Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Division 4B Championships

Original result sheets: Boys and Girls Results

Monday, May 16, 2016    Location: Cold Spring Harbor HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016

Race: Semi(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.5 h Pedro Lamarre 12 Wheatley  
2 11.6 h Jalijah Daniels 12 Friends Academy  
3 11.8 h Maurice Teachey Jr 11 Malverne  
4 11.9 h Rowe Marco 11 Malverne  
5 12.0 h Nate Shepherd-Tyson 12 Friends Academy  
6 12.1 h Erroll Brown 10 East Rockaway  
7 12.1 h Matthew Storch 9 Friends Academy  
8 12.3 h Harry Foxman 12 CSH  
9 12.3 h Colin Barnes 10 East Rockaway  
10 12.5 h Eddie Garcia 12 Locust Valley  
11 12.6 h RASHAD TEACHEY 8 Malverne  
12 12.9 h Thomas Talenti 12 Locust Valley  
13 13.1 h Julian Alfaro 9 Carle Place  
14 13.2 h James Cosmai 11 CSH  
15 13.4 h Hasam Abdelwahab 9 Wheatley  
16 13.4 h Casey Keegan 10 East Rockaway  
17 13.6 h Ben Armstrong 9 Carle Place  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.6 h Pedro Lamarre 12 Wheatley  
2 12.0 h Erroll Brown 10 East Rockaway  
3 12.3 h Matthew Storch 9 Friends Academy  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.5 h Nick Vazquez 12 Wheatley  
2 16.0 h Matthew Maiale 12 Carle Place  
3 17.0 h Christopher Vazquez 12 Wheatley  
4 18.6 h Johnny Tretolo 9 Wheatley  
5 18.7 h Dennis Mejia 10 Oyster Bay  
6 18.9 h Tony Kasper 11 CSH  
7 19.1 h Graham Holowchak 11 Locust Valley  
8 19.2 h Jack LoGrasso 12 Carle Place  
9 19.5 h Dillon Mirecki 9 Carle Place  
10 20.8 h John Cote 11 Locust Valley  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.2 h Maurice Teachey Jr 11 Malverne  
2 23.5 h Johndee Baptiste 12 Friends Academy  
3 23.7 h Gus Kasper 12 CSH  
4 24.3 h Pedro Lamarre 12 Wheatley  
5 24.4 h Matthew Tidona 12 Friends Academy  
6 24.6 h Luke Cuomo 12 Wheatley  
7 25.0 h Frank Iemmiti 12 Oyster Bay  
8 25.0 h Erroll Brown 10 East Rockaway  
9 25.3 h Harry Foxman 12 CSH  
10 25.6 h Andrew Schwarzman 10 East Rockaway  
11 25.7 h Trayvorn Alexander 8 Friends Academy  
12 25.9 h Colin Barnes 10 East Rockaway  
13 26.1 h RASHAD TEACHEY 8 Malverne  
14 26.4 h Cristofer Cafaro 10 CSH  
15 26.7 h Thomas Talenti 12 Locust Valley  
16 27.0 h Dillon Mirecki 9 Carle Place  
17 27.2 h Daniel Alfaro 10 Carle Place  
18 27.3 h Sergay Babcock 11 Locust Valley  
19 27.4 h Idrees Khawaja 11 Locust Valley