Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,490 meets 991,821 performances
 
 
 

Conference 2 Championships - revised

Wednesday, January 17, 2018    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 17/18

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.77 Chukwuemeka (Chimdi) Ukanwoke 12 VS Central  
2 06.81 David Romaldo 10 East Meadow  
3 06.83 James Wagnac 10 East Meadow  
4 06.84 Zaahir Forbes 12 VS Central  
5 06.90 Gianni Macchio 11 Mepham  
6 07.01 Dylan Jacoby 11 Calhoun  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.81 Chukwuemeka (Chimdi) Ukanwoke 12 VS Central  
2 06.82 Zaahir Forbes 12 VS Central  
3 06.84 James Wagnac 10 East Meadow  
4 06.87 Gianni Macchio 11 Mepham  
5 06.90 David Romaldo 10 East Meadow  
6 06.91 Dylan Jacoby 11 Calhoun  
7 06.91 Jonathan Grant 11 VS Central  
8 07.01 Christopher Genirs 12 Mepham  
9 07.12 Craig Denton 11 Herricks  
10 07.13 Mutiu Shittu 11 Baldwin  
11 07.28 Noah Fox 12 Plainview Kennedy  
12 07.28 Dylan Olson 10 Calhoun  
13 07.30 Jerome Jennings 12 Hicksville  
14 07.34 Mycal Ransom 11 Baldwin  
15 07.39 Bryan Mizhirumbay 10 Long Beach  
16 07.43 kyle Pilotti 12 Calhoun  
17 07.46 Jaehyeon Song 10 Plainview Kennedy  
18 07.54 Shebin Tharakan 12 Herricks  
19 07.55 Brian Benedetto 10 East Meadow  
20 07.61 Jaden-Lloyd Forde 12 Baldwin  
21 07.72 Josh Wan 10 Great Neck South  
22 07.73 David Kim 10 Plainview Kennedy  
23 07.79 Anil Bradley 12 Mepham  
24 07.89 Jhewel Brathwaite 10 Long Beach  
25 08.06 Henry Hou 9 Great Neck South  
26 08.27 Alan Abraham 10 Herricks  
27 08.63 Josh Leventhal 11 Great Neck South  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.86 Anthony Squiciarino 12 East Meadow  
2 08.33 Russell Johnson 12 Baldwin  
3 08.51 Nick Langel 11 Great Neck South  
4 08.54 Kevin Martin 12 East Meadow  
5 08.65 Axel Torres 12 East Meadow  
6 08.69 Matthew Condenzio 11 Calhoun  
7 08.81 Irving Bellot 12 VS Central  
8 08.82 Najee Langaigne-Philip 12 VS Central  
9 08.94 Kinneth Shepard 12 Baldwin  
10 09.04 Eric Cho 11 Great Neck South  
11 09.05 Christopher Turnier 12 VS Central  
12 09.55 Zachery Lubinsky 12 Calhoun  
13 09.74 Jaden-Lloyd Forde 12 Baldwin  
14 10.12 Henry Hou 9 Great Neck South  
15 11.00 Riley Gillman 10 Plainview Kennedy  
16 11.08 Connor Savino 10 Plainview Kennedy  
17 11.25 Corry Meyn 11 Herricks  
18 13.62 Anthony Chen 12 Herricks  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.16 Jonathan Grant 11 VS Central  
2 37.32 Jack Pugliano 12 Calhoun  
3 37.48 Antonio Aguilar 12 Hicksville  
4 37.59 David Romaldo 10 East Meadow  
5 38.13 Craig Denton 11 Herricks  
6 38.49 Russell Johnson 12 Baldwin  
7 38.55 Alex Gross 11 Mepham  
8 39.42 Christopher Genirs 12 Mepham  
9 40.03 Keanu Hibbert 12 VS Central  
10 40.11 Nicholas Hoene 10 Hicksville  
11 40.52 Matt Cedeno 11 East Meadow  
12 40.57 Kinneth Shepard 12 Baldwin  
13 40.73 Mycal Ransom 11 Baldwin  
14 40.86 Jerome Jennings 12 Hicksville  
15 40.92 Nicholas Venturini 10 Plainview Kennedy  
16 41.01 Mario Paul 9 East Meadow  
17 41.09 Jack Zaretsky 12 Mepham  
18 42.04 Bhav Patel 10 Herricks  
19 42.28 Jeremiah Cochran 10 Long Beach  
20 42.96 Alan Abraham 10 Herricks  
21 43.55 Josh Wan 10 Great Neck South  
22 43.81 Steven Alexandre 10 VS Central  
23 43.85 Matthew Eliasi 12 Plainview Kennedy  
24 45.90 Marco Coluccio 11 Great Neck South  
25 45.98 Kareem Allen-Austin 10 Great Neck South  
26 48.30 Jhewel Brathwaite 10 Long Beach