Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

Division 1B Championships

Original result sheets: Boys and Girls Results

Tuesday, May 17, 2016    Location: Port Washington HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.0 h Tim Gibson 12 East Meadow  
2 11.0 h Tim Gibson 12 East Meadow  
3 11.1 h Chris Nunez-Saunders 11 Baldwin  
4 11.2 h Scheelener Beauval 12 VS Central  
5 11.3 h Kitman Lam 10 Port Washington  
6 11.4 h Chukwuemeka (Chimdi) Ukanwoke 10 VS Central  
7 11.5 h Zaahir Forbes 10 VS Central  
 

Race: Semi 1(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.0 h Scheelener Beauval 12 VS Central  
2 11.1 h Tim Gibson 12 East Meadow  
3 11.1 h Tim Gibson 12 East Meadow  
4 11.1 h Chris Nunez-Saunders 11 Baldwin  
5 11.2 h Matthew Washington 11 Baldwin  
6 11.3 h Chukwuemeka (Chimdi) Ukanwoke 10 VS Central  
7 11.3 h Kitman Lam 10 Port Washington  
8 11.4 h Zaahir Forbes 10 VS Central  
9 11.4 h Ari Schachter 12 Port Washington  
10 11.6 h Will Piano 12 East Meadow  
11 11.6 h Will Piano 12 East Meadow  
12 11.7 h Chris Nelson 12 Hicksville  
13 11.7 h Deandre Hutchinson 12 Hicksville  
14 11.7 h Joathan Chao 12 Herricks  
15 11.9 h Willie Zuckerberg 12 Plainview Kennedy  
16 12.0 h Drew Kaplan 12 Plainview Kennedy  
17 12.1 h Eric Tran 12 Hicksville  
18 12.1 h Brian Yang 10 Herricks  
19 12.1 h Craig Denton 9 Herricks  
20 12.2 h Ethan Lerman 11 Plainview Kennedy  
21 12.5 h Mitchell Rubin 9 East Meadow  
22 12.5 h Mitchell Rubin 9 East Meadow  
23 13.8 h Jung Chung 11 Port Washington  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 18.1 h Austin Lee 10 Port Washington  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.0 h Nikolas Sgaraglio 12 Hicksville  
2 15.2 h Michael Hartcorn 11 East Meadow  
3 16.0 h Russell Johnson 10 Baldwin  
4 16.1 h Anthony Squiciarino 10 East Meadow  
5 16.5 h Alperen Demir 10 East Meadow  
6 17.0 h Matthew Jao 12 Hicksville  
7 18.1 h Austin Lee 10 Port Washington  
8 18.6 h Allen Li 12 Plainview Kennedy  
9 20.2 h Jaden-Lloyd Forde 10 Baldwin  
10 20.8 h Christian Robinson 10 VS Central  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.5 h Tim Gibson 12 East Meadow  
2 22.6 h Dion Spradley 12 Baldwin  
3 22.8 h Ralph Cordeau 12 Baldwin  
4 23.0 h Claude Parola 11 VS Central  
5 23.9 h Anthony Rodriguez 11 East Meadow  
6 24.0 h Troy Benson 11 Plainview Kennedy  
7 24.3 h Anthony Squiciarino 10 East Meadow  
8 24.5 h Zaahir Forbes 10 VS Central  
9 24.6 h Joathan Chao 12 Herricks  
10 24.8 h Kyle Sansaricq 12 Plainview Kennedy  
11 24.9 h Jonathan Eliassof 12 Plainview Kennedy  
12 25.0 h Brian Yang 10 Herricks  
13 25.1 h Ryan Stevens 10 Port Washington  
14 25.2 h Scheelener Beauval 12 VS Central  
15 25.2 h Christopher Horng 11 Hicksville  
16 25.4 h Dante Bombardiere 11 Port Washington  
17 26.4 h Jung Chung 11 Port Washington