Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Herricks Invitational

Original result sheets: Boys and Girls Results

Saturday, December 3, 2016    Location: Herricks HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 16/17

Race: Final(Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.50 Matthew Washington 12 Baldwin  
2 06.80 Erik Glemaud 12 Baldwin  
3 07.10 Troy Benson 12 Plainview Kennedy  
4 07.10 Felix Dunbar 11 Baldwin  
5 07.20 Ethan Lerman 12 Plainview Kennedy  
6 07.20 Dan McGuigan 12 New Hyde Park  
7 07.20 Gabe Moreno 12 New Hyde Park  
8 07.30 Andrew Grivas 12 New Hyde Park  
9 07.30 Omoniyi Fayomi 12 Baldwin  
10 07.30 Kiran Persaud 11 New Hyde Park  
11 07.30 Nick Massa 11 New Hyde Park  
12 07.40 Ross Gillman 12 Plainview Kennedy  
13 07.40 Thaqif Kamaruszaman 11 Herricks  
14 07.40 David Perez 12 Baldwin  
15 07.40 Alex Zagas 11 Baldwin  
16 07.40 Kimani Clarke 9 Baldwin  
17 07.40 Tal Dotan 11 Herricks  
18 07.50 Kevin Ng 12 New Hyde Park  
19 07.50 Nathan Edwards 12 New Hyde Park  
20 07.60 Jeffrey Uy 12 Plainview Kennedy  
21 07.60 Jordan Tsang 11 Herricks  
22 07.60 Chris Guido 11 Mineola  
23 07.70 Justin Kalman 12 Plainview Kennedy  
24 07.80 Ryan Mott 12 Island Trees  
25 07.80 Ansh Gandhi 12 New Hyde Park  
26 07.90 eli Avgi 12 Plainview Kennedy  
27 07.90 tyvan cheng 11 Herricks  
28 07.90 Dean Lambropoulos 11 Mineola  
29 08.00 Marvin Pak 12 New Hyde Park  
30 08.10 Kenneth Yu 11 New Hyde Park  
31 08.20 Milap Patel 11 Herricks  
32 08.20 William Ren 12 Herricks  
33 08.70 Anisul Arefin 11 Herricks  
34 09.00 A.J. Neto 11 Mineola  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.40 Felix Dunbar 11 Baldwin  
 

Race: Final(Frosh/Soph)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.00 Matt Lardi 10 Island Trees  
2 07.0 h Matt Lardi 10 Island Trees  
3 07.3 h Robert Ragusa 10 Island Trees  
4 07.40 Lucas Molina 10 New Hyde Park  
5 07.50 Anthony Price 10 Mineola  
6 07.50 Timothy Na 10 New Hyde Park  
7 07.50 Andrew Cho 10 Herricks  
8 07.60 Devon Roth 9 New Hyde Park  
9 07.60 Jaehyeon Song 9 Plainview Kennedy  
10 07.70 Corry Meyn 10 Herricks  
11 07.70 Jesper Dalessandro 10 Island Trees  
12 07.70 Alan Abraham 9 Herricks  
13 07.80 Christian Tse 10 New Hyde Park  
14 07.80 John Welsch 10 Herricks  
15 07.90 Jacob Goldman 10 Plainview Kennedy  
16 07.90 Chris Lum 9 Herricks  
17 08.00 Ethan Lander 9 Plainview Kennedy  
18 08.00 Christopher Saji 9 New Hyde Park  
19 08.10 Drew Ortenberg 9 Plainview Kennedy  
20 08.20 Antonio Reggio 10 New Hyde Park  
21 08.3 h Anthony Galvez 10 Island Trees  
22 08.30 Anthony Galvez 12 Island Trees  
23 08.30 Jake Murciano 9 Herricks  
24 08.30 Sean McKenna 9 Mineola  
25 08.40 Richard Lee 16 Herricks  
26 08.60 Tamer Elkosh 9 Herricks  
27 08.60 Hubert Zhou 9 Herricks  
28 08.60 Nick Capelle 10 Herricks  
29 08.80 Jake Cohen 10 Plainview Kennedy  
30 09.10 Carlos Covas 11 Mineola  
31 09.20 Ethan Sargeant 9 Mineola  
32 09.30 Brandon Wong 9 New Hyde Park  
33 09.60 Jacob Chacko 9 New Hyde Park  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 10.2 h Ryan Mott 12 Island Trees  
2 10.60 Felix Dunbar 11 Baldwin  
 

Race: Final(Frosh/Soph)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 10.40 Ryan Bruce 9 Hewlett  
2 11.70 Nicholas Ng 9 New Hyde Park  
3 12.40 Michael Koutsouras 9 New Hyde Park  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.10 Russell Johnson 11 Baldwin  
2 09.80 Kinneth Sheppard 11 Baldwin  
3 10.00 Taylor Archibald 11 Baldwin  
4 10.20 Ryan Mott 12 Island Trees  
5 10.40 Danny Pires 12 Mineola  
6 10.70 Felix Dunbar 11 Baldwin  
7 10.80 Alex Zagas 11 Baldwin  
8 11.90 Anthony Chen 11 Herricks  
9 12.90 tyvan cheng 11 Herricks  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 38.80 Steven Chambers 12 New Hyde Park  
2 39.30 Tyreice McArthur 11 Baldwin  
3 39.80 Gardy Millien 12 Baldwin  
4 40.10 Troy Benson 12 Plainview Kennedy  
5 40.30 Andrew Grivas 12 New Hyde Park  
6 41.80 Tal Dotan 11 Herricks  
7 42.40 Gabe Moreno 12 New Hyde Park  
8 42.60 Shane Curti 12 Island Trees  
9 43.30 Ross Gillman 12 Plainview Kennedy  
10 43.70 Matthew Eliasi 11 Plainview Kennedy  
11 44.10 Keve Melendez 10 Baldwin  
12 44.50 Nathan Edwards 12 New Hyde Park  
13 45.60 David Perez 12 Baldwin  
14 46.20 Matthew Rothbort 12 Plainview Kennedy  
15 46.50 Kimani Clarke 9 Baldwin  
16 47.20 Walter Perez 11 Baldwin  
17 47.60 Dean Lambropoulos 11 Mineola  
18 48.10 Kevin Collado 11 Hewlett  
19 54.40 Brian Cernera 12 Mineola  
 

Race: Final(Frosh/Soph)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 40.3 h Richard Imbro 10 Island Trees  
2 40.80 Craig Denton 10 Herricks  
3 43.40 Nicholas Venturini 9 Plainview Kennedy  
4 43.80 Jaehyeon Song 9 Plainview Kennedy  
5 44.40 Jacob Goldman 10 Plainview Kennedy  
6 44.8 h Brandon Hernandez 10 Island Trees  
7 45.1 h Matt Sellitto 9 Island Trees  
8 45.20 Devon Roth 9 New Hyde Park  
9 46.10 Nicholas Rusciano 10 Mineola  
10 46.30 Bhav Patel 9 Herricks  
11 46.9 h Justin Ortiz 9 Island Trees  
12 48.50 Victor Amestegui 10 Mineola  
13 49.30 Kenny Batres 10 Mineola  
14 52.90 Riley Gillman 9 Plainview Kennedy  
15 53.70 Brandon Feller 9 Hewlett  
16 55.40 Brandon Wong 9 New Hyde Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 42.6 h Shane Curti 12 Island Trees