Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,926 meets 1,036,592 performances
 
 
 

Division 2B Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Tuesday, May 16, 2017    Location: Jericho HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Girls Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.59 Brianna Harris 11 Elmont  
2 13.08 Israel Phillips 11 Elmont  
3 13.37 Alexa Gozun 12 Garden City  
4 13.56 Nicole Moody 12 Garden City  
5 13.71 Layla Morgan 10 Carey  
6 13.79 Megan Su 11 Jericho  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.65 Brianna Harris 11 Elmont  
2 13.24 Alexa Gozun 12 Garden City  
3 13.25 Israel Phillips 11 Elmont  
4 13.55 Nicole Moody 12 Garden City  
5 13.55 Megan Su 11 Jericho  
6 13.68 Layla Morgan 10 Carey  
7 13.71 Maya Ran 10 Great Neck North  
8 13.77 Roodginia Guerrier 10 Sewanhaka  
9 13.84 Jada Vaughn 9 Sewanhaka  
10 13.90 Natalie Adam 10 Jericho  
11 14.10 Joselyn Harris 10 Garden City  
12 14.23 Valerie Aviles 12 Carey  
13 14.36 Alethea Webster 10 Sewanhaka  
14 14.55 Gabriella Griesser 10 JFK Bellmore  
15 14.56 Talia Paisner 9 Great Neck North  
16 14.71 Sophia Burger 11 JFK Bellmore  
17 14.84 Sam Radinsky 9 JFK Bellmore  
18 15.57 Khalia Whyte 11 Elmont  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 13.80 Alyssa Faulk 10 Elmont  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.31 Natalie Adam 10 Jericho  
2 17.36 Carly Bolivar 10 Sewanhaka  
3 17.37 Odellia Etaat 12 Great Neck North  
4 18.00 Delaney Sugrue 12 Garden City  
5 18.40 Flo Hunte 10 Sewanhaka  
6 19.26 Jamie Derkash 10 Garden City  
7 19.46 Alexandra Roubeni 9 Great Neck North  
8 19.69 Brianne Ettienne 11 Garden City  
9 20.22 Grace Angrisani 9 JFK Bellmore  
10 20.67 Jenna Greenwald 11 JFK Bellmore  
11 21.08 Lily Guggenheimer 10 Great Neck North  
12 21.71 Skylar Hasseck 11 JFK Bellmore  
13 21.90 Jennifer Lin 9 Jericho  
14 24.59 Hannah Philipose 10 Jericho  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 26.07 Brianna Harris 11 Elmont  
2 27.72 Danielle Mistretta 12 Garden City  
3 28.45 Victoria Ernst 8 Garden City  
4 28.60 Jada Vaughn 9 Sewanhaka  
5 29.10 Gianna Buckley 9 Garden City  
6 29.47 Alexis Stewart 10 Elmont  
7 30.12 Valerie Aviles 12 Carey  
8 30.48 Talia Paisner 9 Great Neck North  
9 31.37 Kayla Chan 9 Great Neck North  
10 31.54 Ashley Chaman 10 Great Neck North  
11 31.71 Laura Hernandez 9 JFK Bellmore  
12 32.04 Jennifer Lin 9 Jericho  
13 32.06 Christina Vicari 10 JFK Bellmore  
14 33.13 Alexis Krayevsky 9 JFK Bellmore  
15 34.50 Lillian Chu 11 Jericho