Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,741 meets 1,154,888 performances
 
 
 

Conference 2 Championships

Tuesday, January 14, 2020    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 19/20

Race: Final(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.56 Brandon Love 12 East Meadow  
2 06.57 Andrew Decoteau 12 Baldwin  
3 06.76 James Wagnac 12 East Meadow  
4 06.92 Jeremy Jean-Baptiste 12 Baldwin  
5 06.96 Chris Dinoro 12 MacArthur  
6 06.98 Josh Wan 12 Great Neck South  
 

Race: Preliminaries(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.60 Brandon Love 12 East Meadow  
2 06.71 Andrew Decoteau 12 Baldwin  
3 06.86 James Wagnac 12 East Meadow  
4 06.87 Jeremy Jean-Baptiste 12 Baldwin  
5 06.89 Chris Dinoro 12 MacArthur  
6 06.91 Josh Wan 12 Great Neck South  
7 06.92 Emill Acosta 12 Baldwin  
8 07.05 Brandon Hsu 11 Mepham  
9 07.08 David Kim 12 Plainview Kennedy  
10 07.11 Samuel Nkrumah 12 East Meadow  
11 07.13 Joseph Marcello 11 Mepham  
12 07.14 Jeremiah Cochran 12 Long Beach  
13 07.23 Kevin Kazokas 12 Mepham  
14 07.25 Alan Abraham 12 Herricks  
15 07.26 Michael Sing 11 MacArthur  
16 07.36 Derek Wong 10 Great Neck South  
17 07.40 Logan Koenig 9 Calhoun  
18 07.41 Anthony Vaughan 11 MacArthur  
19 07.46 Anthony Cafaro 12 Long Beach  
20 07.52 Matthew Lau 12 Great Neck South  
21 07.55 Evangelos Papadatos 11 Plainview Kennedy  
22 07.57 Luke Gallo 9 Calhoun  
23 07.65 Jeremy Hakimi 9 Plainview Kennedy  
24 07.66 Ryder Moore Lukaszew 9 Long Beach  
25 07.67 William Hughes 9 Calhoun  
26 08.47 Bradley Chung 9 Herricks  
27 09.57 Gurtaj Grewal 9 Herricks  
 

Race: Final(Event 12)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.29 Jeremy Jean-Baptiste 12 Baldwin  
2 08.35 Justin Ross 12 Baldwin  
3 08.40 Sean Condenzio 11 Calhoun  
4 08.46 Robert Ryan 11 Calhoun  
5 08.92 Casseus Felton 11 East Meadow  
6 09.05 Chris Vartoukian 11 MacArthur  
7 09.36 Kyle Li 10 East Meadow  
8 09.44 Anthony Scotto 10 Mepham  
9 09.47 James Meyers 10 Baldwin  
10 09.92 Jonathan Choi 11 Great Neck South  
11 10.54 Benjamin Dong 9 Great Neck South  
12 10.70 Manit Vora 12 East Meadow  
13 10.89 Kaden Lin 9 Herricks  
14 10.95 Matthew Kong 11 Great Neck South  
 

Race: Final(Event 16)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.59 Alan Gonzalez 12 East Meadow  
2 37.96 Ronardo Brizeus 11 Baldwin  
3 38.34 David Romaldo 12 East Meadow  
4 38.68 Steven Elcock 10 Baldwin  
5 39.18 Jared Martin 12 Herricks  
6 39.20 Brandon Hsu 11 Mepham  
7 39.22 Marc Anthony Davis 12 Baldwin  
8 39.29 Josh Wan 12 Great Neck South  
9 39.39 Nicholas Venturini 12 Plainview Kennedy  
10 39.50 Dylan Olson 12 Calhoun  
11 39.52 Mark Siebenhuener 10 Plainview Kennedy  
12 39.70 Jeremiah Cochran 12 Long Beach  
13 40.13 Alexander Kulikowski 11 Mepham  
14 40.53 Chris Dinoro 12 MacArthur  
15 40.69 Anthony Cafaro 12 Long Beach  
16 41.14 Matthew Rotchford 11 Plainview Kennedy  
17 41.26 Manuel Fernandez 12 MacArthur  
18 41.68 Deshaun Maitland 9 Mepham  
19 41.84 Hasan Ahmed 10 East Meadow  
20 42.22 Sean Dempsey 12 MacArthur  
21 43.65 Justin Choi 9 Great Neck South  
22 44.99 William Zhou 9 Great Neck South  
23 45.72 Ivan Crespo 9 Long Beach  
24 47.76 Watson Baek 10 Herricks  
25 48.96 Ethan Wang 9 Herricks