Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,045 meets 1,069,286 performances
 
 
 

Hall of Fame Invitational

Saturday, December 21, 2019    Location: 168th St. Armory T & F Center
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 19/20

Race: Final(Open Large)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.41 Jack Small Bay Shore  
2 08.52 Damani Strachan 10 Uniondale  
 

Race: Final(Varsity Large)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.76 Jaden Mason 11 Freeport  
 

Race: Preliminaries(Varsity Large)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.81 Jaden Mason 11 Freeport  
2 06.82 Love Jean 12 Westbury  
3 06.85 Naquan Frazier 12 Westbury  
4 06.89 Juan Arango 12 Massapequa  
5 06.98 Rephael Griffith 12 Fordham Prep  
6 06.98 Anthony Baez 12 Fordham Prep  
7 06.98 Jarvis Kuunifaa 11 Westbury  
8 07.04 Myles Gould 12 Fordham Prep  
9 07.08 Asauni Allen 11 Freeport  
10 07.14 Jayvian Allen 11 Freeport  
11 07.24 Stephon Walter Fordham Prep  
12 07.25 Kevaugne Watson 11 Westbury  
13 07.27 Clarky Begy 12 Uniondale  
14 07.29 Xavier Edme 12 Westbury  
15 07.47 Giordanis Guerrero 12 Fordham Prep  
16 07.53 Steven Ogando 12 Fordham Prep  
17 07.59 Elver Bell 12 Fordham Prep  
18 07.63 Patrick Gayanelo 12 Fordham Prep  
19 08.64 Robert Meeks 12 Uniondale  
 

Race: Preliminaries(Varsity Small)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.05 Patrick Cave 12 Lawrence  
2 07.29 Brandon Guzman 11 Lawrence  
 

Race: Trial 3(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.89 Juan Arango 12 Massapequa  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.05 Patrick Cave 12 Lawrence  
2 07.29 Brandon Guzman 11 Lawrence  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.11 Nicholas Bianco 12 Massapequa  
 

Race: Trial 2(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.10 Nicholas Bianco 12 Massapequa  
 

Race: Trial 3(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 09.05 James Murphy 12 Massapequa  
 

Race: Trial 4(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 10.24 Kyle Maloney 12 Massapequa  
 

Race: Final(Open Large)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 10.08 Brandon Long 10 Uniondale  
 

Race: Final(Varsity Large)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.11 Nicholas Bianco 12 Massapequa  
2 08.30 Shamar King 11 Uniondale  
3 08.44 Jadore Foote 11 Uniondale  
 

Race: Preliminaries(Varsity Large)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.10 Nicholas Bianco 12 Massapequa  
2 08.24 Shamar King 11 Uniondale  
3 08.48 Jadore Foote 11 Uniondale  
4 08.67 Mickenson Simon 11 Westbury  
5 08.90 Nathaniel Moorer 11 Uniondale  
6 09.05 James Murphy 12 Massapequa  
7 10.24 Kyle Maloney 12 Massapequa  
 

Race: Final(Invitational)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 35.58 Naquan Frazier 12 Westbury  
2 36.14 Jarvis Kuunifaa 11 Westbury