Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

Conference 2 Championships

Thursday, January 14, 2016    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 15/16

Race: Semi(Conference 2)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.93 Ari Schachter 12 Port Washington  
2 06.99 T'Khi Woodsmith 11 Baldwin  
3 07.00 Scheelener Beauval 12 VS Central  
4 07.04 Chukwuemeka (Chimdi) Ukanwoke 10 VS Central  
5 07.08 Dion Spradley 12 Baldwin  
6 07.08 Joseph Branciforti 12 MacArthur  
7 07.15 Kenneth Hoursey 12 Baldwin  
8 07.15 Jonathan Hercules 12 Port Washington  
9 07.16 Willie Zuckerberg 12 Plainview Kennedy  
10 07.21 Joathan Chao 12 Herricks  
11 07.26 Nayya Miller 12 Westbury  
12 07.27 Kevin Yoon 12 Port Washington  
13 07.29 Brandan Mitchell 12 Long Beach  
14 07.30 Joseph Ferguson 12 Westbury  
15 07.38 Kyle Sansaricq 12 Plainview Kennedy  
16 07.38 Brandon Park 12 Plainview Kennedy  
17 07.38 Chris Happel 10 MacArthur  
18 07.40 Matthew Schramm 10 Calhoun  
19 07.49 Jared Wolfe 12 MacArthur  
20 07.50 German Chinchilla 11 Westbury  
21 07.50 Alex Toussaint 11 VS Central  
22 07.65 Lucas Pelaez 10 Herricks  
23 07.95 Wes Yanowitch 11 Long Beach  
24 08.11 jarred weissberg 10 Long Beach  
25 08.50 Milap Patel 10 Herricks  
 

Race: Final(Conference 2)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.87 Chukwuemeka (Chimdi) Ukanwoke 10 VS Central  
2 06.92 Dion Spradley 12 Baldwin  
3 06.96 Scheelener Beauval 12 VS Central  
4 07.00 T'Khi Woodsmith 11 Baldwin  
5 07.01 Ari Schachter 12 Port Washington  
6 07.07 Joseph Branciforti 12 MacArthur  
 

Race: Final(Conference 2)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.36 Justin Mirville 12 VS Central  
2 08.42 Russell Johnson 10 Baldwin  
3 08.63 Jefferey Puriujananon 11 MacArthur  
4 08.93 Andy Mede 12 Westbury  
5 09.22 William Acerenza 12 MacArthur  
6 09.29 Jason Mejia 12 Port Washington  
7 09.56 Axel Torres 10 Westbury  
8 09.84 Allen Li 12 Plainview Kennedy  
9 09.84 Mathew Cordenzio 9 Calhoun  
10 09.99 Asa Easter 11 Long Beach  
11 10.03 Brian Kishinevsky 15 Calhoun  
12 10.14 Chris Hutchinson 11 Long Beach  
13 10.45 Austin Lee 10 Port Washington  
14 10.51 Eduardo Ibarra Cruz 11 Westbury  
15 11.26 James Carroll 12 MacArthur  
 

Race: Final(Conference 2)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 38.18 Chris Nunez-Saunders 11 Baldwin  
2 38.19 Ralph Cordeau 12 Baldwin  
3 38.47 John Welsh 12 Baldwin  
4 38.69 Daniel Vargas 11 MacArthur  
5 39.04 Tristan Groh 10 Long Beach  
6 39.53 Troy Benson 11 Plainview Kennedy  
7 40.40 Micah Ellerbe 10 Westbury  
8 40.49 Randal Louie 11 Herricks  
9 40.97 Joseph Hernandez 11 VS Central  
10 41.03 Joseph Branciforti 12 MacArthur  
11 41.08 Joseph Ferguson 12 Westbury  
12 41.09 Josh Keitz 12 Long Beach  
13 41.14 Eli Cruise-Abaidoo 10 Port Washington  
14 41.21 Xavier Allen 10 Westbury  
15 41.27 Jonathan Eliassof 12 Plainview Kennedy  
16 41.32 Nicholas Simonetti 10 MacArthur  
17 42.55 Justin Mayers 11 Port Washington  
18 42.75 Malik Miller 12 VS Central  
19 43.51 Anthony Curmi 12 Port Washington  
20 43.69 Finn Ashmead 11 Long Beach  
21 45.60 Matthew Eliasi 10 Plainview Kennedy  
22 50.09 Gaurav Adhlakha 10 Herricks  
23 51.30 Anthony Chen 10 Herricks