Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,921 meets 1,176,705 performances
 
 
 

Division 3B Championships

Original result sheets: Boys and Girls Results

Monday, May 16, 2016    Location: Lynbrook HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016 Girls Spring Track 2016

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.8 h Timothy Hogan 12 Glen Cove  
2 10.9 h Will Beglin 12 Glen Cove  
3 11.0 h David Bull 12 Glen Cove  
4 11.3 h Sal Caccavale 11 North Shore  
5 11.4 h Bailey Mandell 10 Lynbrook  
6 11.6 h Chris Collier 10 Lawrence  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.0 h Alberto Laguerre 11 Lawrence  
2 15.1 h Noah Serrette 12 Lawrence  
3 15.6 h Anish Mohile 12 Lynbrook  
4 15.7 h Derrick Sitt 12 Lynbrook  
5 16.3 h Daniel Baboolal 11 Glen Cove  
6 17.2 h Matt Libbey 12 Lawrence  
7 17.3 h Marc Levine 12 Lynbrook  
8 17.4 h Marc Levine 12 Lynbrook  
9 18.1 h Brendan Biliski 10 North Shore  
10 19.8 h Michael Gallardo 10 Roslyn  
11 19.9 h Xavier Rivera 10 Glen Cove  
12 21.8 h Peter Ackermann 9 Roslyn  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.3 h Alberto Laguerre 11 Lawrence  
2 22.4 h Michael Thurmond 11 Glen Cove  
3 22.9 h Noah Serrette 12 Lawrence  
4 23.2 h Timothy Hogan 12 Glen Cove  
5 23.5 h Will Beglin 12 Glen Cove  
6 23.9 h Chris Collier 10 Lawrence  
7 24.1 h Sal Caccavale 11 North Shore  
8 24.3 h T.J. Kress 10 Bethpage  
9 24.4 h T.J. Hart 9 Bethpage  
10 25.3 h Charlie Schueler 10 Lynbrook  
11 25.5 h Jacob Daly 11 North Shore  
12 25.6 h Carlos Gonzalez 11 Floral Park  
13 26.5 h Mololvwa Ifebajo 9 Floral Park  
14 26.7 h Kevin Cho 9 Roslyn  
15 26.8 h Liron Fedida 11 Roslyn  
16 26.9 h Jonathan Pacheco 11 Floral Park  
 
Girls Spring Track 2016 Boys Spring Track 2016

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.3 h Sydney Amato 12 Lynbrook  
2 12.6 h Caroline Reiner 9 North Shore  
3 12.7 h E'shone Cofield 9 Glen Cove  
4 12.8 h Rachel Chao 11 Bethpage  
5 12.9 h Celeste Costello 11 North Shore  
6 13.2 h Danielle Losquadro 12 Bethpage  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 13.2 h Danielle Losquadro 11 Bethpage  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 100 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.7 h Caroline Reiner 9 North Shore  
2 16.3 h Tatiana Guevara 10 Glen Cove  
3 16.5 h Alexandra Ratkiewicz 12 Lynbrook  
4 16.8 h Theresa Scarola 10 North Shore  
5 16.9 h Luci Mehr 12 Lynbrook  
6 18.9 h Kayla Sorbara 12 Lynbrook  
7 19.8 h OnJinae Fann 9 Roslyn  
8 20.8 h Heavan Arzu 10 Lawrence  
9 21.5 h Chloe Brumm 9 Lawrence  
10 21.9 h Christina Christophe 11 Roslyn  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 27.9 h Danielle Losquadro 11 Bethpage  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 25.8 h Caroline Reiner 9 North Shore  
2 26.0 h Jessica Bilbro 10 Lawrence  
3 26.5 h Sydney Amato 12 Lynbrook  
4 26.8 h E'shone Cofield 9 Glen Cove  
5 27.2 h Shanelle Stone 8 Glen Cove  
6 27.4 h Rachel Chao 11 Bethpage  
7 27.9 h Danielle Losquadro 12 Bethpage  
8 28.4 h Nicole Brosnan 9 Floral Park  
9 28.6 h Rebecca Shear 11 Lynbrook  
10 28.7 h Gwen Marone 10 Glen Cove  
11 29.2 h Isabella Bratter 9 North Shore  
12 29.7 h Raquel Shadan 11 Roslyn  
13 29.9 h Sophia Miele 9 Lynbrook  
14 30.3 h Julia Vaccaro 9 North Shore  
15 32.0 h Helayne Drell 10 Roslyn  
16 32.1 h Lia Behiri 10 Roslyn  
17 32.2 h Cassie Vladimron-Zepeda 9 Lawrence  
18 33.8 h Catherine Melgar 9 Lawrence