Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,921 meets 1,176,705 performances
 
 
 

Conference 1 Championships

Thursday, January 30, 2020    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 19/20

Race: Final(Event 4 Conference 1)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.46 Andre Leslie 11 Farmingdale  
2 06.59 Isaiah Allen 12 Westbury  
3 06.65 Cavel Campbell 12 Hempstead  
4 06.66 Jaden Mason 11 Freeport  
5 06.69 Nicholas Hoene 12 Hicksville  
 

Race: Preliminaries(Event 4 Conference 1)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.61 Andre Leslie 11 Farmingdale  
2 06.68 Nicholas Hoene 12 Hicksville  
3 06.70 Jaden Mason 11 Freeport  
4 06.71 Joshua Gordon 11 Farmingdale  
5 06.72 Isaiah Allen 12 Westbury  
6 06.72 Cavel Campbell 12 Hempstead  
7 06.75 Isaiah Gray-Jordan 11 Uniondale  
8 06.77 Taiki Hirooka 12 Port Washington  
9 06.83 Justin Budhu 12 Freeport  
10 06.83 Brandon Robinson 10 Uniondale  
11 06.85 Kevens Leger 12 Westbury  
12 06.88 Carl Bacette 11 Farmingdale  
13 06.89 Christopher James 12 Freeport  
14 06.90 James Kramer 11 Syosset  
15 06.92 Love Jean 12 Westbury  
16 07.08 Daniel McCormick 10 Oceanside  
17 07.09 Jaydin Washington 9 Uniondale  
18 07.10 Nicholas Thomas 11 Syosset  
19 07.12 Joon Chang 11 Syosset  
20 07.20 Ishamael Bangura 9 Hempstead  
21 07.22 Charlie Galati 11 Oceanside  
22 07.40 Brandon Berkowitz 10 Oceanside  
23 07.45 Rukiya Kawaguchi 12 Port Washington  
24 07.56 Zackery Roberts 10 Massapequa  
25 07.57 Nicholas Choi 12 Port Washington  
26 08.12 Raymond Dejesus 9 Hicksville  
 

Race: Final(Event 12 Conference 1)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.84 Amir Cambridge 12 Farmingdale  
2 08.07 Shamar King 11 Uniondale  
3 08.12 Jadore Foote 11 Uniondale  
4 08.13 Nicholas Bianco 12 Massapequa  
5 08.53 Nathaniel Moorer 11 Uniondale  
6 08.58 James Murphy 12 Massapequa  
7 08.90 Sean Ramirez 11 Farmingdale  
8 08.91 Vincent Lian 10 Farmingdale  
9 08.99 Pugliano Michael 12 Massapequa  
10 09.47 Matthew Bianchi 11 Syosset  
11 09.77 Kevin Klein 10 Oceanside  
12 09.98 Ethan Mitchell 12 Port Washington  
 

Race: Final(Event 16 Conference 1)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 35.20 Cavel Campbell 12 Hempstead  
2 35.43 Jonathan Gamarra 12 Oceanside  
3 35.95 Christian Quinn 11 Freeport  
4 36.01 Jaden Mason 11 Freeport  
5 36.20 Isaiah Gray-Jordan 11 Uniondale  
6 36.79 Brandon Robinson 10 Uniondale  
7 37.30 Juan Arango 12 Massapequa  
8 37.47 Jarvis Kuunifaa 11 Westbury  
9 37.73 Kristofer Richberg 11 Freeport  
10 38.08 Naquan Frazier 12 Westbury  
11 38.26 Albee Jules 11 Westbury  
12 38.58 Nolan Smithwick 11 Syosset  
13 38.90 Joshua Gordon 11 Farmingdale  
14 39.02 Nick Galasso 12 Farmingdale  
15 40.30 Tejas Chandakkar 11 Syosset  
16 40.65 Alex Villatoro 10 Farmingdale  
17 40.90 Jason Labrador 12 Hicksville  
18 41.15 Emery Ventura 12 Syosset  
19 42.06 Joseph Roldan 11 Hicksville  
20 42.77 Joshua Prince 11 Port Washington  
21 43.42 Leonard Li 9 Massapequa  
22 44.11 Michael Golebiewski 12 Hicksville  
23 45.05 Ryan Corrigan 10 Massapequa  
24 47.18 Harrison Owens 12 Port Washington