Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

North Shore Invitational

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Saturday, May 13, 2017    Location: North Shore HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.50 Matthew Washington 12 Baldwin  
2 11.80 Keith Weber 12 Sachem  
3 12.01 Chris Nunez-Saunders 12 Baldwin  
4 12.06 Zion Wellington 10 Longwood  
5 12.09 Donal Mahoney 12 Garden City  
6 12.16 Aaron Mickulas-Mesco 11 Northport  
7 12.23 Eric Oh 11 West Hemp  
8 12.28 Luis Fernandez 12 Baldwin  
9 12.32 Anthony Barbuto 12 Farmingdale  
10 12.32 Walter Adote 9 Longwood  
11 12.36 TY Bryant 11 Longwood  
12 12.36 Owen Larson 10 Ward Melville  
13 12.40 Timothy Delgado 11 Center Moric  
14 12.41 Dave Selzer 9 Ward Melville  
15 12.44 Shah Christopher 11 St. Mary's  
16 12.45 Sharyar Butt 14 Sachem  
17 12.51 Lucas Musella 12 Kellenberg  
18 12.66 Anthony Kraus 11 Chaminade  
19 12.70 Vagnon Bamba 10 Northport  
20 12.73 Patrick O'Rourke 12 Garden City  
21 12.77 Elijah Brown 1 Longwood  
22 12.85 lincoln jerome 11 West Hemp  
23 12.86 Doug Feltman 12 Farmingdale  
24 12.86 Liam Hollis 12 Garden City  
25 12.88 Thomas Molina 11 Center Moric  
26 12.88 Matt Lane 11 Ward Melville  
27 12.88 Kevin Yanza 11 Sachem  
28 12.92 Chris Mignanelli 10 Northport  
29 13.04 Kimani Clarke 9 Baldwin  
30 13.05 Denzel Honore 11 Kellenberg  
31 13.08 Brian Luke 11 Northport  
32 13.10 Keve Melendez 10 Baldwin  
33 13.12 Alejandro Wiltshire St. Mary's  
34 13.16 Justin Moran 12 Sachem  
35 13.17 Matthew Marooney 10 Garden City  
36 13.21 Omoniyi Fayomi 12 Baldwin  
37 13.26 Ryan Berkery 10 Northport  
38 13.27 Timmy Ralph 11 West Hemp  
39 13.32 Dominic Ciminio 9 Kings Park  
40 13.43 James Moran 11 Chaminade  
41 13.46 Chris Cooney 9 Northport  
42 13.50 Reilly Brown 10 Ward Melville  
43 13.51 Charles Mealing 10 Floral Park  
44 13.57 Thomas Califano 11 Chaminade  
45 13.60 Robert Caban 1 Sachem  
46 13.65 Nicholas Hunter 9 Ward Melville  
47 13.69 Marc Silva 9 Longwood  
48 13.71 Daelin Cook 10 St. Mary's  
49 13.72 Daniel Sackett 12 St. Dominic  
50 13.76 Justin Stuart 9 Baldwin  
51 14.15 Jaysen Velasco 9 Floral Park  
52 14.20 Brandon Simas 9 Sachem  
53 14.22 Joseph Ugenti 10 Chaminade  
54 14.34 Joseph Doud 12 Garden City  
55 14.35 Brian Reno 12 Garden City  
56 14.36 Tahj Buckner 9 Floral Park  
57 14.43 Jason Pearl 9 Kings Park  
58 14.89 Alec Williams 10 Sachem  
59 15.19 John Peters 11 Ward Melville  
60 15.25 Andrew Thais 11 St. Dominic  
61 15.38 David Deneen Sachem  
62 15.48 Linton Thomas 11 St. Mary's  
63 15.67 Spencer Chan 10 St. Dominic  
64 15.95 Michael Incerto 10 Sachem  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.01 Kyle Meyer 12 Kings Park  
2 17.03 Nicholas Cacioppo 11 Chaminade  
3 17.71 Juan Amaya 11 Sachem  
4 18.60 Brendan Biliski 11 North Shore  
5 20.06 Dominic Ciminio 9 Kings Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.77 Joseph Reich 12 Chaminade  
2 23.97 Jack Kenny Chaminade  
3 24.64 Jason Pearl 9 Kings Park  
4 24.73 Russell Gradel 9 Kings Park  
5 25.26 Owen Rail 11 Chaminade  
6 25.50 Ryan Brandon 11 Northport  
7 27.09 Chris Cirruzzo 11 Northport  
8 28.31 Conner Pickford 12 Kings Park  
9 29.75 Brandon Guerrera 12 Sachem