Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Massapequa Developmental Invite

Original result sheets: Results

Saturday, March 26, 2016    Location: Massapequa HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.5 h Frank Pepe 12 St. John The Baptist  
2 11.7 h Joel Salmon 12 Roosevelt  
3 11.8 h Dashawn Jackson 11 Roosevelt  
4 11.9 h Marc Shelton 12 St. John The Baptist  
5 11.9 h Joe Motis 12 Massapequa  
6 12.0 h Jake Messling 12 Massapequa  
7 12.3 h Vishnu Nair 11 Bethpage  
8 12.4 h Matthew Rosa 12 Wyandanch  
9 12.5 h Isaiah Sirleaf 11 Wyandanch  
10 12.6 h Naoki Rufian 11 Bethpage  
11 13.6 h Zachary Kluger 12 Oceanside  
12 13.8 h matthew callejas 11 Roosevelt  
13 14.2 h Matthew Michaelson 11 Bethpage  
 

Race: Final(Frosh)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.9 h T.J. Hart 9 Bethpage  
2 12.0 h Cameron Tait 9 Oceanside  
3 12.9 h Jahmari Moodie 9 Roosevelt  
4 13.2 h Fred Bianculli 9 St. John The Baptist  
5 13.3 h Nyjere Robinson 9 Roosevelt  
6 14.0 h Connor Lieberz 9 St. John The Baptist  
7 16.4 h Bhishal Jaiprashad 9 Oceanside  
 

Race: Final(Soph)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.2 h deondre barnes 10 Roosevelt  
2 11.4 h Sean Wissman 10 Massapequa  
3 12.2 h Barry Zheng 10 Oceanside  
4 12.5 h justin thomas 10 Roosevelt  
5 12.6 h Wayne Grandison 10 Massapequa  
6 12.7 h Shane Belkin 10 Oceanside  
7 13.1 h Justin Bloom 10 Oceanside  
8 13.6 h Michael Kronenberg 10 Oceanside  
9 14.0 h Ibrahim Naseer 10 Oceanside  
10 14.8 h Jeffrey Chan 10 Bethpage  
 

Race: Final(Freshmen)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.4 h Jordan Zaia 9 Massapequa  
2 19.1 h Colby Macina 9 St. John The Baptist  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.2 h Robert Ferrara 11 Massapequa  
2 17.0 h chris putnam 11 Massapequa  
3 17.4 h Douglas Alliano 12 Massapequa  
4 17.4 h Muhammad Daud 12 Oceanside  
5 19.1 h Dashawn Jackson 11 Roosevelt  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.9 h Marc Shelton 12 St. John The Baptist  
2 23.0 h Frank Pepe 12 St. John The Baptist  
3 23.8 h Christian Flowers 11 Wyandanch  
4 24.1 h Joe Motis 12 Massapequa  
5 24.6 h Dan Midgette 11 Bethpage  
6 24.7 h timothy santana 11 Roosevelt  
7 24.8 h Jake Messling 12 Massapequa  
8 25.7 h Vishnu Nair 11 Bethpage  
9 26.1 h Naoki Rufian 11 Bethpage  
10 26.1 h Roberto Maize 12 Wyandanch  
11 26.4 h Ricky Zheng 11 Oceanside  
12 26.6 h Joe Landers 12 Bethpage  
13 27.0 h Lance Fogo 11 Oceanside  
14 28.2 h Zachary Kluger 12 Oceanside  
15 28.9 h Josh Kadyszewski 11 Oceanside  
 

Race: Final(Soph)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.0 h Sean Wissman 10 Massapequa  
2 24.4 h T.J. Kress 10 Bethpage  
3 25.2 h Wayne Grandison 10 Massapequa  
4 26.3 h deshawn bussey 10 Roosevelt  
5 26.5 h Michael Lane 10 Bethpage  
6 26.7 h Shane Belkin 10 Oceanside  
7 28.6 h Timothy Buhse 10 Oceanside  
8 29.4 h Ibrahim Naseer 10 Oceanside  
9 30.6 h James Lemp 10 St. John The Baptist  
 

Race: Final(Freshmen)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.9 h T.J. Hart 9 Bethpage  
2 26.5 h Jordan Zaia 9 Massapequa  
3 28.2 h Jahmari Moodie 9 Roosevelt  
4 28.7 h Nyjere Robinson 9 Roosevelt  
5 28.7 h Fred Bianculli 9 St. John The Baptist  
6 29.1 h Matthew Torrisi 9 Oceanside  
7 29.7 h Muhammad Saud 9 Oceanside  
8 30.1 h Onyibuchim Nwaesbi 11 Wyandanch  
9 30.2 h Connor Lieberz 9 St. John The Baptist  
10 30.8 h James Baldenko 9 Massapequa  
11 35.7 h Matthew Schimkus 9 Massapequa