Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

Conference 1 Championships

Original result sheets: Boys | Girls

Tuesday, January 13, 2015    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 14/15

Race: Final(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.74 Corey Spivey 12 Freeport  
2 06.76 D'Monte Woody 12 Freeport  
3 06.83 Michael Outing 12 Farmingdale  
4 06.86 Rashad Tucker 10 Freeport  
5 06.92 Chris Dasaro 11 Oceanside  
6 06.94 Ralph Cordeau 11 Baldwin  
 

Race: Semi(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.80 D'Monte Woody 12 Freeport  
2 06.84 Michael Outing 12 Farmingdale  
3 06.85 Rashad Tucker 10 Freeport  
4 06.86 Chris Dasaro 11 Oceanside  
5 06.86 Corey Spivey 12 Freeport  
6 06.87 Tevaughn Owens 12 Uniondale  
7 06.91 Tyrus Colbert 12 Uniondale  
8 06.99 Ralph Cordeau 11 Baldwin  
9 07.02 Justin Jones 12 Baldwin  
10 07.03 Ragilio Harriott 11 Uniondale  
11 07.04 Brett Clarke 12 Massapequa  
12 07.10 Chris Nunez-Saunders 10 Baldwin  
13 07.19 Ronny Andrew 11 Farmingdale  
14 07.23 Odane Artwell 11 Hempstead  
15 07.25 Chavez Reece 12 Hempstead  
16 07.30 Sean Clerici 12 Oceanside  
17 07.38 Brandon Hornedo 11 Farmingdale  
18 07.43 Mike Piarulli 11 Massapequa  
19 07.44 Dylan Tropp 12 Oceanside  
20 07.65 Joseph Motis 11 Massapequa  
21 07.80 Anthony Moran 12 Hicksville  
22 08.16 Abhishek Doshi 12 Hicksville  
23 08.84 Juan Reyes 11 Hicksville  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.84 Michael Outing 12 Farmingdale  
2 07.93 Christopher Duhaney 11 Uniondale  
3 08.11 Joseph Dupkin 12 Massapequa  
4 08.21 Malcolm Fuller 12 Uniondale  
5 08.24 Isaiah Williams 12 Freeport  
6 08.25 Ronny Andrew 11 Farmingdale  
7 08.51 Brandon Garran 11 Baldwin  
8 08.63 Deshawn Williams 10 Uniondale  
9 08.75 Bradley Brown 12 Baldwin  
10 09.08 Na'im Jones 11 Baldwin  
11 09.11 Anthony Romeo 9 Oceanside  
12 09.50 Ryan Kaufman 11 Massapequa  
13 09.57 David Tomasello 11 Oceanside  
14 10.15 Peter Viskoc 9 Farmingdale  
15 10.28 Muhammad Daud 11 Oceanside  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.42 Ralph Cordeau 11 Baldwin  
2 37.57 D'Monte Woody 12 Freeport  
3 37.64 Chris Dasaro 11 Oceanside  
4 37.82 Corey Spivey 12 Freeport  
5 38.13 Ragilio Harriott 11 Uniondale  
6 38.37 Brian walker 12 Massapequa  
7 38.38 Anthony Bryan 12 Farmingdale  
8 39.16 Cleveland Modest 11 Uniondale  
9 39.36 Emmerson Perez 10 Oceanside  
10 39.37 Dion Spradley 11 Baldwin  
11 39.78 Dante Ellis 10 Freeport  
12 40.19 Justin Jones 12 Baldwin  
13 40.40 Tyrus Colbert 12 Uniondale  
14 40.74 Chavez Reece 12 Hempstead  
15 40.96 Brandon Hornedo 11 Farmingdale  
16 41.28 Ricky Tishler 12 Oceanside  
17 41.64 brandon johnson 12 Hempstead  
18 41.71 Alex Blanco 10 Farmingdale  
19 42.50 Travis Nelson 10 Hempstead  
20 42.97 Thomas Catalanotto 9 Massapequa  
21 43.08 Darius Kwak 12 Syosset  
22 43.12 Ed Rodier 11 Massapequa  
23 45.05 Nathaniel Chan 11 Hicksville  
24 46.33 Abhishek Doshi 12 Hicksville  
25 55.69 Juan Reyes 11 Hicksville