Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,939 meets 1,180,490 performances
 
 
 

BALDWIN H.S. FROSH/SOPH INVITATIONAL

Thursday, April 19, 2018    Location: Baldwin HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Freshmen)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.8 h Isaiah Lee 9 Uniondale  
2 12.2 h Lawson Hohmann 9 Island Trees  
3 12.4 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
4 12.6 h Ronardo Brizeus 9 Baldwin  
5 12.7 h Henry Yanes 10 Uniondale  
6 12.7 h Jelani Pitter 9 Uniondale  
7 12.9 h Nick Johnson 9 Island Trees  
8 12.9 h Maurice Webster 9 Baldwin  
9 13.2 h Shamar King 9 Uniondale  
10 13.2 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
11 13.5 h Ken Smith 9 Uniondale  
12 13.5 h Thomas Carriero 9 Island Trees  
13 13.5 h Carlos Pinckney 9 Baldwin  
14 13.7 h Nichalos Batson 9 Uniondale  
15 14.1 h Jiorvany Adrien 9 Uniondale  
16 14.7 h Mike Mazzallo 9 Island Trees  
17 15.4 h Gavin Scali 9 Island Trees  
18 24.3 h Keyshon Cobb 9 Uniondale  
 

Race: Final(Sophomore)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.9 h Daniel Williams 10 Roslyn  
2 12.2 h Frederick Taylor 10 Uniondale  
3 12.3 h Roey Kafri 10 Roslyn  
4 12.4 h Justin Stuart 10 Baldwin  
5 12.5 h Clarky Begy 10 Uniondale  
6 12.6 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
7 12.6 h Emil Acosta 10 Baldwin  
8 12.8 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
9 13.0 h Devin Scott 10 Uniondale  
10 13.1 h Fredis Galvez 10 Uniondale  
11 13.2 h Johnny Martinez 9 Island Trees  
12 13.3 h Brian Perez-Ibarra 10 Uniondale  
13 13.3 h Justin Ross 10 Baldwin  
14 13.5 h Jamieh Jorif 10 Baldwin  
15 13.5 h Theo Triadafillopulos 10 Island Trees  
16 13.7 h Edwing Hernandez 9 Uniondale  
17 13.8 h Adam Garcia 10 Baldwin  
18 14.2 h Gustavo Monroy 9 Uniondale  
19 14.3 h Angel Salmeron 10 Uniondale  
20 16.5 h Jordan Granville 10 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.9 h Daniel Williams 10 Roslyn  
2 12.1 h Roey Kafri 10 Roslyn  
3 12.2 h Lawson Hohmann 9 Island Trees  
4 12.9 h Nick Johnson 9 Island Trees  
5 13.2 h Johnny Martinez 9 Island Trees  
6 13.5 h Theo Triadafillopulos 10 Island Trees  
7 13.5 h Thomas Carriero 9 Island Trees  
8 14.7 h Mike Mazzallo 9 Island Trees  
9 15.4 h Gavin Scali 9 Island Trees  
 

Race: Final(Freshmen)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 19.4 h Shamar King 9 Uniondale  
2 19.6 h Malachi Beckett 9 Roslyn  
3 21.4 h Nathanael Griffin 9 Roslyn  
4 21.9 h Maurice Webster 9 Baldwin  
 

Race: Final(Sophomore)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.6 h Jadan Hanson 10 Uniondale  
2 20.1 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 19.6 h Malachi Beckett 9 Roslyn  
2 21.4 h Nathanael Griffin 9 Roslyn  
 

Race: Final(Freshmen)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.9 h Isaiah Gray-Jordan 9 Uniondale  
2 24.0 h Lawson Hohmann 9 Island Trees  
3 25.2 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
4 25.8 h Ronardo Brizeus 9 Baldwin  
5 26.8 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
6 27.0 h Nick Johnson 9 Island Trees  
7 27.0 h Thomas Carriero 9 Island Trees  
8 27.9 h Shamar King 9 Uniondale  
9 28.1 h Ken Smith 9 Uniondale  
10 28.3 h Keyshon Cobb 9 Uniondale  
11 28.8 h Nichalos Batson 9 Uniondale  
12 28.9 h Jiorvany Adrien 9 Uniondale  
13 29.2 h Jhon De La Cruz 9 Island Trees  
14 29.9 h Mike Mazzallo 9 Island Trees  
15 30.6 h Carlos Pinckney 9 Baldwin  
16 30.8 h Raphael Peykar 9 Roslyn  
17 31.4 h Gavin Scali 9 Island Trees  
18 31.8 h Luca D'Andrea 9 Roslyn  
19 33.4 h Brian Ma 9 Roslyn  
20 38.4 h Gabriel Peykar 9 Roslyn  
21 41.0 h Michael Kahen 9 Roslyn  
 

Race: Final(Sophomore)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.3 h Daniel Williams 10 Roslyn  
2 24.8 h Roey Kafri 10 Roslyn  
3 25.4 h Justin Stuart 10 Baldwin  
4 25.6 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
5 25.8 h Devin Scott 10 Uniondale  
6 27.4 h Dylan Levin 10 Roslyn  
7 27.4 h Justin Ross 10 Baldwin  
8 28.0 h Adam Garcia 10 Baldwin  
9 28.3 h Fredis Galvez 10 Uniondale  
10 28.7 h Gustavo Monroy 9 Uniondale  
11 29.3 h Angel Salmeron 10 Uniondale  
12 32.2 h Josh Samuel 10 Roslyn  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.0 h Lawson Hohmann 9 Island Trees  
2 24.2 h Daniel Williams 10 Roslyn  
3 24.7 h Roey Kafri 10 Roslyn  
4 27.0 h Nick Johnson 9 Island Trees  
5 27.0 h Thomas Carriero 9 Island Trees  
6 27.3 h Dylan Levin 10 Roslyn  
7 29.2 h Jhon De La Cruz 9 Island Trees  
8 29.9 h Mike Mazzallo 9 Island Trees  
9 30.8 h Brian Ma 9 Roslyn  
10 31.4 h Gavin Scali 9 Island Trees  
11 31.7 h Luca D'Andrea 9 Roslyn  
12 32.3 h Josh Samuel 10 Roslyn  
13 33.2 h Gabriel Peykar 9 Roslyn  
14 38.2 h Raphael Peykar 9 Roslyn  
15 40.9 h Michael Kahen 9 Roslyn