Ashlyn Wagner 11 Syosset  
5 17.80 Victoria Correa 12 Our Lady of Mercy  
6 17.90 Madison Burke 10 Farmingdale  
7 18.80 Julianna Chiarelli 12 Seaford  
8 18.80 Jessica Rodriguez 12 Farmingdale  
9 18.80 Annabel Lynch 11 Syosset  
10 18.90 Mimi Mbaukwu 11 Syosset  
11 19.20 Alexandra Roubeni 9 Great Neck North  
12 19.30 Somi Mbaukwu 9 Syosset  
13 20.30 Elizabeth Kaufmann 9 Farmingdale  
14 20.50 Ashlee Vergez 11 Syosset  
15 20.60 Rosalie Coschignano 12 Oyster Bay  
16 20.80 Hannah Romano 9 Syosset  
17 20.90 Kyra Tosi 9 Oyster Bay  
18 22.10 Emily Wagner 9 Syosset  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 26.50 Njaure Ewa 12 Farmingdale  
2 26.90 Emma Baudo 10 CSH  
3 28.40 Ariana Reynolds 9 Hicksville  
4 29.40 Tara Coelho 10 Our Lady of Mercy  
5 29.70 Isabella Bratter 10 North Shore  
6 30.10 Marleen Caban 11 Hicksville  
7 30.20 Sofia Khalek 11 Farmingdale  
8 30.40 Gisele Lachman 9 Oyster Bay  
9 30.40 Sarah Bowden 11 Our Lady of Mercy  
10 30.80 Samantha Maggio 11 Farmingdale  
11 30.80 Talia Paisner 9 Great Neck North  
12 31.30 Mikah Covelli 11 Oyster Bay  
13 31.50 Jacqueline Hilbert 11 Farmingdale  
14 31.60 Geena Anesta 11 Farmingdale  
15 31.90 Amanda Byrne 12 Oyster Bay  
16 32.20 Danica Roerden 11 Oyster Bay  
17 32.20 Nicole Olivares 10 Hicksville  
18 32.40 Elizabeth Kaufmann 9 Farmingdale  
19 32.70 Victoria Pizzarelli 9 Farmingdale  
20 33.40 Sofia Barbetta 10 North Shore  
21 33.60 Alexa Smith 1 Our Lady of Mercy  
22 33.90 Anan King 9 Hicksville  
23 34.40 Jade Pelchuck 9 Oyster Bay  
24 35.50 Collins Kathleen 12 Our Lady of Mercy  
25 36.10 Sharona Moradi 10 Great Neck North  
26 36.20 Gabriella Cordi 11 Farmingdale  
27 37.00 Emma Collins 10 Our Lady of Mercy  
28 37.90 Sara Mareus 10 Hicksville  
29 38.20 Nicole Proce 10 Our Lady of Mercy  
30 39.50 Ashley Beggs 10 Our Lady of Mercy