Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Conferences 2, 4

Thursday, December 19, 2013    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 13/14

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06:00.66 Josh Linster 11 Long Beach  
2 06:00.71 Josh Linster 11 Long Beach  
3 06:00.74 Tim Gibson 10 East Meadow  
4 06:00.91 Tim Gibson 10 East Meadow  
5 06:00.95 Brendan Carroll 12 Calhoun  
6 07:00.00 Brendan Carroll 12 Calhoun  
7 07:00.01 Robert Louis 12 Roslyn  
8 07:00.04 David Lin 12 East Meadow  
9 07:00.06 Robert Louis 12 Roslyn  
10 07:00.06 Shogo Yamamoto 12 Port Washington  
11 07:00.07 David Lin 12 East Meadow  
12 07:00.13 Dan Reiskin 12 Lawrence  
13 07:00.14 Daveed Smith 11 Lawrence  
14 07:00.15 Matthew Tomazic 12 Great Neck North  
15 07:00.19 Jacanya Robinson 12 East Meadow  
16 07:00.19 Jermaine Gordon 12 Sewanhaka  
17 07:00.20 Jacanya Robinson 12 East Meadow  
18 07:00.21 Kevin Matthews 12 Long Beach  
19 07:00.21 Audrique Jean Louis 12 Sewanhaka  
20 07:00.22 Geoffrey Canada 11 VS Central  
21 07:00.31 Joseph Branciforti 10 MacArthur  
22 07:00.32 Frederick Bailey 12 Sewanhaka  
23 07:00.34 Ori Ran 10 Great Neck North  
24 07:00.37 Corey Dender 12 Plainview Kennedy  
25 07:00.40 Tevine Johnson 11 Lawrence  
26 07:00.40 Seth Johnson 11 VS Central  
27 07:00.40 Claude Parola 9 VS Central  
28 07:00.46 Brenton Mighty 11 Sewanhaka  
29 07:00.48 Gregory Prosser 12 Locust Valley  
30 07:00.49 Ben Ozur 12 Plainview Kennedy  
31 07:00.51 Steve Sumba 12 New Hyde Park  
32 07:00.52 Kyle Cherry 10 Manhasset HS  
33 07:00.53 Charlie Stramera 11 Mepham  
34 07:00.55 Siaori Stewart 12 Division Avenue  
35 07:00.57 Ryan Connolly 10 Mepham  
36 07:00.62 Zach Transport 12 Great Neck North  
37 07:00.66 Nicholas Kalstek 12 MacArthur  
38 07:00.68 Jihoon Heo 11 Division Avenue  
39 07:00.68 Tim Cardace 12 Mepham  
40 07:00.69 Newland Bedbeau 12 VS Central  
41 07:00.71 Ryuma Sakakibara 12 Herricks  
42 07:00.71 Mahim Rahman 11 Roslyn  
43 07:00.72 Daniel Weinshenk 12 Roslyn  
44 07:00.75 Chris Battaglia 10 Manhasset HS  
45 07:00.76 Josh Rodriguez 11 New Hyde Park  
46 07:00.82 Matthew Scalia 12 Plainview Kennedy  
47 07:00.82 Josh Dockweiler 10 MacArthur  
48 07:00.83 Anson Varughese 12 New Hyde Park  
49 07:00.85 Matthew Torpe 12 Manhasset HS  
50 07:00.92 Nelson Wu 9 Herricks  
51 07:00.93 Haseeb Waseem 9 Herricks  
52 07:00.97 Kevin Herrera 12 Division Avenue  
53 12:00.16 Jacob Petty 12 Port Washington  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08:00.13 James Burns 12 Port Washington  
2 08:00.72 Corey Parrish 11 VS Central  
3 08:00.85 Joe Tansey 12 Hewlett  
4 09:00.10 David Smith 12 Herricks  
5 09:00.20 Tommy Hozmacher 12 Calhoun  
6 09:00.33 Alex Barsky 12 Plainview Kennedy  
7 09:00.35 Peter Vo 11 East Meadow  
8 09:00.70 Jose Rojas 12 VS Central  
9 09:00.85 Victor Siev 10 VS Central  
10 09:00.91 Ronnel Audouin 11 New Hyde Park  
11 09:00.92 Michael Colonna 11 Port Washington  
12 10:00.05 Steven Morra 12 MacArthur  
13 10:00.12 Matt Libbey 10 Lawrence  
14 10:00.28 Nicholas Nazario 10 Calhoun  
15 10:00.59 Adam Chin 9 Roslyn  
16 10:00.67 Nick Viola 10 Mepham  
17 10:00.85 Samuel Peters 11 Sewanhaka  
18 10:00.92 Gianni Preziosi 10 Hewlett  
19 11:00.06 Tyler Moti 11 Herricks  
20 11:00.16 Nicholas Samaroo 9 VS Central  
21 11:00.22 Michael Hartcorn 9 East Meadow  
22 11:00.25 Kevin Clifford 11 MacArthur  
23 11:00.25 Erik Simon 11 Plainview Kennedy  
24 11:00.58 Justin Li 10 Roslyn  
25 11:00.81 Jeffrey Goldstein 10 Plainview Kennedy  
26 11:00.96 Dan Salerno 11 Calhoun  
27 13:00.49 Matias Weilmann 10 Sewanhaka