Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

Saint Anthony's Developmental Meet 3

Original result sheets: Boys | Girls

Saturday, January 7, 2017    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 16/17

Race: Final(Event 6)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.68 Heron Maurisseau 11 St. Anthony  
2 06.75 Jared Trefny 10 Half Hollow Hills East  
3 06.94 Abdul-Malik Abubakar 11 Brentwood  
4 07.02 Stephen Mercado 12 St. John The Baptist  
5 07.02 Nicholas DeRosa 12 St. Anthony  
6 07.03 Daniel Parker 11 St. John The Baptist  
7 07.03 Jayquan Gaine 12 Central Islip  
8 07.08 Nick Egan 12 St. John The Baptist  
9 07.11 Daniel Cardito 10 Kellenberg  
10 07.17 Gregory Randall St. Anthony  
11 07.21 Kevin Wang 10 St. John The Baptist  
12 07.24 Anthony Romeo 11 Oceanside  
13 07.24 Joshua Garvin 12 Half Hollow Hills East  
14 07.28 Andrew Ackerman 12 Calhoun  
15 07.28 Jourdon Lynch 11 St. Anthony  
16 07.29 Andrew Daniel 11 Chaminade  
17 07.31 Barry Zheng 11 Oceanside  
18 07.31 Chapele Wray 12 Half Hollow Hills East  
19 07.31 Nicolas Baylis 10 Chaminade  
20 07.32 Jacob Brigati 11 Half Hollow Hills East  
21 07.33 Dan Hillsberg 12 Hewlett  
22 07.35 Shawn King 11 JFK Bellmore  
23 07.35 Edwin Canales 10 Brentwood  
24 07.36 Nicholas Gavilla 10 Half Hollow Hills East  
25 07.37 Jack Duffy 12 West Islip  
26 07.37 Bobby Spano 10 St. John The Baptist  
27 07.39 Dillon Schliwka 11 Half Hollow Hills East  
28 07.39 Kevin Wrobleski 11 Hauppauge  
29 07.40 Jonathan Kielb 11 Oceanside  
30 07.41 Robert Squillace 9 Chaminade  
31 07.42 Morris Johnson 10 Central Islip  
32 07.43 Nigel Jarvis 11 St. John The Baptist  
33 07.44 Jason Denrich 12 Oceanside  
34 07.44 Brendan Franko 11 Chaminade  
35 07.44 Andrew Dircks 11 Half Hollow Hills East  
36 07.45 Samuel Baiden 11 Brentwood  
37 07.48 Jake Maltese 11 St. Anthony  
38 07.50 Christopher Beyers 11 Kellenberg  
39 07.51 Ndebueze Okonkwo 10 Chaminade  
40 07.51 Kyle Cronin 10 West Islip  
41 07.52 Kieran Rodriguez 11 Chaminade  
42 07.53 Lucas Musella 12 Kellenberg  
43 07.54 Jack Racer 9 JFK Bellmore  
44 07.55 Jake Festa 12 West Islip  
45 07.56 Gerald Browne 12 Chaminade  
46 07.57 Shane Belkin 11 Oceanside  
47 07.57 Shah Christopher 11 St. Mary's  
48 07.59 Anthony Maffucci 12 JFK Bellmore  
49 07.60 Aidan Schretzmayer 12 St. Anthony  
50 07.60 John Harris 11 St. Mary's  
51 07.61 Matthew O'Leary 9 Chaminade  
52 07.62 Zachary Friend 9 St. Mary's  
53 07.64 Arnold Reyes 11 Oceanside  
54 07.68 Karl Muczynski 10 St. Mary's  
55 07.68 Kole Castro 12 St. Mary's  
56 07.69 Jarlin Cepeda 10 Brentwood  
57 07.69 J.B Decicco 1 Half Hollow Hills East  
58 07.71 Nick D'Agastino 11 West Islip  
59 07.72 Maxwell Kershner 11 Half Hollow Hills East  
60 07.73 Joseph Jackson 12 Chaminade  
61 07.73 Frank Gentilella Kellenberg  
62 07.74 Omar Blanco 9 Brentwood  
63 07.75 John McKie 10 Chaminade  
64 07.75 Anthony Webster 9 Brentwood  
65 07.76 Christopher Bruhnke 9 St. Anthony  
66 07.76 Yahya Riyaz 10 Brentwood  
67 07.79 Chris Cascio 10 Oceanside  
68 07.82 Thomas Bloecker 11 Oceanside  
69 07.82 Jared Weiss 11 Half Hollow Hills East  
70 07.89 Kristian Castro 10 St. Mary's  
71 07.94 David Butera 9 St. Anthony  
72 07.98 Tim Buhse 11 Oceanside  
 

Race: Final(Event 2)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.86 Ryan Cummings 12 JFK Bellmore  
2 08.15 Christian Forletta 12 Connetquot  
3 08.24 Anthony Romeo 11 Oceanside  
4 08.41 Bryant Lewis 12 St. Anthony  
5 08.59 Steven John 12 Wheatley  
6 08.76 Jack White 12 St. John The Baptist  
7 08.76 Chris Tyszka 11 St. John The Baptist  
8 08.83 Matt Monaghan 12 West Islip  
9 08.95 Nicholas Cacioppo 11 Chaminade  
10 09.01 Michael Healy 11 St. John The Baptist  
11 09.02 Lucas Morizio 10 Chaminade  
12 09.02 Tom Wollweber 12 Oceanside  
13 09.08 Mathew Cordenzio 10 Calhoun  
14 09.09 Daniel Siegel 12 Half Hollow Hills East  
15 09.13 Jake Maltese 11 St. Anthony  
16 09.28 Jeremy Cruz 10 Half Hollow Hills East  
17 09.31 Jourdon Lynch 11 St. Anthony  
18 09.45 James Duffy 10 Half Hollow Hills East  
19 09.51 Leandro Garcia 12 Central Islip  
20 09.59 Kevin Cassidy 11 West Islip  
21 09.65 Noah Charvat 12 St. John The Baptist  
22 09.69 Cole Dougherty 11 Chaminade  
23 09.73 George Haff 11 Chaminade  
24 09.78 Mark Cirelli 10 Chaminade  
25 09.81 Frank Grey 10 Brentwood  
26 09.88 Kristian Nilsen 12 Oceanside  
27 09.89 Matthew Lally 10 Chaminade  
28 09.94 Jeremy Anderson 12 Brentwood  
29 09.96 Angelo Licata 11 St. John The Baptist  
30 09.98 Samuel Amaya 12 Central Islip  
31 10.03 Colm Brown 11 St. John The Baptist  
32 10.14 Connor Buschle -1 St. John The Baptist  
33 10.17 Alexander Calderon Chaminade  
34 10.27 Aiden Blumenstein 9 Hewlett  
35 10.30 Lance Fogo 12 Oceanside  
36 10.32 Liam Gallagher 11 West Islip  
37 10.40 Zak Rahimi 10 Half Hollow Hills East  
38 10.53 Tyler Maslak 9 St. Anthony  
39 10.72 John Martinkat 10 Chaminade  
40 10.80 Liam Willman 9 St. Anthony  
41 10.81 Louis Cliberti 11 St. John The Baptist  
42 11.00 Joseph Kern 11 Chaminade  
43 11.02 Tiziah McClendon 10 Brentwood  
44 11.23 Christopher Bruhnke 9 St. Anthony  
45 11.34 Alexander Bernal 12 Central Islip  
46 11.44 Joseph Theodorou 11 Chaminade  
47 11.73 Luke Cahill 9 St. Anthony  
48 11.86 Ryan Weydig 9 West Islip  
 

Race: Final(Event 10)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.03 Stephen Mercado 12 St. John The Baptist  
2 37.35 Abdul-Malik Abubakar 11 Brentwood  
3 37.48 Saad Quadri 10 Brentwood  
4 37.55 Connor Tosun 11 St. John The Baptist  
5 38.03 Jared Trefny 10 Half Hollow Hills East  
6 38.18 James Smith St. John The Baptist  
7 38.34 Christian Sam 11 Half Hollow Hills East  
8 38.96 Devon Guerrier-Heyward 12 St. Anthony  
9 39.12 Raadeem Pierre 12 Central Islip  
10 39.20 Frank Grey 10 Brentwood  
11 39.23 Daniel Parker 11 St. John The Baptist  
12 39.53 Nicholas DeRosa 12 St. Anthony  
13 39.68 Dillon Schliwka 11 Half Hollow Hills East  
14 39.75 Bryan Petersen 11 St. Anthony  
15 39.80 Sean Bryan 11 St. Anthony  
16 40.09 Leandro Garcia 12 Central Islip  
17 40.17 Brendan Butler 10 Islip  
18 40.19 D'Lunte Gordon 12 Half Hollow Hills East  
19 40.22 Nick Egan 12 St. John The Baptist  
20 40.33 Matt Monaghan 12 West Islip  
21 40.48 Nicholas Gavilla 10 Half Hollow Hills East  
22 40.72 Cameron Dupera 10 St. Anthony  
23 40.80 David Amelemah 10 St. John The Baptist  
24 40.81 Brendan Naughton 12 Friends Academy  
25 40.99 Gregory Randall St. Anthony  
26 41.01 Jack Duffy 12 West Islip  
27 41.04 Joshua Raffington 11 Kellenberg  
28 41.10 Bryant Lewis 12 St. Anthony  
29 41.12 Alexander Bernal 12 Central Islip  
30 41.16 Andrew Dircks 11 Half Hollow Hills East  
31 41.33 Shah Christopher 11 St. Mary's  
32 41.39 George Haff 11 Chaminade  
33 41.39 Brandon Bessen 11 Half Hollow Hills East  
34 41.40 Edwin Canales 10 Brentwood  
35 41.40 Jayquan Gaine 12 Central Islip  
36 41.43 Hunter Gibbons 11 West Islip  
37 41.43 Chris Tyszka 11 St. John The Baptist  
38 41.48 Matthew Galarza 12 St. John The Baptist  
39 41.60 Cole Dougherty 11 Chaminade  
40 41.91 Christopher Stringer 10 Chaminade  
41 42.00 Dydro Prosper 11 Kellenberg  
42 42.00 Jacob Brigati 11 Half Hollow Hills East  
43 42.04 Evan Katsounis 11 Kellenberg  
44 42.14 Mark Cirelli 10 Chaminade  
45 42.30 Vincent Fariello 10 Kellenberg  
46 42.35 Erik Williams 10 St. John The Baptist  
47 42.62 Jeremy Anderson 12 Brentwood  
48 42.70 Thomas Cava 11 Kellenberg  
49 42.79 Robert Squillace 9 Chaminade  
50 42.85 Jake Messina St. Anthony  
51 42.88 Patrick Beglane 11 Kellenberg  
52 42.96 John McKie 10 Chaminade  
53 43.25 Frank Riviezzo 10 West Islip  
54 43.28 Gianni Rossitto 9 St. Anthony  
55 43.29 Dylan Ambroise 11 Kellenberg  
56 43.40 Joseph Jackson 12 Chaminade  
57 43.57 Jovanic Bontemps 9 St. Anthony  
58 43.93 Tiziah McClendon 10 Brentwood  
59 44.80 Christopher Casella 11 Chaminade  
60 44.84 James Messina 10 Chaminade