Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Paul Limmer Invitational

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Saturday, April 14, 2018    Location: Mepham HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.9 h Kevin Zhang 11 Jericho  
2 11.3 h Sherman Sawyer 12 South Side  
 

Race: Trial 1(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.6 h Anthony Novello 11 Mepham  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.4 h Eric Oh 12 West Hemp  
2 11.4 h Jaden Mason 9 West Hemp  
3 11.7 h Christian Menjivar 12 Bethpage  
4 11.8 h T.J. Kress 12 Bethpage  
5 12.0 h lincoln jerome 12 West Hemp  
6 12.0 h Kevin O'Sullivan 10 Bethpage  
7 12.1 h lee boodoo 12 West Hemp  
8 12.1 h Matthew Torrisi 11 Oceanside  
9 12.2 h Barry Zheng 12 Oceanside  
10 12.2 h Shadman Syed 12 West Hemp  
11 12.5 h Ben Sanchez 9 Oceanside  
12 12.5 h Jithin Chacko 10 West Hemp  
13 12.7 h Matt Tamis 10 Oceanside  
14 12.7 h Nicky Platia 10 Oceanside  
15 12.8 h Ellean Maldonado 9 West Hemp  
16 12.9 h Warren Schenk 10 West Hemp  
17 12.9 h Ryan Siegelson 10 West Hemp  
18 13.0 h Jamison Nassar 9 Oceanside  
19 13.1 h Olowadolapo Babalola 9 West Hemp  
20 13.4 h Ibrahim Naseer 12 Oceanside  
21 13.5 h Scott Merfogel 11 Bethpage  
22 13.8 h Robert Elfie 10 Oceanside  
23 13.9 h Michael Mistretta 10 West Hemp  
24 13.9 h Anthony Giannino 11 Oceanside  
25 14.1 h Jacob Reyes 9 Oceanside  
26 14.2 h Richard Phan 10 Bethpage  
27 14.6 h Vince Chi 10 Oceanside  
28 14.7 h Hamza Naseer 10 Oceanside  
29 14.9 h Jack Kemperle 10 Bethpage  
30 15.7 h Jake Rusignolo 12 Bethpage  
31 18.2 h Jacob Barash 9 Oceanside  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 14.8 h Ismail Abdullah 12 VS South  
2 17.1 h Henry Yu 9 Roslyn  
3 18.5 h Olowadolapo Babalola 9 West Hemp  
4 18.6 h Luke Sulli 10 Seaford  
5 18.7 h Benjamin Schmidt 9 Oceanside  
6 18.8 h Dante Marzini 10 Seaford  
7 19.2 h Sam Gibson 12 Long Beach  
8 20.3 h Jack Schwan 10 Seaford  
9 22.3 h Marco Perez 9 Seaford  
10 22.4 h Ethan Grassini 10 Long Beach  
11 23.9 h Dylan Enright 10 Bethpage  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.7 h Sherman Sawyer 12 South Side  
2 23.8 h Jaden Mason 9 West Hemp  
3 26.8 h Mateo Gonzalez 9 Oceanside  
4 26.9 h Matt Altman 11 Oceanside  
5 27.2 h Ibrahim Naseer 12 Oceanside  
6 29.4 h Robert Elfie 10 Oceanside  
7 30.6 h Vince Chi 10 Oceanside  
8 31.2 h Anthony Giannino 11 Oceanside  
9 32.0 h Hamza Naseer 10 Oceanside  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.5 h Malcolm Livingston 12 Roosevelt  
2 22.7 h Sherman Sawyer 12 South Side  
3 23.2 h Kevin Zhang 11 Jericho  
4 23.5 h Vincent Carrano 12 Plainedge  
5 23.8 h Shane Belkin 12 Oceanside  
6 24.0 h Christopher Genirs 12 Mepham  
7 24.2 h Andrew Ayroso 12 Plainedge  
8 24.4 h Luis Maldonado 9 Oceanside  
9 24.6 h Brian Cheng 12 Jericho  
10 25.0 h Greg Lethbridge 11 South Side  
11 25.1 h Eric Maisch 10 Oceanside  
12 25.5 h Kevin Kazokas 10 Mepham  
13 25.7 h Gabriel Vega 12 Oceanside  
14 25.7 h Matthew Torrisi 11 Oceanside  
15 25.7 h Myros Fernandez 9 Plainedge  
16 25.9 h lee boodoo 12 West Hemp  
17 26.3 h Benjamin Schmidt 9 Oceanside  
18 26.4 h Jithin Chacko 10 West Hemp  
19 26.8 h Shadman Syed 12 West Hemp  
20 27.3 h Adam Ayroso 10 Plainedge  
21 28.1 h Will DiRubbio 12 South Side