Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,539 meets 1,004,805 performances
 
 
 

Conference 3 Championships

Tuesday, January 19, 2016    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 15/16

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.70 Gregory Matzelle 12 Carey  
2 06.71 Matthew Su 12 Jericho  
3 06.83 Jake Curry 12 Garden City  
4 06.98 Lucas Mathieu 11 Elmont  
5 07.05 Jallah Stephenson 10 Manhasset HS  
6 07.21 Nir Allshahian 11 Great Neck North  
 

Race: Semi(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.72 Gregory Matzelle 12 Carey  
2 06.86 Jake Curry 12 Garden City  
3 06.87 Matthew Su 12 Jericho  
4 06.94 Lucas Mathieu 11 Elmont  
5 07.05 Jallah Stephenson 10 Manhasset HS  
6 07.05 Aaron Lopez 11 Great Neck North  
7 07.10 Kevin wu 11 Great Neck North  
8 07.11 Ricardo Brown 9 Manhasset HS  
9 07.14 Ian Rose 12 JFK Bellmore  
10 07.16 Elijah Lespinasse 12 Sewanhaka  
11 07.18 Sevin Malcolm 11 Elmont  
12 07.19 Nir Allshahian 11 Great Neck North  
13 07.20 Matthew Calderon 12 Carey  
14 07.20 Yvans Oscar 11 Sewanhaka  
15 07.22 Matthew Forman 10 JFK Bellmore  
16 07.23 Lehman Clark 11 Sewanhaka  
17 07.27 Michael Djalo 10 Elmont  
18 07.30 Sean Na 12 Great Neck South  
19 07.61 Liam Hollis 11 Garden City  
20 07.66 Anthony Maffucci 11 JFK Bellmore  
21 07.69 Al Irizarry 12 Carey  
22 07.99 Harrison Barsky 12 Manhasset HS  
23 08.09 Edric Guo 12 Jericho  
24 08.19 Benjamin Berkowitz 9 Mepham  
25 08.40 Keerthi Kumanan 9 Great Neck South  
26 08.43 Jerry Zhang 9 Jericho  
27 08.44 Marco Coluccio 9 Great Neck South  
28 08.67 Zachary Maldonado 9 Mepham  
29 08.69 Gerik Guo 12 Jericho  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.17 Ryan Cummings 11 JFK Bellmore  
2 08.22 Matthew Su 12 Jericho  
3 08.46 Sean Na 12 Great Neck South  
4 08.49 Kevin wu 11 Great Neck North  
5 08.56 Kenneth Ciulla 10 Carey  
6 08.89 Nick Viola 12 Mepham  
7 09.00 Gavin Jones 10 Mepham  
8 09.12 Thomas Butcher 11 Manhasset HS  
9 09.14 Isaac Lozada 12 Mepham  
10 09.22 Angel Sanchez 11 Sewanhaka  
11 10.08 Eric McGarry 12 JFK Bellmore  
12 10.19 Chris Carmant 12 Sewanhaka  
13 10.32 Eric Cho 9 Great Neck South  
14 10.43 Dmitri Noel 12 Sewanhaka  
15 10.46 Christopher Quintero 12 Jericho  
16 10.64 Jonathan Xiao 11 Great Neck South  
17 11.02 Erick Vasquez 11 Great Neck North  
18 11.21 Jesse Capozzi 10 Carey  
19 11.49 Shawn King 10 JFK Bellmore  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.01 Demoni Gilkes 10 Elmont  
2 37.74 Adam Fields 11 Carey  
3 38.32 Jake Curry 12 Garden City  
4 38.33 Mark Barthelemy 12 Elmont  
5 38.34 Jallah Stephenson 10 Manhasset HS  
6 39.49 Kyle Cherry 12 Manhasset HS  
7 40.04 Ian Rose 12 JFK Bellmore  
8 40.73 Matthew Catalfo 12 Manhasset HS  
9 41.33 Aaron Lopez 11 Great Neck North  
10 41.40 Conor Coyle 11 Garden City  
11 41.51 Jake Fegan 12 JFK Bellmore  
12 42.32 Ryan Gomez 11 Jericho  
13 42.45 Brandon Burke 11 Garden City  
14 42.54 James Lin 9 Jericho  
15 42.55 Yannick Gata 12 Great Neck South  
16 42.73 Jonathan Lin 11 Jericho  
17 42.74 Yvans Oscar 11 Sewanhaka  
18 43.25 Anil Bradley 10 Mepham  
19 43.76 Kion Mejia 11 Sewanhaka  
20 43.85 Elijah Lespinasse 12 Sewanhaka  
21 44.59 Ryan Hodes 11 Great Neck South  
22 44.85 Erick Vasquez 11 Great Neck North  
23 45.33 Jared Hodes 11 Great Neck South  
24 46.03 Michael Madden 10 Mepham