Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,536 meets 1,139,732 performances
 
 
 

Ocean Breeze HS Invitational

Saturday, January 25, 2020    Location: Ocean Breeze
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 19/20

Race: Final(Sophomore White)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.20 Brandon Berkowitz 10 Oceanside  
2 07.56 Gabriel DeGuzman 10 Oceanside  
3 07.85 Frank Romeo 10 Oceanside  
 

Race: Final(Varsity Blue)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.66 Jayden Ortiz 12 North Babylon  
2 07.77 Andres Duran 11 Oceanside  
3 08.26 Matthew Manno 9 Mepham  
 

Race: Final(Varsity Red)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.61 Christian Fils-aime 15 North Babylon  
2 06.61 Savian Barrett 12 Our Lady of Mercy  
 

Race: Final(Varsity White)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.35 Daniel Faber 11 Hewlett  
2 07.63 Kevin Kazokas 12 Mepham  
 

Race: Preliminaries(Varsity Red)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.67 Christian Fils-aime 15 North Babylon  
2 06.69 Savian Barrett 12 Our Lady of Mercy  
3 06.81 Marco Motroni 11 Manhasset HS  
4 06.83 Jonathan Gamarra 12 Oceanside  
5 06.85 Christopher McDonald 11 Hewlett  
6 07.00 Jack Racer 12 JFK Bellmore  
 

Race: Preliminaries(Frosh)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.32 Deshaun Maitland 9 Mepham  
 

Race: Final(Varsity White)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 09.46 Nathanael Griffin 11 Roslyn  
2 09.63 Keagan Reilly 12 Roslyn  
3 09.65 Kevin Klein 10 Oceanside  
4 09.79 Anthony Scotto 10 Mepham  
5 10.70 Maxwell Bergman 11 Roslyn  
 

Race: Preliminaries(Varsity Red)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.50 Ryan Bruce 12 Hewlett  
2 09.35 Brandon Root 11 JFK Bellmore  
 

Race: Final(Freshmen White)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 29.32 Torian Smith 9 Roslyn  
 

Race: Final(Sophomore White)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.70 Daniel McCormick 10 Oceanside  
2 25.95 Robert Diamond 10 Roslyn  
3 29.84 Dylan Levy 10 Roslyn  
 

Race: Final(Varsity Blue)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 26.66 Jack LaSalle 12 Manhasset HS  
2 26.84 Dylan Abdadia 11 Oceanside  
3 29.31 Arin Siriamonthep 12 Roslyn  
 

Race: Final(Varsity White)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.43 Roey Kafri 12 Roslyn  
2 24.70 Daniel Faber 11 Hewlett  
3 25.24 Leonid Yanchilin 12 Oceanside  
4 25.51 Charlie Galati 11 Oceanside  
5 25.88 Fernando Viscarra 12 Hewlett  
 

Race: Preliminaries(Freshmen Red)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.53 Nicholas Alvarez 9 Oceanside  
2 26.31 Julian Pinilla 9 Roslyn  
 

Race: Preliminaries(Sophomore Red)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.10 Connor Chun 10 Manhasset HS  
 

Race: Preliminaries(Varsity Red)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.54 Anthony Joseph 11 Huntington  
2 23.54 Marco Motroni 11 Manhasset HS  
3 24.47 Chad Rowe 11 Huntington