Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

League Meet 4 - boys Conf. 1,3

Monday, April 24, 2017    Location: Freeport HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.0 h Matthew Washington 12 Baldwin  
2 11.4 h Dante Ellis 12 Freeport  
3 11.5 h Justin Lescouflair 10 Freeport  
4 11.6 h Luis Fernandez 12 Baldwin  
5 11.8 h David Romaldo 9 East Meadow  
6 11.8 h James Wagnac 9 East Meadow  
7 11.9 h Justin Budhu 9 Freeport  
8 12.0 h Mufiu Shittu 10 Baldwin  
9 12.4 h Josiah Thomas 10 East Meadow  
10 12.6 h Doug Feltman 12 Farmingdale  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.9 h Victor Garrison 12 Freeport  
2 12.3 h William Pelzer 12 Freeport  
3 12.3 h Kimani Clarke 9 Baldwin  
4 12.4 h Olusola Fayomi 12 Baldwin  
5 12.5 h Oscar Brown 9 Freeport  
6 12.7 h Omoniyi Fayomi 12 Baldwin  
7 12.9 h Samuel Nkrumah 9 East Meadow  
8 17.3 h Jordan Pena 10 East Meadow  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 14.8 h Lorvens Hyppolite 11 Farmingdale  
2 15.0 h Amir Cambridge 9 Farmingdale  
3 15.1 h Michael Hartcorn 12 East Meadow  
4 15.2 h Jeshurun Colon 12 Freeport  
5 15.2 h Alperen Demir 11 East Meadow  
6 15.3 h Anthony Squiciarino 11 East Meadow  
7 15.4 h Jordan Brown 12 Freeport  
8 16.4 h Russell Johnson 11 Baldwin  
9 17.4 h Elias Higgs 12 Freeport  
10 19.3 h Jaden Lloyd Forde 11 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.0 h Kevin Martin 11 East Meadow  
2 17.5 h Axel Torres 11 East Meadow  
3 20.3 h Jarod Quinones 9 East Meadow  
4 20.7 h Alex Zagas 12 Baldwin  
5 22.3 h Jordan Surlin 11 East Meadow  
6 23.1 h Manit Vora 9 East Meadow  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 21.8 h Jaelin Hood 12 Freeport  
2 22.8 h Jahmel Maynor-Mendez 10 Freeport  
3 23.3 h Matthew Washington 12 Baldwin  
4 23.7 h Justin Budhu 9 Freeport  
5 23.9 h Dakotah Mathis 9 Farmingdale  
6 24.1 h Mufiu Shittu 10 Baldwin  
7 24.1 h Josiah Thomas 10 East Meadow  
8 24.6 h Anthony Barbuto 12 Farmingdale  
9 25.1 h Jalen Morales 9 East Meadow  
10 25.2 h Doug Feltman 12 Farmingdale  
11 25.9 h Danny Chen 11 East Meadow  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.1 h Dante Ellis 12 Freeport  
2 23.3 h Nicolas Olivier 12 Freeport  
3 24.3 h Victor Garrison 12 Freeport  
4 24.4 h Christopher James 9 Freeport  
5 25.1 h Tanner Foster 12 Baldwin  
6 25.4 h Omoniyi Fayomi 12 Baldwin  
7 25.5 h Keve Melendez 10 Baldwin  
8 25.5 h Brandon Vanenburg 10 Baldwin  
9 25.5 h Kimani Clarke 9 Baldwin  
10 25.7 h Oscar Brown 9 Freeport  
11 26.0 h Matt Cedeno 10 East Meadow  
12 26.1 h Omar Benthami 10 East Meadow  
13 26.3 h Kenneth Jones 9 Freeport  
14 26.5 h Alan Gonzalez 9 East Meadow  
15 26.6 h David Warner 11 Baldwin  
16 26.8 h Owen Hyppolite 9 Farmingdale  
17 26.8 h Samuel Nkrumah 9 East Meadow  
18 27.2 h Brian Benedetto 9 East Meadow  
19 27.5 h Olusola Fayomi 12 Baldwin  
20 28.0 h nelson Robles 9 Freeport  
21 28.2 h Varghese Vincent 10 East Meadow  
22 28.5 h Justin Ramirez 9 East Meadow  
23 28.9 h Mohammad Saeed 11 East Meadow  
24 33.7 h Ajish Sam 10 East Meadow