Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,974 meets 1,052,336 performances
 
 
 

Division 3B Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Tuesday, May 16, 2017    Location: Glen Cove HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
100 M Boys Spring Track 2017  
No. Time Place Race Athlete School  Coach Entered
1   11.37 1   Final(Open) Stephan Dupont Lawrence  
2   11.40 2   Final(Open) Matthew Storch Friends Academy  
3   11.50 2   Preliminaries(Open) Chanon Simmons Lawrence  
4   11.52 3   Final(Open) T.J. Hart Bethpage  
5   11.63 5   Preliminaries(Open) Gavin Gray VS North  
6   11.71 6   Final(Open) Joey Grella Glen Cove  
7   11.73 7   Final(Open) Christopher Thompson Glen Cove  
 
8   12.21 8   Preliminaries(Open) Trayvorn Alexander Friends Academy  
9   12.27 9   Preliminaries(Open) Vishnu Nair Bethpage  
10   12.31 10   Preliminaries(Open) Matthew Tringali Plainedge  
11   12.42 11   Preliminaries(Open) Blain Candelario VS North  
12   12.54 12   Preliminaries(Open) Tahj Buckner Floral Park  
13   12.61 13   Preliminaries(Open) Adam Ayroso Plainedge  
14   12.91 14   Preliminaries(Open) Charles Mealing Floral Park  
 
15   12.93 15   Preliminaries(Open) Devonte Gordon VS North  
16   12.97 16   Preliminaries(Open) Kevin O'Sullivan Bethpage  
17   13.23 17   Preliminaries(Open) Marco Montreuil Floral Park  
18   13.29 18   Preliminaries(Open) Thomas Augeri Plainedge  
110 HH Boys Spring Track 2017  
No. Time Place Race Athlete School  Coach Entered
1   17.25 1   Final(Open) Chrys Philemon VS North  
2   18.63 2   Final(Open) Matthew Foster VS North  
3   18.93 3   Final(Open) Kevin Perdomo VS North  
4   19.04 4   Final(Open) Alberto Rodriguez Lawrence  
5   19.51 5   Final(Open) Dan Rodriguez Lawrence  
6   21.27 6   Final(Open) Liam Byrne Plainedge  
200 M Boys Spring Track 2017  
No. Time Place Race Athlete School  Coach Entered
1   22.59 1   Final(Open) Alberto Laguerre Lawrence  
2   23.01 2   Final(Open) Michael Thurmond Glen Cove  
3   23.48 3   Final(Open) Chanon Simmons Lawrence  
4   23.56 4   Final(Open) Justin Cano Bethpage  
5   23.87 5   Final(Open) T.J. Hart Bethpage  
6   23.98 6   Final(Open) Christopher Thompson Glen Cove  
7   24.01 7   Final(Open) Bora Soybas Bethpage  
 
8   24.03 8   Final(Open) Gavin Gray VS North  
9   24.31 9   Final(Open) Javier Blythe VS North  
10   24.82 10   Final(Open) Matthew Storch Friends Academy  
11   25.09 11   Final(Open) Blain Candelario VS North  
12   25.49 12   Final(Open) Adam Ayroso Plainedge  
13   25.58 13   Final(Open) Trayvorn Alexander Friends Academy  
14   25.80 14   Final(Open) Tahj Buckner Floral Park  
 
15   25.82 15   Final(Open) Joey Grella Glen Cove  
16   26.84 16   Final(Open) Charles Mealing Floral Park  
17   27.18 17   Final(Open) Marco Montreuil Floral Park