Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Lynbrook Green & Gold Invitational

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Friday, May 3, 2019    Location: Lynbrook HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2019

Race: Final(Novice)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.1 h Daniel Faber 10 Hewlett  
2 12.2 h Marc Anthony Davis 11 Baldwin  
3 12.3 h Terell Cullum 10 VS South  
4 12.3 h Nile Somers 10 Baldwin  
5 12.5 h Jack Dotzler 12 South Side  
6 12.7 h Nathaniel Mark 10 Baldwin  
7 12.8 h Jonathan Koziarz 10 South Side  
8 13.2 h Tyree Edwards 9 VS South  
9 13.2 h Matthaeui Hypolite 10 Hewlett  
10 13.4 h Edmund Lee 9 Baldwin  
11 13.6 h Dante White 9 Baldwin  
12 13.8 h Dylan Saltzman 10 South Side  
13 13.8 h Tyler Johnson 9 Baldwin  
14 13.9 h Marcus Aristy 9 South Side  
15 13.9 h Jack MacAneney 10 South Side  
16 14.2 h Matt Leone 10 South Side  
17 14.3 h Colin Saltzman 9 South Side  
18 14.5 h Charlie Kelleher 9 South Side  
19 14.6 h Jack Negroni 10 South Side  
20 14.9 h John DeRespino 9 South Side  
21 15.2 h Sean Kennedy 10 South Side  
22 15.3 h Christian DiRubbio 10 South Side  
23 15.5 h Matthew Torres 9 Baldwin  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.1 h Chanon Simmons 12 Lawrence  
2 11.6 h Joshua Cruz 12 Baldwin  
3 12.1 h Marc Anthony Davis 11 Baldwin  
4 12.5 h Jahlil Treasure 12 Baldwin  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.1 h Chanon Simmons 12 Lawrence  
2 11.2 h Jonathan Cabral-Martin 12 Lynbrook  
3 11.5 h Christopher McDonald 10 VS South  
4 11.6 h Joshua Cruz 12 Baldwin  
5 11.7 h Horace Lane 12 South Side  
6 11.8 h Julien Woodley 8 VS South  
7 12.0 h Dan Martinez 12 Lynbrook  
8 12.2 h Jahlil Treasure 12 Baldwin  
9 12.4 h Daniel Brown 11 South Side  
10 12.5 h Matthew Seplowe 12 South Side  
11 12.7 h Jaylin Menefee 11 Baldwin  
12 12.7 h Amara Kouyate 11 South Side  
13 13.0 h Garouni Saint-Louis 12 Baldwin  
14 13.9 h Thomas Chojnacki 12 East Rockaway  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.8 h Zion Blackman 11 Hewlett  
2 17.6 h Dan Rodriguez 11 Lawrence  
3 18.2 h Matthew Francis 10 Hewlett  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 20.2 h Marlond Saint-Louis 9 Baldwin  
2 22.2 h Tyler Lignowski 9 Baldwin  
3 22.7 h Quentin Starks 9 Baldwin  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.8 h Zion Blackman 11 Hewlett  
2 17.5 h Mark Weber 11 South Side  
3 17.6 h Dan Rodriguez 11 Lawrence  
4 17.9 h Steven Lopeck 12 VS South  
5 18.2 h Matthew Francis 10 Hewlett  
6 20.0 h Marlond Saint-Louis 9 Baldwin  
7 22.1 h Tyler Lignowski 9 Baldwin  
8 22.6 h Quentin Starks 9 Baldwin  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.4 h Patrick Cave 11 Lawrence  
2 25.6 h Aiden Blumenstein 11 Hewlett  
3 30.5 h James Kelley 9 Lawrence  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.4 h Patrick Cave 11 Lawrence  
2 23.6 h Horace Lane 12 South Side  
3 23.9 h Amara Kouyate 11 South Side  
4 25.4 h Taib Housadah 12 Lynbrook  
5 25.6 h Aiden Blumenstein 11 Hewlett  
6 25.9 h Chris Esposito 11 South Side  
7 26.0 h Andrew Moscheni 10 Lynbrook  
8 26.0 h Nile Somers 10 Baldwin  
9 26.2 h Steven Elcock 9 Baldwin  
10 26.4 h Kevin Duryea 11 Baldwin  
11 26.8 h Andrew Gay 12 VS South  
12 27.3 h Nathaniel Mark 10 Baldwin  
13 27.5 h Quentin Starks 9 Baldwin  
14 27.8 h Jonathan Koziarz 10 South Side  
15 27.9 h Jayden Simpson 9 Baldwin  
16 28.0 h Amir Green 9 VS South  
17 28.2 h Dante White 9 Baldwin  
18 28.7 h Thomas Chojnacki 12 East Rockaway  
19 29.5 h Matt Leone 10 South Side  
20 29.8 h David Vivar 10 Lynbrook  
21 30.3 h Alexander Berrios 10 VS South  
22 30.5 h James Kelley 9 Lawrence  
23 32.0 h Jack Carroll 9 Lynbrook  
24 33.1 h Ed Gorsky 11 East Rockaway  
25 33.5 h Marvin Lamour 9 Baldwin