Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,539 meets 1,004,805 performances
 
 
 

Conference 3 Championships

Original result sheets: Boys | Girls

Thursday, January 15, 2015    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 14/15

Race: Final(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.66 Reginald Calixte 12 Westbury  
2 06.85 Jonathan Davis 12 Elmont  
3 06.86 Matthew Su 11 Jericho  
4 07.01 Jake Curry 11 Garden City  
5 07.10 Mark Barthelemy 11 Elmont  
6 07.12 Cole Seaton 12 Elmont  
 

Race: Semi(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.67 Reginald Calixte 12 Westbury  
2 06.90 Matthew Su 11 Jericho  
3 06.92 Jonathan Davis 12 Elmont  
4 06.95 Jake Curry 11 Garden City  
5 07.06 Mark Barthelemy 11 Elmont  
6 07.07 Cole Seaton 12 Elmont  
7 07.10 Yvans Oscar 10 Sewanhaka  
8 07.15 Alex Salmeron 15 Westbury  
9 07.16 Kevin Zheng 11 Jericho  
10 07.22 Dario Thomas 12 Westbury  
11 07.25 Jonathan Alter 12 Wantagh  
12 07.33 Ian Rose 11 JFK Bellmore  
13 07.35 Sean Na 11 Great Neck South  
14 07.36 Christopher Zozzaro 10 Wantagh  
15 07.44 Elijah Lespinasse 11 Sewanhaka  
16 07.47 Zach Vales 11 New Hyde Park  
17 07.49 Ryan Gomez 10 Jericho  
18 07.52 Jake Fegan 11 JFK Bellmore  
19 07.59 Vasu Joshi 12 Wantagh  
20 07.64 Marty Lee-Mitchell 12 Sewanhaka  
21 07.77 Patrick Creaven 9 Garden City  
22 07.87 Ryan Klett 11 New Hyde Park  
23 08.06 Yuhan Liu 9 Great Neck South  
24 08.10 James Brooks 11 New Hyde Park  
25 08.39 Jonathan Xiao 10 Great Neck South  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.16 Erik Carter 12 Westbury  
2 08.56 Matthew Su 11 Jericho  
3 08.58 Thomas Trabold 12 Garden City  
4 08.63 Ryan Cummings 10 JFK Bellmore  
5 08.74 Sean Na 11 Great Neck South  
6 09.56 Ronnel Audouin 12 New Hyde Park  
7 09.78 Vincent DeMaio 10 Wantagh  
8 10.51 Dan McGuigan 10 New Hyde Park  
9 10.58 Sean Zhang 10 Great Neck South  
10 10.60 Michael Pak 11 New Hyde Park  
11 10.70 Aaron Yam 9 Great Neck South  
12 10.86 Daniel Deslippe 9 Sewanhaka  
13 11.27 Dylan Hupert 10 Wantagh  
14 11.36 Rich Corbin 10 Wantagh  
15 14.94 Damani Ranselle 10 Sewanhaka  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 36.90 Jonathan Davis 12 Elmont  
2 37.43 Christopher Koester 12 Garden City  
3 37.58 Reginald Calixte 12 Westbury  
4 38.11 Joshua Jean 12 Westbury  
5 38.38 Mark Barthelemy 11 Elmont  
6 38.87 Alex Salmeron 15 Westbury  
7 39.03 Jake Curry 11 Garden City  
8 39.86 Malik Johnson 9 Elmont  
9 40.21 Vasu Joshi 12 Wantagh  
10 40.74 Christopher Zozzaro 10 Wantagh  
11 41.97 Jake Fegan 11 JFK Bellmore  
12 42.29 Brandon Burke 10 Garden City  
13 42.56 Kevin Zheng 11 Jericho  
14 43.07 Ian Rose 11 JFK Bellmore  
15 43.46 Matthew Chung 10 New Hyde Park  
16 43.78 Rashawn Powell 12 Sewanhaka  
17 44.64 Matthew Baker 9 JFK Bellmore  
18 44.73 Joseph Rodriquez 10 Wantagh  
19 45.28 Scott Hsu 10 Jericho  
20 46.99 Victor Pei 9 Great Neck South  
21 47.17 Nathan Edwards 10 New Hyde Park  
22 48.56 Yuhan Liu 9 Great Neck South  
23 48.81 Sam Tello 9 Great Neck South  
24 52.33 Kyle Donohue 11 New Hyde Park