Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,539 meets 1,004,805 performances
 
 
 

Armory AT&T Hall of Fame Invitational

Saturday, December 19, 2015    Location: Unspecified
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 15/16

Race: Final(Unseeded)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 08.2 h Sharif Reid 9 Lawrence  
 

Race: Preliminaries(Large School Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.73 Oliver Hendricks 11 Bay Shore  
2 06.75 Nelson Santana 11 Cardinal Hayes  
3 06.88 Odane Artwell 12 Hempstead  
4 06.90 Abdul-Ma Abubakar 11 Brentwood  
5 06.94 Kyle Midtlyng 12 Uniondale  
6 06.95 Anthony James 12 Bay Shore  
7 06.96 Trevon Stith 12 Hempstead  
8 07.07 Lashaun Creekmore 11 Bay Shore  
9 07.08 Rafael Amaro 12 Cardinal Hayes  
10 07.11 Dawshawn Williams 11 Uniondale  
11 07.15 Enmanuel Frias 11 Fordham Prep  
12 07.24 Deandre Samples 12 Hauppauge  
13 07.25 Bryan Seltenreich 12 Hauppauge  
14 07.30 Rashaun Robinson 11 Bay Shore  
15 07.31 Aidan Lee Fordham Prep  
16 07.38 Dominic Chiofolo 11 Hauppauge  
17 07.40 Rob Skorupski 11 Hauppauge  
18 07.61 Jaylen Evans 11 Hempstead  
19 07.68 Michael Livorio 11 Bay Shore  
20 08.08 Pat Hoffman 11 Hauppauge  
 

Race: Preliminaries(Small School Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.06 Michael Djalo 10 Elmont  
2 07.08 Lucas Mathieu 11 Elmont  
3 07.08 Sevin Malcolm 11 Elmont  
4 07.44 Frank Gargano 12 Lawrence  
 

Race: Final(Large School Frosh/Soph)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.92 Sean Wissman 10 Massapequa  
2 07.03 Jevon Andrews 10 Hempstead  
3 07.53 Bunice Knight 9 Bay Shore  
4 07.73 Anthony Ferrara 9 Hauppauge  
5 07.77 Chadley Louis 10 Bay Shore  
6 07.91 Tishon Dodd-Gray 10 Uniondale  
7 08.09 Luke Cavanagh 9 Hauppauge  
8 08.54 Dan Harris 10 Hauppauge  
 

Race: Final(Large School Varsity)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.69 Nelson Santana 11 Cardinal Hayes  
2 06.76 Oliver Hendricks 11 Bay Shore  
 

Race: Final(Small School Frosh/Soph)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.18 Donavon Woolley 9 Lawrence  
2 07.65 Chanon Simmons 9 Lawrence  
3 07.70 Christ Fredericks 9 Lawrence  
 

Race: Final(Large School Frosh/Soph)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 09.56 Yurik McCray 10 Hauppauge  
2 11.00 Gerardo Garcia 9 Bay Shore  
3 11.29 John Ferrari 10 Massapequa  
 

Race: Final(Large School Varsity)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.7 h Christopher Duhaney 12 Uniondale  
2 07.69 Christopher Duhaney 12 Uniondale  
3 08.20 Aaron Banson 10 Cardinal Hayes  
4 08.23 Hopeton Bennett 12 Uniondale  
5 08.37 John Dinelli Fordham Prep  
 

Race: Preliminaries(Large School Varsity)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.9 h Christopher Duhaney 12 Uniondale  
2 07.92 Christopher Duhaney 12 Uniondale  
3 08.25 John Dinelli Fordham Prep  
4 08.34 Hopeton Bennett 12 Uniondale  
5 08.35 Aaron Banson 10 Cardinal Hayes  
6 08.40 Justin Ortega 12 Bay Shore  
7 08.43 Ronel Jean 11 Uniondale  
8 08.60 Tyler Parris 12 Uniondale  
9 08.69 Robert Ferrara 11 Massapequa  
10 08.70 Emmet Fucigna 12 Fordham Prep  
11 08.80 chris putnam 11 Massapequa  
12 09.07 Kayshaw Saravia 11 Cardinal Hayes  
13 09.19 Ryan Kaufman 12 Massapequa  
14 09.23 Nick Viola 12 Mepham  
15 09.53 John Villatoro 10 Uniondale  
16 09.71 Gavin Jones 10 Mepham