Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

Division 2A Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Monday, May 18, 2015    Location: Calhoun HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2015

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.90 Josh Linster 12 Long Beach  
2 11.00 Josh Linster 12 Long Beach  
3 11.00 Reginald Calixte 12 Westbury  
4 11.10 Jonathan Davis 12 Elmont  
5 11.20 Jonathan Davis 12 Elmont  
6 11.30 Reginald Calixte 12 Westbury  
7 11.50 Mark Barthelemy 11 Elmont  
8 11.50 Shalike Merchant 11 Westbury  
9 11.50 Lucas Mathieu 10 Elmont  
10 11.60 Mark Barthelemy 11 Elmont  
11 11.70 Kyle Hom 12 Herricks  
12 11.70 Nayya Miller 11 Westbury  
13 11.80 Lucas Mathieu 10 Elmont  
14 11.80 Tyreek Bromley 10 Long Beach  
15 12.00 Teddy Stockert 12 Mepham  
16 12.00 Chao Jonathan 11 Herricks  
17 12.00 Abdul Bird 11 Long Beach  
18 12.20 Sean Na 11 Great Neck South  
19 12.20 Yannick Gata 12 Great Neck South  
20 12.40 Juwan Anderson 12 Mepham  
21 12.50 Connor Eng 10 Herricks  
22 12.50 Charlie Stramere 12 Mepham  
23 12.80 Aram Baghdassarian 10 Great Neck South  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.40 Getho Brevette 12 Westbury  
2 15.50 Erik Carter 12 Westbury  
3 16.50 Brendan Getzler 12 Mepham  
4 16.70 Sean Na 11 Great Neck South  
5 17.80 Nick Nazario 11 Calhoun  
6 18.50 Nick Viola 11 Mepham  
7 18.70 Dean Perez 11 Long Beach  
8 19.00 Connor Cunningham 12 Herricks  
9 19.20 Aaron Yam 9 Great Neck South  
10 19.80 Raymond Zhou 11 Herricks  
11 19.80 Fidel Gutierrez 12 Long Beach  
12 20.00 Anish Cheriyan 12 Herricks  
13 20.30 Jerry Toussaint 12 Westbury  
14 20.30 Gavin Jones 9 Mepham  
15 20.60 Chris Hutchinson 10 Long Beach  
16 20.60 Jonathan Xiao 10 Great Neck South  
17 21.00 Axel Torres 9 Westbury  
18 21.50 Stephen Kurpiewski 9 Great Neck South  
19 22.40 Times Hwang 9 Great Neck South  
20 23.70 Luka Miocic 10 Great Neck South  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.50 Josh Linster 12 Long Beach  
2 22.70 Jonathan Davis 12 Elmont  
3 22.80 Reginald Calixte 12 Westbury  
4 23.00 Dave Miller 11 Long Beach  
5 23.30 Mark Barthelemy 11 Elmont  
6 23.50 Shalike Merchant 11 Westbury  
7 23.60 Joshua Jean 12 Westbury  
8 23.90 Michael Smith 10 Mepham  
9 24.00 Lucas Mathieu 10 Elmont  
10 24.20 Kasim Jafri 12 Mepham  
11 24.40 Kyle Hom 12 Herricks  
12 24.60 Yannick Gata 12 Great Neck South  
13 25.00 Juwan Anderson 12 Mepham  
14 25.80 Pat baum 10 Long Beach  
15 26.50 Jared Hodes 10 Great Neck South  
16 26.80 Brian Yang 9 Herricks  
17 27.00 Chris Kaczynski 10 Great Neck South