Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,741 meets 1,154,888 performances
 
 
 

League Meet 3 - boys Conf. 1,3

Original result sheets: League Meet 3

Tuesday, April 17, 2018    Location: Plainview HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.8 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
2 11.9 h Mycal Ransom 11 Baldwin  
3 12.3 h Ronardo Brizeus 9 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.1 h Sean Wissman 12 Massapequa  
2 11.4 h Jonathan DiSiena 12 Syosset  
3 11.6 h Christopher Blanthorn 12 Syosset  
4 11.6 h Juan Arango 10 Massapequa  
5 11.6 h Steve Giarratano 11 Massapequa  
6 11.6 h Alec Padron 9 Massapequa  
7 12.0 h Joshua Davis 11 Baldwin  
8 12.4 h Joon Chang 9 Syosset  
9 12.5 h Jack You 11 Plainview Kennedy  
10 12.5 h Steven Sofia 10 Massapequa  
11 12.5 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
12 12.5 h Jevon Walker 11 Baldwin  
13 12.5 h Maurice Webster 9 Baldwin  
14 12.6 h Emil Acosta 10 Baldwin  
15 12.7 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
16 12.8 h Keve Melendez 11 Baldwin  
17 12.8 h Justin Stuart 10 Baldwin  
18 13.1 h Justin Ross 10 Baldwin  
19 13.3 h Brett Kerley 11 Plainview Kennedy  
20 13.4 h Matthew Pissrz 11 Plainview Kennedy  
21 13.5 h Jonathan Milligan 12 Baldwin  
22 13.5 h Zongyu Ma 10 Plainview Kennedy  
23 13.6 h Andrew Kim 11 Plainview Kennedy  
24 13.9 h Jaime Grosman 9 Plainview Kennedy  
25 14.2 h Cameron Augi 11 Plainview Kennedy  
26 14.5 h Jonathan Choi 9 Plainview Kennedy  
27 14.5 h Justin Cohen 9 Plainview Kennedy  
28 14.5 h Archit Gore 9 Plainview Kennedy  
29 14.9 h Ben Yacht 9 Plainview Kennedy  
30 15.2 h Dashmesh Singh 9 Plainview Kennedy  
31 15.4 h Joonbok Lee 9 Plainview Kennedy  
32 15.6 h Jason Lee 11 Plainview Kennedy  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.9 h Russell Johnson 12 Baldwin  
2 17.2 h Kinneth Sheppard 12 Baldwin  
3 20.0 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
4 20.2 h Jevon Walker 11 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.7 h Nicholas Bianco 10 Massapequa  
2 16.8 h Jordan Zaia 11 Massapequa  
3 18.1 h Chris Drury 11 Massapequa  
4 19.4 h Joe Pugliano 9 Massapequa  
5 20.6 h Connor Savino 10 Plainview Kennedy  
6 21.6 h Maurice Webster 9 Baldwin  
7 22.5 h Matthew Yoon 9 Plainview Kennedy  
8 23.7 h Riley Gillman 10 Plainview Kennedy  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.2 h Jake Bresnihan 12 Massapequa  
2 23.9 h Alec Padron 9 Massapequa  
3 24.7 h Steve Giarratano 11 Massapequa  
4 25.1 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
5 25.2 h Juan Arango 10 Massapequa  
6 25.3 h Justin Stuart 10 Baldwin  
7 25.3 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
8 26.4 h Emil Acosta 10 Baldwin  
9 26.5 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
10 26.7 h Dan Park 10 Syosset  
11 27.1 h Joshua Davis 11 Baldwin  
12 27.2 h Jevon Walker 11 Baldwin  
13 27.5 h Andrew Kim 11 Plainview Kennedy  
14 27.7 h Steven Sofia 10 Massapequa  
15 27.7 h Jonathan Milligan 12 Baldwin  
16 28.0 h Brett Kerley 11 Plainview Kennedy  
17 28.2 h Justin Ross 10 Baldwin  
18 28.4 h Robert Horn 9 Plainview Kennedy  
19 29.4 h Ben Yacht 9 Plainview Kennedy  
20 29.6 h Carlos Pinckney 9 Baldwin  
21 29.6 h Zongyu Ma 10 Plainview Kennedy  
22 31.1 h Matthew Yoon 9 Plainview Kennedy  
23 31.2 h Cameron Augi 11 Plainview Kennedy  
24 31.4 h Archit Gore 9 Plainview Kennedy  
25 31.9 h Joonbok Lee 9 Plainview Kennedy  
26 32.4 h Justin Cohen 9 Plainview Kennedy  
27 33.8 h Jonathan Choi 9 Plainview Kennedy  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.0 h Mutiu Shittu 11 Baldwin  
2 25.2 h Mycal Ransom 11 Baldwin  
3 25.8 h Ronardo Brizeus 9 Baldwin