Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Valley Stream North District Invitational

Original result sheets: Boys | Girls

Saturday, May 3, 2014    Location: Valley Stream North HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2014

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.10 Elijah Smith 12 Sewanhaka  
2 11.20 Elijah Smith 12 Sewanhaka  
3 11.30 Sam Gressel 12 JFK Bellmore  
4 11.50 Jermaine Gordon 12 Sewanhaka  
5 11.50 Jesse DiMeglio 11 VS North  
6 11.60 Calvin Bartholomew 11 VS South  
7 11.70 Michael Murray 12 VS South  
8 11.70 Calvin Bartholomew 11 VS South  
9 11.70 Adam Fields 9 Carey  
10 11.80 Jermaine Gordon 12 Sewanhaka  
11 11.90 Karl Baptiste 12 VS Central  
12 11.90 Dayne Merdis 12 VS Central  
13 11.90 Travan Tapage 11 Carey  
14 11.90 Jonathon Tonico 11 VS North  
15 11.90 Roody DeRineau 12 VS North  
16 12.00 Jacob Torres 12 JFK Bellmore  
17 12.00 Tahj Wilson 11 VS South  
18 12.00 Jahmani Lindo 10 VS North  
19 12.00 Ian Rose 10 JFK Bellmore  
20 12.00 Karl Baptiste 12 VS Central  
21 12.00 Mitchel Mensah 11 VS North  
22 12.10 Teddy Stockert 11 Mepham  
23 12.10 Chris Fugina 10 JFK Bellmore  
24 12.10 Raj Singh 11 VS North  
25 12.20 Ben Geier 12 Mepham  
26 12.30 Brett Salzman 12 VS Central  
27 12.50 Ryan Freedman 10 JFK Bellmore  
28 12.80 Jarred Times 10 VS North  
29 13.00 Sameer Azamy 10 JFK Bellmore  
30 13.00 Anthony Maffucci 9 JFK Bellmore  
31 13.00 Austin Manjila 9 New Hyde Park  
32 13.00 Justin Orenstein 9 JFK Bellmore  
33 13.10 Christian Bonanno 10 JFK Bellmore  
34 13.10 Matthew Jacobs 9 Carey  
35 13.10 Hamlet Cardenas 10 JFK Bellmore  
36 13.40 Evan Renton 12 Mepham  
37 13.40 Dylan Levan 10 JFK Bellmore  
38 13.50 Andrew Rodriguez 12 JFK Bellmore  
39 13.50 Andrew Grivas 9 New Hyde Park  
40 13.50 Chris Solomon 12 Carey  
41 13.60 Stephen Kaplan 10 JFK Bellmore  
42 13.60 Christian Funes 9 Carey  
43 13.70 Darmindra Arunasalam 9 Carey  
44 13.80 Tom Varghese 12 Carey  
45 13.90 Blake Linzer 11 JFK Bellmore  
46 13.90 Jacob Giller 9 JFK Bellmore  
47 13.90 Steven Liriano 9 Mepham  
48 14.00 Brandon Young 10 New Hyde Park  
49 14.00 Cosmo Clemente 10 Mepham  
50 14.10 Ryan Hyman 12 JFK Bellmore  
51 14.50 Alex Abraham 11 New Hyde Park  
52 14.60 Thomas Koshy 10 New Hyde Park  
53 14.60 Matthew Chung 9 New Hyde Park  
54 15.00 Scott Weisbrot 10 Calhoun  
55 15.10 Marvin Pak 9 New Hyde Park  
56 15.40 Daniel Rashwan 9 Floral Park  
 

Race: Final(F/S)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.30 Evan Peters 9 VS North  
2 24.40 Justin Mirville 10 VS Central  
3 24.50 Collin Jones 10 VS Central  
4 24.70 Jahmani Lindo 10 VS North  
5 25.00 Philson Caballas 10 Floral Park  
6 25.20 Brendan-Earl Jones 10 VS South  
7 25.50 Lionel Monsia 10 VS South  
8 25.70 Jarred Times 10 VS North  
9 26.00 Andrew Capagnuola 10 Mepham  
10 26.10 Richard Ostrander 10 Carey  
11 26.40 Dan McGuigan 9 New Hyde Park  
12 26.50 Eric Travis 10 VS Central  
13 26.60 Nick Archin 9 VS Central  
14 26.90 Robinson Espinal 10 VS South  
15 27.50 Andrew Grivas 9 New Hyde Park  
16 28.00 Zachary Goss 10 Floral Park  
17 28.10 Malik Miller 10 VS Central  
18 28.20 Christian Funes 9 Carey  
19 28.20 Darmindra Arunasalam 9 Carey  
20 28.70 Tom Varghese 12 Carey  
21 29.20 Jean Charles 10 VS South  
22 29.70 Bryan Coquia 9 VS North  
23 30.40 Matthew Chung 9 New Hyde Park  
24 31.70 Akiel Barrett 10 VS South  
25 31.90 Brandon Young 10 New Hyde Park  
26 31.90 Thomas Koshy 10 New Hyde Park