Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

North Shore Invitational

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Saturday, May 9, 2015    Location: North Shore HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2015

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.70 Corey Bull 10 Roosevelt  
2 11.20 Cyrus Holder 12 Friends Academy  
3 11.40 Justin Jones 12 Baldwin  
4 11.50 Ralph Cordeau 11 Baldwin  
5 11.60 Chris Nunez-Saunders 10 Baldwin  
6 11.70 Shamari Kirkpatrick 12 Roosevelt  
7 11.70 Diamon Jackson 12 Freeport  
8 11.90 Kenneth Hoursey 11 Baldwin  
9 11.90 Saybien Barron 10 Hempstead  
10 12.00 William Tulloch 11 Baldwin  
 

Race: Trial(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.90 Corey Bull 10 Roosevelt  
2 11.20 Cyrus Holder 12 Friends Academy  
3 11.40 Diamon Jackson 12 Freeport  
4 11.50 Justin Jones 12 Baldwin  
5 11.50 Chris Nunez-Saunders 10 Baldwin  
6 11.70 Kourtne Herbert 9 Baldwin  
7 11.80 Kenneth Hoursey 11 Baldwin  
8 11.80 Saybien Barron 10 Hempstead  
9 11.90 Chavez Reece 12 Hempstead  
10 11.90 Raj Singh 12 VS North  
11 12.10 Ryan Freedman 11 JFK Bellmore  
12 12.10 Darren Butler 11 Freeport  
13 12.20 Ian Rose 11 JFK Bellmore  
14 12.30 Juan Gordillo 17 Baldwin  
15 12.30 Vishnu Nair 10 Bethpage  
16 12.30 Luis Fernandez 10 Baldwin  
17 12.40 brandon johnson 12 Hempstead  
18 12.40 Jahred Wray 10 Freeport  
19 12.40 Harry Foxman 11 CSH  
20 12.50 Chase Hahn 12 CSH  
21 12.50 Josiah Haynes 12 Hempstead  
22 12.50 Harrison Ivers 11 JFK Bellmore  
23 12.60 Jose Recinos 11 Baldwin  
24 12.70 Chris Fugina 11 JFK Bellmore  
25 12.70 Donal Mahoney 10 Garden City  
26 12.80 Amir Decoteau 10 Baldwin  
27 12.90 Carl Betwinek 12 Bethpage  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 14.70 Isaiah Williams 12 Freeport  
2 15.20 Bradley Brown 12 Baldwin  
3 16.30 Ryan Cummings 10 JFK Bellmore  
4 16.40 Jordan Brown 12 Baldwin  
5 17.10 Michael Birofka 12 Bethpage  
 

Race: Trial(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.80 Bradley Brown 12 Baldwin  
2 16.20 Jordan Brown 10 Freeport  
3 16.40 Ryan Cummings 10 JFK Bellmore  
4 16.70 Thomas Trabold 12 Garden City  
5 17.10 Michael Birofka 12 Bethpage  
6 17.20 Russell Johnson 9 Baldwin  
7 17.60 Dashawn Jackson 10 Roosevelt  
8 18.70 Brian Cooleen 11 CSH  
9 20.20 Asher Cook 9 Freeport  
10 20.60 Tony Kasper 10 CSH  
11 20.70 Jordan Turner 12 Baldwin  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.60 Odane Artwell 11 Hempstead  
2 22.90 Evan Garry 11 Syosset  
3 23.00 Joshua Stevenson 12 Roosevelt  
4 23.20 Jordan Brown 12 Baldwin  
5 23.40 Chris Nunez-Saunders 10 Baldwin  
6 23.50 Michael Regis 12 Syosset  
7 23.70 Dion Spradley 11 Baldwin  
8 23.70 Gus Kasper 11 CSH  
9 23.80 isaiah mitchell 10 Roosevelt  
10 24.20 Chavez Reece 12 Hempstead  
11 24.30 Saybien Barron 10 Hempstead  
12 24.30 Sal Caccavali 10 North Shore  
13 24.30 Nick Fusco 9 Kings Park  
14 24.50 Christian Riccobono 11 Plainedge  
15 24.50 Darren Butler 11 Freeport  
16 24.60 Josiah Haynes 12 Hempstead  
17 24.80 Joseph Branciforti 11 MacArthur  
18 24.80 Freemon Nigel 11 Roosevelt  
19 24.90 Nicholas Simonetti 9 MacArthur  
20 25.00 Aaron Duncan 11 Hempstead  
21 25.00 Malcolm Burwell 10 Hempstead  
22 25.00 Donal Mahoney 10 Garden City  
23 25.10 Malik Brown 16 Roosevelt  
24 25.30 Philson Caballes 11 Floral Park  
25 25.40 Stanley Feldbeyn 10 Syosset  
26 25.40 Peter Sceusa 11 Garden City  
27 26.00 Luis Fernandez 10 Baldwin  
28 26.00 Jaylen Evans 10 Hempstead  
29 26.10 Thomas Mojo 11 CSH  
30 28.50 Charles Benitez 11 Hempstead