Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,741 meets 1,154,888 performances
 
 
 

League Meet 4 - boys Conf. 1,3

Original result sheets: League Meet 4

Tuesday, April 24, 2018    Location: Oceanside HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.2 h Kitman Lam 12 Port Washington  
2 11.4 h Taiki Hirooka 10 Port Washington  
3 11.5 h Ryan Stevens 12 Port Washington  
4 11.7 h Mycal Ransom 11 Baldwin  
5 11.8 h Matthew Torrisi 11 Oceanside  
6 11.9 h Anthony Esposito 12 Oceanside  
7 11.9 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
8 12.0 h Barry Zheng 12 Oceanside  
9 12.1 h Ronardo Brizeus 9 Baldwin  
 

Race: Semi 1(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.0 h Maurice Webster 9 Baldwin  
2 12.1 h Keve Melendez 11 Baldwin  
3 12.1 h Emil Acosta 10 Baldwin  
4 12.2 h Justin Stuart 10 Baldwin  
5 12.4 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
6 12.5 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
7 12.6 h Jonathan Milligan 12 Baldwin  
8 12.6 h Jevon Walker 11 Baldwin  
9 12.8 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
10 12.9 h Chris Worrell 11 Baldwin  
11 13.5 h Matthew Grant 11 Baldwin  
12 13.6 h George Pollstin 11 Baldwin  
13 14.7 h Andrew Williams 11 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.7 h Russell Neuwirth 11 Port Washington  
2 11.9 h Joshua Davis 11 Baldwin  
3 11.9 h Elliot Avidane 11 Port Washington  
4 12.1 h Mikail Khan 10 Port Washington  
5 12.4 h Sean Cohen 12 Port Washington  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.7 h Russell Johnson 12 Baldwin  
2 16.2 h Kinneth Sheppard 12 Baldwin  
3 17.5 h Austin Lee 12 Port Washington  
4 18.2 h Benjamin Helman 10 Port Washington  
5 20.2 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 18.5 h Jevon Walker 11 Baldwin  
2 21.3 h Maurice Webster 9 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.6 h Eli Cruise-Abaidoo 12 Port Washington  
2 24.9 h Jacob Moy 11 Port Washington  
3 24.9 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
4 25.1 h Fahad Azam 10 Port Washington  
5 25.4 h Joshua Davis 11 Baldwin  
6 25.5 h Reginald Bharath 11 Port Washington  
7 25.6 h Justin Stuart 10 Baldwin  
8 25.9 h Emil Acosta 10 Baldwin  
9 25.9 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
10 26.5 h Ronardo Brizeus 9 Baldwin  
11 27.1 h David Warner 12 Baldwin  
12 27.7 h George Pollstin 11 Baldwin  
13 27.7 h Jonathan Milligan 12 Baldwin  
14 30.1 h Matthew Grant 11 Baldwin  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.1 h Kitman Lam 12 Port Washington  
2 23.5 h Jonathan Kielb 12 Oceanside  
3 23.6 h Ryan Stevens 12 Port Washington  
4 24.1 h Shane Belkin 12 Oceanside  
5 24.3 h Christopher Bradberry 10 Port Washington  
6 24.9 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
7 25.0 h Mutiu Shittu 11 Baldwin  
8 25.2 h Eric Maisch 10 Oceanside  
9 25.4 h Gabriel Vega 12 Oceanside  
10 25.4 h Mycal Ransom 11 Baldwin  
11 25.6 h Barry Zheng 12 Oceanside  
12 25.8 h Charlie Galati 9 Oceanside