Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Nassau Coaches Invitational

Saturday, April 6, 2019    Location: Cold Spring Harbor HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Girls Spring Track 2019

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.56 Gianna McGowan 10 Island Trees  
2 12.80 Camryn Beckford 11 Kellenberg  
3 12.85 Ashia Smith 12 St. Anthony  
4 12.99 Julia Rossini 10 Bethpage  
5 13.25 Brianna Thier 11 Mepham  
6 13.40 Gianna Iglesias 11 Bethpage  
7 13.41 Amy Tang 12 St. Anthony  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.50 Ashia Smith 12 St. Anthony  
2 12.50 Gianna McGowan 10 Island Trees  
3 12.70 Camryn Beckford 11 Kellenberg  
4 13.00 Julia Rossini 10 Bethpage  
5 13.10 Amy Tang 12 St. Anthony  
6 13.10 Brianna Thier 11 Mepham  
7 13.10 Gianna Iglesias 11 Bethpage  
8 13.20 Efe Omokeni 11 Freeport  
9 13.20 Ava Morris 10 South Side  
10 13.20 Cantee Oglesby-Cowan 10 Freeport  
11 13.30 Lauren Dietrich 10 Bethpage  
12 13.30 Bridget Murphy 9 Massapequa  
13 13.40 Gianna Ferrara 12 Locust Valley  
14 13.50 Natalia Madej 10 Plainedge  
15 13.50 Jada Pepanio 10 East Meadow  
16 13.60 Stevette Harris 11 Roosevelt  
17 13.60 Kendra Parmelee 11 Oceanside  
18 13.60 Kemi Idowu 9 Baldwin  
19 13.70 Kimmie Williams 12 Oceanside  
20 13.70 Allie Rossi 11 Oceanside  
21 13.70 Lenora Ferrigno 9 Island Trees  
22 13.80 Grace Mohlin 11 Our Lady of Mercy  
23 13.80 Alyssa Host 12 Plainedge  
24 13.80 Natlalie MacArthur 10 Locust Valley  
25 13.80 Kayla Morisi 11 Massapequa  
26 13.90 Gabriela Ortuno 10 Oyster Bay  
27 13.90 Racquel Kelly 9 Oceanside  
28 14.00 Jenya Surlin 10 East Meadow  
29 14.00 Megan Russo 11 Bethpage  
30 14.00 Daniella Segal 10 East Meadow  
31 14.00 Nicolette DuBose 8 Island Trees  
32 14.10 Bridget Ednie 9 Mepham  
33 14.20 Eriene Corr 11 Mepham  
34 14.20 Sophie Labuda 9 CSH  
35 14.30 Beradgy Fortune 11 Baldwin  
36 14.30 Brooke Gallo 11 Seaford  
37 14.30 Ariana Theodoris 9 CSH  
38 14.40 Sam Radinsky 11 JFK Bellmore  
39 14.40 Nicole McCrea 9 Island Trees  
40 14.50 Elise Lemanski 12 Mepham  
41 14.50 Alyssa Ewald 10 Wantagh  
42 14.50 Brianna Smithson 9 Freeport  
43 14.60 Kaela Walker 10 Freeport  
44 14.70 Madison Olson 9 Plainedge  
45 14.70 Delia O''Farrell 10 Massapequa  
46 14.80 Kanieta Jones 10 Baldwin  
47 14.90 Sabrina Martins 12 East Meadow  
48 15.00 Brooke Munoz 11 East Meadow  
49 15.20 Sofia Molina 9 East Meadow  
50 15.40 Silvia Ronemus 9 East Meadow  
51 16.10 Jessica Lunarola 11 East Meadow  
52 16.60 Agnas Sunny 9 East Meadow  
53 18.00 Danielle O''Connor 9 Plainedge  
54 18.40 Adriana Barbieri 9 East Meadow  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 14.20 Emily McArdle 9 JFK Bellmore  
2 15.70 Charli Davis 10 JFK Bellmore  
3 15.90 Natalie Schindelheim 9 JFK Bellmore  
4 16.30 Jordan Wasserman 10 JFK Bellmore  
5 16.60 Kylilah Reynoso 10 JFK Bellmore  
6 17.00 Erika Raimondi 9 JFK Bellmore  
7 17.80 Jenna Kaplan 9 JFK Bellmore  
8 18.00 Peri Schindelheim 11 JFK Bellmore  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.82 Brianna Thier 11 Mepham  
2 17.33 Ashley Sidoti 10 Seaford  
3 17.68 Madeline Levine 10 Oceanside  
4 17.87 Kyla Jackson 11 Freeport  
5 17.91 Mia Dircks 11 Bethpage  
6 18.11 Emma Romano 10 Oceanside  
7 18.27 Mackenzie Ritznore 12 East Meadow  
8 18.62 Amy Lederer 11 Plainview Kennedy  
9 18.70 Amiyah Thompson 10 Freeport  
10 18.88 OnJinae Fann 12 Roslyn  
11 18.95 Emily Lam 10 East Meadow  
12 18.97 Quinci Easter 11 Freeport  
13 19.20 Nicolette LoMonte 9 Island Trees  
14 19.20 Britney Cardona 11 Clarke  
15 19.36 Isabeau Tomkiel 11 South Side  
16 19.43 Katelyn Geisler 10 Massapequa  
17 19.51 Lindsay Segal 10 East Meadow  
18 19.63 Danay Niles 9 Baldwin  
19 19.80 Anna Silver 10 Oyster Bay  
20 19.93 Sydney Brancaccio 10 South Side  
21 20.03 Sara Williams 9 Oceanside  
22 20.08 Amy Wagner 11 Roslyn  
23 20.25 Paige Viola 11 Mepham  
24 20.35 Janina Cichocki 9 East Meadow  
25 20.88 Cameran Zedalis 9 Plainedge  
26 20.89 Gabriela Ortuno 10 Oyster Bay  
27 20.90 Kyra Tosi 11 Oyster Bay  
28 20.92 Kiera Reid 10 South Side  
29 21.82 Jessica Herzog 9 Oceanside  
30 21.92 Olivia Amian 12 Locust Valley  
31 22.23 Olivia Guido 9 Massapequa  
32 22.41 Ria Bhasin 9 Jericho  
33 22.65 Olivia Ferrara 10 Plainedge  
34 23.10 Amanda Kang 10 Plainview Kennedy  
35 23.91 Victoria Feeney 12 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 29.90 Emily McArdle 9 JFK Bellmore  
2 31.25 Brianna Jules 9 Division Avenue  
3 31.90 Sam Radinsky 11 JFK Bellmore  
4 32.00 Arianna Peckham 10 JFK Bellmore  
5 33.00 Alexis Krayevsky 11 JFK Bellmore  
6 33.90 Kylilah Reynoso 10 JFK Bellmore  
7 35.60 Jenna Kaplan 9 JFK Bellmore  
8 36.30 Peri Schindelheim 11 JFK Bellmore  
9 37.00 Erika Raimondi 9 JFK Bellmore  
10 37.20 Jordan Wasserman 10 JFK Bellmore  
11 40.10 Alyssa Torres 9 Division Avenue  
12 42.13 Jessica Haring 10 Division Avenue  
13 42.40 Kimberly Angelletta 9 Division Avenue  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.95 Gianna McGowan 10 Island Trees  
2 27.21 Ashia Smith 12 St. Anthony  
3 27.23 Amy Tang 12 St. Anthony  
4 27.33 Ava Morris 10 South Side  
5 27.76 Brianna Thier 11 Mepham  
6 27.81 Christiana Foster 12 Kellenberg  
7 27.85 Cantee Oglesby-Cowan 10 Freeport  
8 27.90 Camylin Blake 9 Mepham  
9 28.18 Bethany Zekraus 12 Locust Valley  
10 28.24 Jennifer Furman 12 St. Anthony  
11 28.70 Racquel Kelly 9 Oceanside  
12 28.79 Carly Issing 10 Bethpage  
13 28.80 Andrea Uba 9 East Meadow  
14 28.89 Victoria Gauthier 11 Baldwin  
15 28.92 Marlene Goldstein 12 Locust Valley  
16 29.00 Megan Sohl 10 East Meadow  
17 29.22 Lenora Ferrigno 9 Island Trees  
18 29.26 Marygrace Coll 8 Island Trees  
19 29.50 Kelly Estrella 9 East Meadow  
20 29.52 Eriene Corr 11 Mepham  
21 29.76 Nina Florio 10 Mepham  
22 30.01 Stevette Harris 11 Roosevelt  
23 30.30 Samantha Schlectman 9 East Meadow  
24 32.40 Keira Geoghegan 9 East Meadow  
25 34.00 Kaylyn Lim 9 East Meadow  
26 35.00 Silvia Ronemus 9 East Meadow  
27 35.40 Janina Cichocki 9 East Meadow  
28 36.60 Agnas Sunny 9 East Meadow  
29 37.20 Jessica Lunarola 11 East Meadow