Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

The Oceanside Blue and White Meet

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Friday, May 18, 2018    Location: Oceanside HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.40 Zefanyah McDonald 12 VS South  
2 11.60 jocoi abraham 11 Roosevelt  
3 11.70 Dylan Olson 10 Calhoun  
4 11.80 Taj-Wayne Samuels 11 Roosevelt  
5 11.90 George Jarvis 12 VS South  
6 11.90 justin thomas 12 Roosevelt  
7 12.00 Barry Zheng 12 Oceanside  
8 12.00 Nathaniel Bastien 10 Calhoun  
9 12.00 tyon grimes 12 Roosevelt  
10 12.00 Luke Martin 10 North Shore  
11 12.10 Mycal Ransom 11 Baldwin  
12 12.10 Eric Maisch 10 Oceanside  
13 12.10 tay-veon johnson 12 Roosevelt  
14 12.20 Shane Belkin 12 Oceanside  
15 12.20 Jose Vela 12 North Shore  
16 12.30 Justin Bloom 12 Oceanside  
17 12.30 David Warner 12 Baldwin  
18 12.30 Matthew Torrisi 11 Oceanside  
19 12.40 Joshua Davis 11 Baldwin  
20 12.50 Anthony Esposito 12 Oceanside  
21 12.50 Emil Acosta 10 Baldwin  
22 12.80 Brian Ozfuruncu 12 Oceanside  
23 13.10 Ibrahim Naseer 12 Oceanside  
24 13.80 Nick Dimitrakas 12 Oceanside  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 14.40 Ismail Abdullah 12 VS South  
2 14.60 Anthony Romeo 12 Oceanside  
3 15.70 Matthew Condenzio 11 Calhoun  
4 16.10 Jordan Zaia 11 Massapequa  
5 16.50 Sean Condenzio 9 Calhoun  
6 17.00 Benjamin Schmidt 9 Oceanside  
7 17.20 Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.70 Malcolm Livingston 12 Roosevelt  
2 23.30 Russell Johnson 12 Baldwin  
3 23.50 Jonathan Kielb 12 Oceanside  
4 23.80 Zefanyah McDonald 12 VS South  
5 23.90 Dylan Olson 10 Calhoun  
6 24.00 tyon grimes 12 Roosevelt  
7 24.00 Joseph Ponzio 12 Calhoun  
8 24.10 Taj-Wayne Samuels 11 Roosevelt  
9 24.20 Shane Belkin 12 Oceanside  
10 24.40 Kinneth Sheppard 12 Baldwin  
11 24.40 Mycal Ransom 11 Baldwin  
12 24.60 Nathaniel Bastien 10 Calhoun  
13 24.80 justin thomas 12 Roosevelt  
14 24.80 Eric Maisch 10 Oceanside  
15 24.90 Isaiah Feimster 9 Baldwin  
16 25.10 Barry Zheng 12 Oceanside  
17 25.10 Justin Stuart 10 Baldwin  
18 25.10 tay-veon johnson 12 Roosevelt  
19 25.20 Joshua Davis 11 Baldwin  
20 25.50 Steven Craine 10 Island Trees  
21 25.60 Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
22 25.80 Matthew Torrisi 11 Oceanside  
23 25.90 Jonathan Milligan 12 Baldwin  
24 28.80 Keaton Danseglio 10 North Shore  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.5 h Steven Craine 10 Island Trees  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 26.1 h Thomas Carriero 9 Island Trees  
2 28.1 h Mike Mazzallo 9 Island Trees