Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,974 meets 1,052,336 performances
 
 
 

Division 3B Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Tuesday, May 16, 2017    Location: Glen Cove HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017 Girls Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.37 Stephan Dupont 12 Lawrence  
2 11.40 Matthew Storch 10 Friends Academy  
3 11.52 T.J. Hart 10 Bethpage  
4 11.54 Chanon Simmons 10 Lawrence  
5 11.70 Gavin Gray 11 VS North  
6 11.71 Joey Grella 11 Glen Cove  
7 11.73 Christopher Thompson 11 Glen Cove  
8 12.37 Trayvorn Alexander 9 Friends Academy  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.48 Matthew Storch 10 Friends Academy  
2 11.50 Chanon Simmons 10 Lawrence  
3 11.60 Stephan Dupont 12 Lawrence  
4 11.62 T.J. Hart 10 Bethpage  
5 11.63 Gavin Gray 11 VS North  
6 11.77 Christopher Thompson 11 Glen Cove  
7 11.80 Joey Grella 11 Glen Cove  
8 12.21 Trayvorn Alexander 9 Friends Academy  
9 12.27 Vishnu Nair 12 Bethpage  
10 12.31 Matthew Tringali 12 Plainedge  
11 12.42 Blain Candelario 10 VS North  
12 12.54 Tahj Buckner 9 Floral Park  
13 12.61 Adam Ayroso 9 Plainedge  
14 12.91 Charles Mealing 10 Floral Park  
15 12.93 Devonte Gordon 9 VS North  
16 12.97 Kevin O'Sullivan 9 Bethpage  
17 13.23 Marco Montreuil 8 Floral Park  
18 13.29 Thomas Augeri 9 Plainedge  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.25 Chrys Philemon 11 VS North  
2 18.63 Matthew Foster 9 VS North  
3 18.93 Kevin Perdomo 12 VS North  
4 19.04 Alberto Rodriguez 9 Lawrence  
5 19.51 Dan Rodriguez 9 Lawrence  
6 21.27 Liam Byrne 9 Plainedge  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.59 Alberto Laguerre 12 Lawrence  
2 23.01 Michael Thurmond 12 Glen Cove  
3 23.48 Chanon Simmons 10 Lawrence  
4 23.56 Justin Cano 12 Bethpage  
5 23.87 T.J. Hart 10 Bethpage  
6 23.98 Christopher Thompson 11 Glen Cove  
7 24.01 Bora Soybas 9 Bethpage  
8 24.03 Gavin Gray 11 VS North  
9 24.31 Javier Blythe 11 VS North  
10 24.82 Matthew Storch 10 Friends Academy  
11 25.09 Blain Candelario 10 VS North  
12 25.49 Adam Ayroso 9 Plainedge  
13 25.58 Trayvorn Alexander 9 Friends Academy  
14 25.80 Tahj Buckner 9 Floral Park  
15 25.82 Joey Grella 11 Glen Cove  
16 26.84 Charles Mealing 10 Floral Park  
17 27.18 Marco Montreuil 8 Floral Park  
 
Girls Spring Track 2017 Boys Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.80 E'shone Cofield 10 Glen Cove  
2 13.07 Abigail Regis 9 Friends Academy  
3 13.10 Rachel Chao 12 Bethpage  
4 13.11 Tyesha Irving 12 VS North  
5 13.42 Idalis St. Juste 10 VS North  
6 13.43 Gianna Iglesias 9 Bethpage  
7 13.48 Nicole Brosnan 10 Floral Park  
8 13.52 Brianna Gordon 12 VS North  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.77 E'shone Cofield 10 Glen Cove  
2 12.93 Abigail Regis 9 Friends Academy  
3 13.04 Tyesha Irving 12 VS North  
4 13.05 Rachel Chao 12 Bethpage  
5 13.14 Gianna Iglesias 9 Bethpage  
6 13.32 Brianna Gordon 12 VS North  
7 13.37 Nicole Brosnan 10 Floral Park  
8 13.44 Idalis St. Juste 10 VS North  
9 13.47 Ayjah Clarke 9 Glen Cove  
10 13.52 Adreana Lomini 11 Glen Cove  
11 13.60 Danielle Losquadro 12 Bethpage  
12 13.82 Amelia Cardone 12 Friends Academy  
13 13.99 Francesca De Geronimo 10 Friends Academy  
14 14.14 Lianne Byrd 12 Lawrence  
15 14.49 Marisa Galante 9 Plainedge  
16 14.70 Melina Hudson 9 Plainedge  
17 15.23 Madison Mcdonald 10 Floral Park  
18 16.90 Olivia Maggio 10 Floral Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.14 Tyesha Irving 12 VS North  
2 16.59 Tatiana Guevara 11 Glen Cove  
3 17.91 Jessica Tsu 9 VS North  
4 18.03 Nathalia Ladino 11 VS North  
5 19.03 Vanessa Quinland 11 Friends Academy  
6 19.24 Ruby Morris 9 Glen Cove  
7 19.48 Deanna Jimenez 8 Glen Cove  
8 19.63 Christie Annunziato 9 Glen Cove  
9 19.88 Heavan Arzu 11 Lawrence  
10 21.51 Tara Hoenscheid 9 Bethpage  
11 23.91 Madison Mcdonald 10 Floral Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 26.54 E'shone Cofield 10 Glen Cove  
2 27.21 Dana Dipaoli 11 VS North  
3 27.38 Rachel Chao 12 Bethpage  
4 27.71 Ugonne Erondu 11 VS North  
5 27.76 Porsha Muhammad 10 Lawrence  
6 27.80 Gianna Iglesias 9 Bethpage  
7 27.83 Idalis St. Juste 10 VS North  
8 27.85 Abigail Regis 9 Friends Academy  
9 28.28 Ayjah Clarke 9 Glen Cove  
10 28.41 Danielle Losquadro 12 Bethpage  
11 29.26 Lianne Byrd 12 Lawrence  
12 29.33 Nicole Brosnan 10 Floral Park  
13 29.99 Keira Doyle 9 Glen Cove  
14 30.01 Ruby Morris 9 Glen Cove  
15 30.70 Mary Hills 10 Friends Academy  
16 30.84 Gail Saez-Hall 10 Friends Academy  
17 31.96 Krista Gliszczynski 10 Floral Park  
18 32.32 Deanna Jimenez 8 Glen Cove  
19 32.33 Kayla Koroma 11 Friends Academy  
20 32.35 Christie Annunziato 9 Glen Cove  
21 33.05 Theresa Knoell 9 Plainedge  
22 35.27 Julissa Rivera 9 Plainedge  
23 36.89 Olivia Maggio 10 Floral Park