Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

Conferences 1, 2 & 4

Saturday, December 21, 2013    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 13/14

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06:00.74 Josh Linster 11 Long Beach  
2 06:00.75 Tim Gibson 10 East Meadow  
3 06:00.76 Josh Linster 11 Long Beach  
4 06:00.78 Michael Tristano 12 Farmingdale  
5 06:00.81 Michael Tristano 12 Farmingdale  
6 06:00.81 Tim Gibson 10 East Meadow  
7 06:00.86 Marc Silverman 12 Massapequa  
8 06:00.87 Elijah Smith 12 Sewanhaka  
9 06:00.98 Marc Silverman 12 Massapequa  
10 07:00.00 Endy Villalona 12 Freeport  
11 07:00.03 Endy Villalona 12 Freeport  
12 07:00.08 Shogo Yamamoto 12 Port Washington  
13 07:00.09 Styvenson Hogarth 11 Farmingdale  
14 07:00.09 David Lin 12 East Meadow  
15 07:00.14 Styvenson Hogarth 11 Farmingdale  
16 07:00.25 Jermaine Gordon 12 Sewanhaka  
17 07:00.26 Kent Ortega 12 Port Washington  
18 07:00.28 Brian walker 11 Massapequa  
19 07:00.29 Faiz Ahmed 12 Hicksville  
20 07:00.33 Ben Ozur 12 Plainview Kennedy  
21 07:00.36 Raymond Bosques 12 Baldwin  
22 07:00.36 Corey Dender 12 Plainview Kennedy  
23 07:00.40 Tevine Johnson 11 Lawrence  
24 07:00.47 Joseph Carabott 11 Plainedge  
25 07:00.47 Brenton Mighty 11 Sewanhaka  
26 07:00.49 Lovedeep Singh 12 Hicksville  
27 07:00.51 Steve Sumba 12 New Hyde Park  
28 07:00.53 Evan Renton 12 Mepham  
29 07:00.54 Kwanyong Park 12 Port Washington  
30 07:00.54 Victor Amador 12 Long Beach  
31 07:00.56 Eric Tran 10 Hicksville  
32 07:00.57 Siaori Stewart 12 Division Avenue  
33 07:00.57 Brandon Park 10 Plainview Kennedy  
34 07:00.60 Jimmy Anderson 12 Hewlett  
35 07:00.61 Daniel Weinshenk 12 Roslyn  
36 07:00.64 Kyle Cherry 10 Manhasset HS  
37 07:00.64 Chris Battaglia 10 Manhasset HS  
38 07:00.65 Zachary Diamond 11 Great Neck North  
39 07:00.66 Justin Sommer 12 Plainedge  
40 07:00.67 Mahdi Shabazi 12 Roslyn  
41 07:00.71 Tom Kemmet 11 New Hyde Park  
42 07:00.72 Jihoon Heo 11 Division Avenue  
43 07:00.75 Mahim Rahman 11 Roslyn  
44 07:00.75 Thomas Cummings 9 MacArthur  
45 07:00.77 Josh Rodriguez 11 New Hyde Park  
46 07:00.80 Anson Varughese 12 New Hyde Park  
47 07:00.82 Criag Rothberg 9 MacArthur  
48 07:00.83 Malik Hoyte 11 Uniondale  
49 07:00.86 James Barrett 11 MacArthur  
50 07:00.88 Antonio Diaz 10 Freeport  
51 08:00.01 Matthew Torpe 12 Manhasset HS  
52 08:00.15 Daniel Celic 9 New Hyde Park  
53 08:00.20 Troy Fritzhand 11 Great Neck North  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08:00.02 Micheal Outing 11 Farmingdale  
2 08:00.12 James Burns 12 Port Washington  
3 08:00.45 Joe Tansey 12 Hewlett  
4 08:00.70 Isaiah Williams 11 Freeport  
5 09:00.15 Alex Barsky 12 Plainview Kennedy  
6 09:00.15 Ja'Saun Young 12 Freeport  
7 09:00.42 Michael Colonna 11 Port Washington  
8 09:00.46 Chauvin Drayton 11 Uniondale  
9 09:00.51 Jose Rojas 12 VS Central  
10 09:00.71 Danny Martinez 12 Hicksville  
11 09:00.86 Brendan Getzler 11 Mepham  
12 09:00.90 Kenny Balagtas 11 Mepham  
13 10:00.05 Nicholas Nazario 10 Calhoun  
14 10:00.10 David Tomasello 10 Oceanside  
15 10:00.11 Nicholas Furci 10 Roslyn  
16 10:00.14 Brandon Garren 10 Baldwin  
17 10:00.35 Matt Libbey 10 Lawrence  
18 10:00.44 Victor Siev 10 VS Central  
19 10:00.68 Brian Kishinevsky 12 Calhoun  
20 10:00.74 Michael Pak 10 New Hyde Park  
21 10:00.85 Adam Chin 9 Roslyn  
22 11:00.04 Scott Brugueras 10 Oceanside  
23 11:00.32 Paul Greco 11 Division Avenue  
24 11:00.41 Dan Salerno 11 Calhoun  
25 11:00.43 Jeffrey Goldstein 10 Plainview Kennedy  
26 11:00.45 Nicholas Samaroo 9 VS Central  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37:00.35 Emmerson Felix 12 Baldwin  
2 37:00.62 Brendan Carroll 12 Calhoun  
3 37:00.79 Anthony Bellacosa 12 Farmingdale  
4 38:00.13 Taquan Thomas 12 Manhasset HS  
5 38:00.17 Dan Reiskin 12 Lawrence  
6 38:00.58 Tyshawn Harris 12 Baldwin  
7 38:00.73 Ja'Saun Young 12 Freeport  
8 38:00.73 Endy Villalona 12 Freeport  
9 38:00.75 Justin Hatzelman 12 East Meadow  
10 39:00.17 Kevin Matthews 12 Long Beach  
11 39:00.46 Kevin Martinez 12 Hewlett  
12 39:00.78 Dion Spradley 10 Baldwin  
13 40:00.01 Joseph Carabott 11 Plainedge  
14 40:00.09 Ryan Phanord 12 Hewlett  
15 40:00.47 Zachary Laurore 12 Baldwin  
16 40:00.55 Jackson Krush 10 Roslyn  
17 40:00.71 Jacanya Robinson 12 East Meadow  
18 40:00.74 Corey Parrish 11 VS Central  
19 40:00.80 Isaiah Williams 11 Freeport  
20 40:00.82 Elijah Guzman 11 VS Central  
21 40:00.84 Daniel Sloan 12 Hicksville  
22 41:00.01 Victor Amador 12 Long Beach  
23 41:00.08 Aidan Finnerty 10 Port Washington  
24 41:00.14 Jonathan Bae 12 Roslyn  
25 41:00.36 Sahil Anand 11 Roslyn  
26 41:00.49 Kyle Cherry 10 Manhasset HS  
27 41:00.54 Samin Rahman 12 Roslyn  
28 41:00.58 Geoffrey Canada 11 VS Central  
29 41:00.71 Jordan Williams 12 Hewlett  
30 41:00.83 Andrew Uterano 12 Massapequa  
31 41:00.86 Andre Peterson 12 VS Central  
32 41:00.87 Felipe Custudio 11 VS Central  
33 41:00.89 Philip Bedward 12 Lawrence  
34 41:00.92 Steven Smalls 12 Hewlett  
35 41:00.92 Maxwell Rutman 10 Port Washington  
36 41:00.99 Logan Weitz 11 Long Beach  
37 42:00.38 Jake Chammas 10 Farmingdale  
38 42:00.63 Christian Riccobono 10 Plainedge  
39 42:00.81 thomas clarke 10 Massapequa  
40 42:00.98 Christian Chavez 12 Freeport  
41 43:00.06 Rashawn Powell 11 Sewanhaka  
42 43:00.10 Christian Kennedy 12 MacArthur  
43 43:00.23 Matthew Scalia 12 Plainview Kennedy  
44 43:00.39 Carlos Payano 11 Sewanhaka