Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

League meet 2 - boys Conf. 1,3

Original result sheets: League Meet 2

Monday, April 1, 2019    Location: Wantagh HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2019

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.5 h Chanon Simmons 12 Lawrence  
2 11.0 h Horace Lane 12 South Side  
3 11.9 h Aquan Walker 10 Lawrence  
4 12.4 h Victor Arroyo 10 Lawrence  
5 12.5 h Matthew Seplowe 12 South Side  
6 12.5 h Jake Vissicchio 12 Wantagh  
7 12.5 h Brandon Guzman 10 Lawrence  
8 12.6 h Daniel Brown 11 South Side  
9 12.6 h Shane Stein 10 Wantagh  
10 13.0 h Chris Esposito 11 South Side  
11 13.0 h Jonathan Koziarz 10 South Side  
12 13.5 h Jared Morales 10 Lawrence  
13 13.5 h Lukas Anisansel 9 South Side  
14 13.5 h Matt Porto 12 South Side  
15 13.8 h Myles McPherson 11 South Side  
16 14.0 h Joshua Candelario 9 South Side  
17 14.2 h Christian DiRubbio 10 South Side  
18 14.3 h Robert Rice 10 Wantagh  
19 14.3 h Alexander Franco 9 South Side  
20 14.6 h Kevin Malone 11 South Side  
21 14.7 h William Connors 11 Wantagh  
22 15.0 h Marcus Aristy 9 South Side  
23 15.0 h Chris Lin 9 South Side  
24 15.1 h Matt Zanelotti 10 Wantagh  
25 15.2 h Jonathan Caradonna 11 Wantagh  
26 15.4 h Connor Sommers 11 Wantagh  
27 15.5 h Jack Negroni 10 South Side  
28 15.7 h Anthony Piergiovanni 11 Wantagh  
29 15.9 h Matt Cardi 10 South Side  
30 16.0 h Matt Leone 10 South Side  
31 16.2 h TJ Egan 9 South Side  
32 16.2 h Christian Varvaro 9 South Side  
33 16.4 h Cole Loney 9 Wantagh  
34 16.4 h Chris Hallick 9 South Side  
35 16.6 h Daniel Seidenstein 10 South Side  
36 17.0 h Matt Gallego 9 South Side  
37 18.4 h Colin Saltzman 9 South Side  
38 20.4 h Nicholas Hudson 9 South Side  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.2 h Alberto Rodriguez 11 Lawrence  
2 18.6 h Dan Rodriguez 11 Lawrence  
3 18.8 h Mark Weber 11 South Side  
4 19.7 h James Seaman 12 Wantagh  
5 20.7 h Ryan Weber 11 South Side  
6 22.8 h Thomas Vairo 10 Lawrence  
7 24.5 h Shane Stein 10 Wantagh  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.6 h Chanon Simmons 12 Lawrence  
2 24.6 h Horace Lane 12 South Side  
3 25.0 h Aquan Walker 10 Lawrence  
4 25.1 h Patrick Cave 11 Lawrence  
5 25.5 h Hugo Rios-Retana 10 Lawrence  
6 25.7 h Amara Kouyate 11 South Side  
7 26.0 h Jake Vissicchio 12 Wantagh  
8 26.2 h Chris Esposito 11 South Side  
9 26.4 h Christopher Accomando 9 South Side  
10 26.7 h Myles McPherson 11 South Side  
11 26.7 h Daniel Seidenstein 10 South Side  
12 27.1 h Nick Perrella 10 Lawrence  
13 27.7 h Justin Treiland 10 Wantagh  
14 27.7 h Aidan Araoz 10 Wantagh  
15 27.9 h James Seaman 12 Wantagh  
16 27.9 h Jonathan Koziarz 10 South Side  
17 28.4 h Kyle Anderson 10 Wantagh  
18 28.8 h John Quinn 10 South Side  
19 29.0 h William Connors 11 Wantagh  
20 29.5 h Tristan Asadurian 9 Wantagh  
21 31.1 h Connor Sommers 11 Wantagh  
22 31.2 h Hayden Maitra 10 Wantagh  
23 31.4 h Jake Latsko 10 Wantagh  
24 31.7 h Michael Montanile 10 Wantagh  
25 31.8 h Robert Rice 10 Wantagh  
26 32.0 h Jonathan Caradonna 11 Wantagh  
27 32.3 h Aidan Tracy 9 Wantagh  
28 32.6 h Jack Benedetto 10 Wantagh  
29 32.7 h Anthony Piergiovanni 11 Wantagh  
30 32.7 h James Kelley 9 Lawrence  
31 33.7 h Andrew Nicholas 9 Wantagh  
32 34.8 h Cole Loney 9 Wantagh